Autobusowa pętla na końcu Słowackiego?

Strefa FM Piątek, 20 lipca 201223 7277
Będzie pętla autobusowa na końcu ulicy Słowackiego przy trasie w Piotrkowie?

Poprawa bezpieczeństwa i regulacja statusu prawnego to podstawowe powody starań władz miasta o utworzenie pętli w tym miejscu. Zmiany szykują się także przy Przemysłowej. Nie będzie rewolucji w tym zakresie, jednak problem dotyczący tych dwóch miejsc jest palący.

- Należy więc należy jak najszybciej go rozwiązać. Wspólnie z innymi komórkami Urzędu Miasta podjęliśmy działania w celu pozyskania terenów od właścicieli prywatnych. Tam będzie można zlokalizować nawrotne pętle. W tej chwili jesteśmy na etapie obwieszczenia dyrektora Pracowni Planowania Przestrzennego o lokalizacji inwestycji celu publicznego, zarówno na ternie nieruchomości na terenie przy ul. Lotniczej, jak i na terenie przy ul. Słowackiego - tłumaczy Agata Wypych, kierownik działu komunikacji w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji.

Zajezdnia niezbędna jest także  na Wierzejskiej, ale tu również pojawiły się schody. - Problem polega na tym, że w częściach miasta oddalonych od centrum, gmina nie ma swoich terenów, na których mogłaby pętle utworzyć. Ta sama sytuacja jest na ulicy Wierzejskiej. Dlatego trzeba najpierw podejmować działania pozyskania terenów pod lokalizacje zajezdni – dodaje kierownik.

Obecnie w Piotrkowie jest 21 pętli autobusowych.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP97300 ~EP97300 (Gość)25.01.2019 08:35

Nie ma i na razie nie będzie, ale za to będzie nowa pętla przy ul. Dworskiej: http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/inwestycje-2019-w-piotrkowie-co-nam-wybuduja-w-tym-roku,4950420,artgal,t,id,tm.html
"W tym roku przebudowana będzie ponadto pętla autobusowej przy skrzyżowaniu ul. Dworska i Belzackiej. Inwestycja obejmuje m.in.: nowy asfalt, montaż wiaty przystankowej wraz z koszem na śmieci, budowę nawierzchni asfaltowej parkingu dla samochodów osobowych, budowę chodników wokół parkingu i pętli autobusowej z kostki brukowej. Termin realizacji robót zaplanowano na pierwsze półrocze.
Na czas przebudowy pętli, linia autobusowa nr 7 będzie wykonywała kursy do al. gen. Sikorskiego bez zjazdów na ul. Dworską."

20


Piotrkowianin Piotrkowianinranga02.08.2018 22:06

Może przed wyborami Chojniak sobie przypomni i zrobi?

20


Piotrkowianin Piotrkowianinranga10.12.2017 15:11

Cytuję:
Poprawa bezpieczeństwa i regulacja statusu prawnego to podstawowe powody starań władz miasta o utworzenie pętli w tym miejscu.

Coś słabe te starania. Minęło 5 lat, a pętli jak nie było, tak nie ma.

100


Piotrkowianin Piotrkowianinranga29.07.2012 21:39

")-" napisał(a):
Mieszkam na tej końcówce słowackiego i uwierzcie, problem jest ogromny, 7 jeździ co godzinę (co 30 min w godzinach 14-16) i ja jako uczeń a także osoby które mieszkają w Majkowie (a jest ich na prawdę sporo) dojeżdżamy 7 do szkoły jak i z niej wracamy, czasami czekamy dłużej niż godzinę

Jakieś 2 lata temu po głośnej sprawie z tą kładką władze miasta obiecały mieszkańcom części ul. Słowackiego położonej na zachód od autostrady A1 większą częstotliwość kursów autobusów MZK do pętli Sikorskiego. Niestety, okazało się, że jest to kolejna obietnica bez pokrycia, a słowa urzędników piotrkowskiego magistratu są warte funta kłaków psa Tajsona albo i mniej.

100


:) ~:) (Gość)29.07.2012 16:59

Mieszkam na tej końcówce słowackiego i uwierzcie, problem jest ogromny, 7 jeździ co godzinę (co 30 min w godzinach 14-16) i ja jako uczeń a także osoby które mieszkają w Majkowie (a jest ich na prawdę sporo) dojeżdżamy 7 do szkoły jak i z niej wracamy, czasami czekamy dłużej niż godzinę, bo plan wypada tak, że akurat kiedy mam dzwonek w szkole mzk jest na moim przystanku i tak jest w większości szkół. Przechodzić przez trasę się boję, ale czasami muszę, na 2013 rok zaplanowana jest budowa kładki nad trasą, o którą mieszkańcy ulicy walczyli parę ładnych lat. Władzę zainteresowały się dopiero gdy za trasie zginęło już pare osób...

60


Piotrkowianin Piotrkowianinranga22.07.2012 09:37

"Piotr" napisał(a):
Nic nie pokręciłem.
Mieszkałem w Majkowie i jeździłem początkowo 5-ką a później 10 lub 15 do SP nr 7. Jak do Gomulina jeździła 5-ka to do POM-u albo do granic miasta jeździła 3-ka którą czasami zdarzało mi się wracać ze szkoły jak przegapiłem 5-kę.Mam na myśli okres ok 1975-78 roku.

A to w takim razie przepraszam. Oparłem się na moich wspomnieniach z połowy lat 80. i na planie miasta z 1979 roku.
Na planie miasta z 1977 roku jest pętla linii 5 po północnej stronie ul. Słowackiego przed skrzyżowaniem z ul. Odległą. Linia 3 ma na tym planie 2 pętle w zachodniej części miasta: Dworska (POM) i na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Dworskiej. Poza granice miasta wyjeżdża jedynie 10 do Bełchatowa, linii do Gomulina nie ma.
Oczywiście na planie mogą być błędy.
A mógłbyś mi napisać (może na PW), jeśli pamiętasz, w jakich latach kursowały te linie: 5 do Gomulina, 10 do Bełchatowa, a 3 do granicy miasta i kiedy zastąpiono ją 9?

50


Piotr Piotrranga22.07.2012 00:19

"Piotrkowianin" napisał(a):
Coś pokręciłeś. Al. Sikorskiego zbudowano w 1979 r . na Centralne Dożynki. Wtedy nie było tam pętli. Przejeżdżały tamtędy linie 10 do Bełchatowa i 15 do Gomulina.


Nic nie pokręciłem.
Mieszkałem w Majkowie i jeździłem początkowo 5-ką a później 10 lub 15 do SP nr 7. Jak do Gomulina jeździła 5-ka to do POM-u albo do granic miasta jeździła 3-ka którą czasami zdarzało mi się wracać ze szkoły jak przegapiłem 5-kę.Mam na myśli okres ok 1975-78 roku.
Później jeździła 15 do Gomulina (co 40minut) a 9 do granic miasta (co 15 minut).
Pętla była przy budynkach z adresem Majkowa ale od strony miasta, na wysepce pętli była tablica jeszcze z "pruskim-zaborczym" herbem miasta. Ta pętla funkcjonowała przed budową Gierkówki i w czasie kiedy skrzyżowanie Słowackiego z Gierkówką było jednopoziomowe. Przestano jej używać gdy wybudowano Sikorskiego i wygodniej było stawać tam gdzie obecnie staje 7-ka. O ile dobrze pamiętam to 9-ka z niej już nie korzystała.

50


kierowca kat b ~kierowca kat b (Gość)21.07.2012 08:18

halo !! a moze by ktos zajal sie ulica wolborska od ronda przy wierzejskiej w strone szpitala ? tam juz jezdnia sie zapada !!!!

50


~wagru ~~wagru (Gość)21.07.2012 08:12

"Piotrkowianin" napisał(a):

ooo to mi otworzylo oczy , ja caly czas zylem w tej nieswiadomosci i tak bardzo chcialem sie dowiedziec jak to bylo. gdyby nie ty....napisz jeszcze cos proooosimy.

06


miara ~miara (Gość)20.07.2012 23:20

Poziom języka polskiego już dawno sięgnął dna. Przesadą jest twierdzić, że jest to wina internetu:(
Nie usprawiedliwiam piszących niepopranie,nie oceniam ich bo po co? Swoją drogą znamienny to fakt, że jak na ulicy ku...je
niejeden małolat jakoś tak wszyscy udają, że nie słyszą?
Oglądaczu, no przyznaj się ile razy to zwróciłeś takim na wulagaryzmy? Ani razu!! Tylko w necie jesteś mocny, bo tu nikt cię nie widzi, prawda?
"Dlatego na internetowych dziennikarzy spadła rola strażników poprawności języka polskiego"- tak naprawdę, czy tylko na nich?

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat