- Znałem wielu z tych, którzy zginęli w Smoleńsku. To wielka tragedia - mówił na antenie Radia Strefa FM poseł SLD Artur Ostrowski.
W samolocie prezydenckim zginęło kilkunastu parlamentarzystów. Wielu jednak udało się do Katynia pociągiem lub autokarami. Jednym z nich był poseł Ziemi Piotrkowskiej Robert Telus (PIS).
Piotrków w modlitwie po tragedii
W związku z tragedią w Smoleńsku w Piotrkowie odbyły się Msze Św. w intencji ofiar.
Również w Tomaszowie Mazowieckim flagi zostały opuszczone do połowy. Nie odbędą się też żadne zaplanowane wcześniej imprezy.
Informacje o tragedii docierają także do Polaków znajdujących się za granicą. O śmierci prezydenta przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur dowiedział się na Ukrainie, a b, wicepremier Roman Jagieliński na Cyprze.
- Symbolicznie została spięta II z III RP - podkreśla prof. UJK Arkadiusz Adamczyk.
Piotrków po tragedii w Rosji
W Piotrkowie odwołano wiele imprez, na które zaplanowano na dziś, m.in. konkurs zręczności kierowców czy impresje taneczne. Flagi na instytucjach miejskich zostały opuszczone do połowy.
To olbrzymia tragedia - mówią pytani przez nas politycy i samorządowcy regionu piotrkowskiego.
Piotrków: Pieska wyrzucili w worku do lasu
Włożyli szczeniaka do worka, zawiązali i wyrzucili do lasu. Tym sposobem 38-latek i jego 16-letni syn chcieli pozbyć się niechcianego już czworonoga.
Sulejów: Modernizacja oczyszczalni rozpoczęta
Na tę chwilę bardzo długo czekały władze miasta i gminy Sulejów. Rozpoczęła się wreszcie oczekiwana modernizacja oczyszczalni ścieków - jednej z największych inwestycji w historii sulejowskiego samorządu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat