metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)07.02.2019 08:08

Kapitał nie ma granic. Wszyscy kupują gdzie taniej. Rolnicy prosiaki kupują w Danii bo taniej i szybciej rosną. Tak samo kapitał, przenosi się, kupuje gdzie taniej.
Jest też tzw. narodowy kapitał i doskonale go prezentują Niemcy i popieram ich za to. Ich markety typu Kaufland, Lidl kupują niemieckie produkty i mają w nosie nasze polskie. Gdzie są nasze markety? Nie ma. My, wy rolnicy zachłysnelismy się zachodem i kupujemy tylko co zachodnie bo nasze polskie jest złe.

151


wolak ~wolak (Gość)07.02.2019 08:23

Mówiłem już o tym 8 lat, 6 lat, 2 lata temu, pół roku temu. Mówię i teraz.
Weźmy przykład Woli Krzysztoporskiej. Olbrzymie tereny zostały przeznaczone przez obecnego wójta i radę pod magazyny logistyczne. Czyją własnością są te magazyny? Niemieckie i amerykańskie. Widziałem jak rolnicy ochoczo sprzedawali swoją ziemię, bo chcieli zarobić trochę srebrników. A teraz się dziwią że do Polscy weszli niemieccy pośrednicy, amerykańscy którzy nie chcą od rolników kupować. Ja się nie dziwię temu, każdy normalny człowiek o zdrowych zmysłach: po pierwsze będzie kupował gdzie tanie, po pierwsze od swoich jak to robią Niemcy.
Na przykładzie Woli: Rolnicy po pierwsze miejcie pretensje do tych którzy zaprosili wam magazyny, które to przejeły nas rynek.

222


handel ~handel (Gość)07.02.2019 08:36

handel jest bardzo dobrze zoorganizowany, kupujemy gdzie taniej, każdy ma wybór i wolną wolę i chodzi i kupuje gdzie taniej. często widze tych rolników w niemieckich, brytyjskich marketach jak kupują bo taniej

191


Zefir ~Zefir (Gość)07.02.2019 05:43

Dlaczego nie ma grup producenckich w których jeden ciągnik czy maszyna jest dzielona na trzech lub czterech i uczciwie jest rozliczana z kosztów użytkowania ich ?. Czy to możliwe? Tak ale nie u nas lecz w Austrii , Niemczech ,Szwajcarii . Wymieniłem te kraje w których z tym się spotkałem.

251


ja ~ja (Gość)07.02.2019 07:02

załóz firme plac co miesiac ZUS to pogadamy ja tez wstaje rano i pracuje na kredyty. ten kto prowadzi firme wedle mniemania rolnikow nie zamyka firmy o 16 i kapota na plecy i luzik. wujek prawde moewil ze chlopa rozum i sila byka to dwie rzeczy niezbadane

231


gość ~gość (Gość)07.02.2019 21:03

same Classy, John Deery, Fendy, New Hollandy na prostestach - tanie to nie jest...lekko 200 kawałków za każdy ciągnik....

180


mirka ~mirka (Gość)07.02.2019 09:11

wy rolnicy macie TIRY, wystarczy popatrzeć po gminie Grabica i Wola Krzysztoporska, czy wy kupujecie zbożę o drobnych polskich rolników. Nie - przywozicie tymi swoimi Tirami z Ukrainy i innych państw bo tańsze.
jeśli już kupujecie od polskich rolników, to cena jest tak śmieszna że tym małym ledwo starcza na przerzycie, a ci mali nie pojadą na protest.

321


micha ~micha (Gość)08.02.2019 20:39

wogóle mi was nie żal, macie na co zaśłużyliście

130


gość ~gość (Gość)09.02.2019 07:55

Oni zachowują się jak dzieci...

120


rolniksamwdolinie ~rolniksamwdolinie (Gość)09.02.2019 10:51

Nie łudzcie się rolniki że będzie lepiej. Dopóki obcy kapitał będzie to będziecie mieli jak macie. A powiem więcej...przy tym działaniu i planach gmin - będzie coraz więcej magazynów to zaraz was nie będzie. Będzie ASF, potem zlikwiduje się wam chlewnie i obory i pójdziecie pracować do magazynów czy wam sie chce czy nie. A tam 2 tyś a nie 20 tyś jak macie teraz co miesiąc.
Mali już zlikiwidowani większość za 2 tyś pracuje w magazynie, a mogli rozwinąć swoje gospodartwa i budować rynek lokalny.
Po prostu was już nie ma a się jeszcze łódzicie.

120


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat