- Budynek przy ulicy Wspólnej 10, w którym mieszkam, grozi zawaleniem. Przeznaczony jest do rozbiórki, a ja od 2007 roku nie mogę doczekać się na mieszkanie, w którym mogłabym żyć wraz ze swoim synem - mówi piotrkowianka, pani Marta.
- Wałęsające się psy atakują dzieci - z taką informacją zadzwonił do Strefy Fm jeden z mieszkańców ulicy Topolowej w Piotrkowie z prośbą o interwencję. Słuchacz czuje się bezsilny i obawia się, że dojdzie do tragedii.
Piotrków: Samobójstwo w Areszcie Śledczym
Samobójstwo więźnia w piotrkowskim Areszcie Śledczym. W celi powiesił się 29-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich.
Analiza wynagrodzeń piotrkowskich nauczycieli wykazała, że miasto nie musi im dopłacać do wynagrodzeń. Wyliczenia są klarowne i wskazują na to, że wszystkie grupy nauczycielskie w piotrkowskich placówkach otrzymały średnio więcej pieniędzy, niż przewiduje to Karta nauczyciela. Gdyby sytuacja była podobna do tej z Bydgoszczy, gdzie władze miasta winne są tej grupie zawodowej 400 tys. zł, piotrkowski magistrat byłby narażony na spory wydatek.
39-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego podejrzany o podpalenie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna, który wydmuchał w alkotest ponad 2,5 promila, prawdopodobnie zaprószył ogień w piwnicy bloku przy ulicy Kostromskiej. Zgłoszenie o pożarze policjanci przyjęli przed pólnocą.
Nie przyniosło zmiany prezesa Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze MKS Piotrcovia. Nie przyniosło, gdyż uczestnicy zebrania zdecydowali o przerwaniu spotkania, które kontynuowane będzie w kwietniu. Do tego czasu prezesem klubu pozostanie Bartosz Rol, który z kilku względów nie chce już ubiegać się o tę funkcję w kolejnej kadencji.
Urząd jak panna na wydaniu
Wspólnoty mieszkaniowe chcą przekazać miastu w użyczenie swój teren. Żeby dojazd na osiedle był bezpieczny. Miasto najpierw się godzi, ale ostatecznie mówi: nie. - Dla kogo ten urząd? - pyta retorycznie Krzysztof Sudra.
Będą pomagać tym z noclegowni
Na początku mieli kilkaset cegieł. Wodę na herbatę gotowali w czajniku postawionym na betonowych blokach. Toaleta była na zewnątrz. Dziś pod swoją opieką mają cztery dobrze prosperujące ośrodki, gdzie pomaga się ludziom, którzy tej pomocy potrzebują.
Ponad 12 milionów złotych zapisano w budżecie powiatu bełchatowskiego na tegoroczne inwestycje.
Szpital Wojewódzki powinien wygrać konkurs
Kilkudziesięciu pracowników piotrkowskiego pogotowia w ubiegłym roku drżało o swoje miejsca pracy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat