Brak unijnej flagi wywołał kontrowersje

Strefa FMRegion Środa, 12 czerwca 2019, aktualizacja 13.06.2019 11:33116 6445
Podczas VII Sesji Rady Gminy Wola Krzysztoporska rajcy postanowili, że unijna flaga nie będzie wywieszana w jednym z pomieszczeń Urzędu Gminy. Czerech radnych zagłosowało za, trzech wstrzymało się od głosu, a sześciu zagłosowało przeciwko, co oznacza, że radni większością głosów zdecydowali, żeby flagi nie umieszczać. Sprawą zainteresowały się nawet media ogólnopolskie. W środę konferencję prasową w tej sprawie zorganizowali przed UG Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miasta Łodzi oraz Paweł Kowalczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Ładuję galerię...

Rozdawali oni flagi Unii Europejskiej przed Urzędem Gminy. Organizatorzy spotkania podkreślali, że gmina bardzo chętnie korzysta ze środków unijnych, dlatego brak takiego symbolu jak flaga może budzić pewien niesmak.

 

- Cytaty są dość jednoznaczne. Wójt twierdzi, że jesteśmy w Polsce i naszą ojczyzną jest Polska, a nie ma ojczyzny Unia Europejska, z czym się zgadzamy, bo nie ma takiego państwa. Jednak od 15 lat gmina Wola Krzysztoporska czerpie pełnymi garściami ze środków unijnych, więc jest to wyraz rażącej niewdzięczności. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, którzy są zdziwieni taką decyzją. Wszyscy jako sztandarową inwestycję wykonywaną za pieniądze z Unii Europejskiej wymieniali budowę kanalizacji - mówił Marcin Gołaszewski. - Jako radny województwa łódzkiego złożyłem interpelację, z której chcę byśmy się dowiedzieli, ile dokładnie i za jakie kwoty były przeprowadzone inwestycje za pieniądze unijne. Przypomnę w ten sposób radnym, którzy byli przeciwni fladze ile zawdzięczają UE - dodaje Paweł Kowalczyk.

 

Organizatorzy dzisiejszego spotkania rozmawiali także z wójtem Romanem Drozdkiem, któremu wręczyli flagę Unii Europejskiej. Wójt powiedział, że obok flagi UE powinien również otrzymać flagę Polski, czego organizatorzy spotkania nie zrobili. - Dziękuje za dzisiejsze spotkanie i reklamę gminy Wola Krzysztoporska. Nie wiem, co mam powiedzieć. Podejrzewam, że chodzi o temat flagi Unii Europejskiej. Proponuję zwrócić uwagę na piękne maszty przed urzędem, gdzie znajdują się trzy flagi unijne, co jest dowodem, że UE to organizacja dla nas bardzo istotna i ważna, i ta symbolika jest mocno zaznaczona. Można zadać sobie pytanie czy tych flag przed urzędem powinny być trzy, cztery, a może dwanaście. Można pójść dalej, czy flag w pomieszczeniach ma być więcej. My takich flag możemy umieścić nawet kilkanaście - mówił Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska.

 

Ponadto podczas spotkania z dziennikarzami wójt Roman Drozdek podał informację, że w salach konferencyjnych innych urzędów, m.in. Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Moszczenicy, Wolborza i Sulejowa również nie ma takich flag.

 

Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie dementuje informację o braku flagi w sali obrad Rady Miasta i przesłał nam fotografię:


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (116)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gomulin.pl ~Gomulin.pl (Gość)14.06.2019 10:18

Wygląda na to, że autor ~Podsumowując (Gość) wpisu "...pożyteczni idioci" - potwierdza, że jest nim w stu procentach. 40 mln wzięliście, a flagę wyprowadziliście. Wstyd na całą Polskę i świat!!! Nie potraficie nawet przeprosić. Władze do szybkiej zmiany - BO SZKODZICIE I TAK MARNEMU WIZERUNKOWI GMINY!!!

43


wiesiek ~wiesiek (Gość)14.06.2019 07:32

podobno polegli/ulegli i flaga pojawiła się sali...
czy tak faktycznie stało się ?

11


gość ~gość (Gość)14.06.2019 06:12

Dobrze po co flaga w obiekcie cz nie ma większych problemów tylko wracać do komunizmu może portret PUTINA.

31


wozniki rulez ~wozniki rulez (Gość)13.06.2019 23:16

Rafał z Woźnik na Wójta!

31


Drozgonny ~Drozgonny (Gość)13.06.2019 21:24

Jak TY mi Drozdek zaimponowałeś !!!

54


gość ~gość (Gość)13.06.2019 20:30

Dobrze po co flaga w obiekcie cz nie ma większych problemów tylko wracać do komunizmu może portret PUTINA.

43


Mam pytanie do portalu ~Mam pytanie do portalu (Gość)13.06.2019 15:29

Czy moglibyście napisać jak jest w pozostałych gminach powiatu z tymi flagami . Taki rzetelniejszy byłby artykuł. Byśmy wiedzieli czy ta Wola taka zła jest czy jednak nie.

41


gość ~gość (Gość)13.06.2019 15:32

Unia jest dla nas ważna lecz polska jest najwazniejsza.pieniadze z uni nam sie po prostu należą za straty wojenne a one w liczbach są niebagatelne.

25


Podsumowując ~Podsumowując (Gość)13.06.2019 15:27

1. Na UG w Woli Krzysztop. wiszą 3 unijne flagi.
2. Żadna gmina w powiecie nie ma unijnej flagi na sali obrad
3. Nie ma przepisów prawa, które nakazywałyby umieszczenie unijnej flagi na sali obrad czy gdziekolwiek w urzędzie.
4. Rada Gminy w Woli nie głosowała za wyprowadzeniem flagi i żadnego wyprowadzenia nie było. Głosowanie było za tym czy umieścić flagę na sali. Radni byli przeciwni bo uznali że trzy flagi unijne wystarczą.
I czego chcecie od wolskiej Rady. Słuchacie manipulacji i dajecie sie manipulować. Nazywa się to"pożyteczni idioci"

84


Urzędnik ~Urzędnik (Gość)13.06.2019 15:23

W Piotrkowie rzeczywiście flaga jest. Na nagraniach z obrad Rady Miast jej nie widać bo wciśnięta jest w róg sali. A pozostałe gminy w powiecie ktoś sprawdził ????

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat