Mimo, że na miejscu byli pierwsi nie zdołali sami opanować pożaru budynku magazynowo-warsztatowego, który miał miejsce przed kilkoma dniami przy ulicy Dworskiej w Piotrkowie. Strażacy ochotnicy z Rokszyc (gmina Wola Krzysztoporska), bo o nich mowa, nie potrafili uruchomić hydrantu. Ich zdaniem był on nieczynny. Dopiero zaalarmowana komenda miejska PSP wysłała trzy jednostki, które zaopatrzone w wodę, przystąpiły do akcji gaśniczej.
Tomaszowska policja wodna uratowała życie czterem rozbitkom. Wyziębionych i osłabionych deskarzy wyłowiono z wody.
Z ciekawą inicjatywą wystąpiła grupa mieszkańców naszego miasta zainteresowana szeroko rozumianą współpracą międzykulturową. Powołano do życia Stowarzyszenie Współpracy Interkulturowej „Gałązka Oliwna”.
Prawdopodobnie dzisiaj zapadnie decyzja związków zawodowych, reprezentujących załogę Fabryki Maszyn Górniczych Pioma SA w Piotrkowie, o wejściu w spór zbiorowy z pracodawcą.
Tiry nie zakorkują Piotrkowa. Przypomnijmy, że po decyzji władz powiatu bełchatowskiego, które chciały wprowadzić zakaz poruszania się samochodów powyżej ośmiu ton drogą powiatową Kącik-Mzurki ruch tranzytowowy miał odbywać się przez Piotrków. Starostwo w Bełchatowie, otrzymało jednak zapewnienie z ministerstwa, że droga Kącik-Mzurki zostanie wyremontowana. Tiry nie będą więc jeździły odcinkiem krajowej "12" między Wadlewem a Piotrkowem i ominą miasto.
Włamywacze przyłapani na gorącym uczynku
Piotrkowska policja zatrzymała na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali się włamać do jednego z mieszkań przy ulicy Sygietyńskiego w Piotrkowie. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im do 10-ciu lat pozbawienia wolności.
Policja sprawdza, kto zabił bociana z Żelechlinka.
Zwłoki kobiety skrępowanej sznurem wydobyto wczoraj ze zbiornika wodnego niedaleko wsi Silnica w gm. Żytno.
Zakończyło się wielotygdniowe zamieszanie i niepewność, w której lidze zagra piotrkowski klub. Wczoraj Concordia otrzymała licencję na grę w tej klasie rozgrywkowej. Wcześniej były to tylko obietnice ze strony PZPN, teraz decyzja jest
na piśmie.
Akcja
Dzisiaj o godzinie 11-stej w miejscowości Rusiec na przejeździe kolejowym odbyła się kampania społeczna "Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj".
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat