metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
konsument ~konsument (Gość)06.02.2019 20:14

Rozumiem trud chłopa , który nie ma wolnych sobót ,czy niedzieli .Ale on również powinien znać w obecnych realiach jakich przyszło nam żyć podstawy ekonomii. Nie można przeinwestować swoich możliwości , bo to prowadzi do bankructwa .Z nam wielu rolników którzy dostrzegli wcześniej to zagrożenie i zmienili profil produkcji i dobrze sobie radzą . Chociaż chciwość za wszelką cenę nielicznych , rzuca im kłody pod nogi . Nie raz słyszy się - zawiozę owoce do punktu przetwórczego mogą być padaczką a wszystko przerobią , ,, ludzie nie świnie wszystko zjedzą' .Dbajmy o wysoką jakość naszych produktów ,a gdy społeczeństwo będzie stać to wybierze to nasze które nawet nie musi być oznakowane. Tylko patrzeć jak gospodarstwa wielko obszarowe z Ukrainy czy Rosji nas zaleją produktami rolnymi , im trochę dalej do jakości . Rynki szukajmy na dalekim wschodzie,w Afryce czy Ameryce

61


gość ~gość (Gość)06.02.2019 21:28

Ja wam nie zazdroszczę ale też nie będę się nad wami litował:
Sami jesteście sobie winni: kupujecie ciągniki Fendy, John Deere, maszyny Kvernelandy, prosiaki duńskie, holenderskie, pasze amerykańskie, włosckie, nasiona obcych firm.
Kupujcie co polskie lub słowiańskie: rosyjskie, czeskie, rumuńskie. Ale nie wy nie kupicie Zetora czy Ursusa bo to obciach. Trzeba wziąść kredyt aby kupić najnowsze Porsche bo trzeba się pokazać.
Jeśli bierzecie kredyty to poczujcie się jak na zachodzie: kredyt trzeba spłacić albo upadłość i sprzedajemy. Jeśli chcecie czuć się biznesmenami (bo tych chlewni po 2000 szt to nie jest to rolnictwo tylko najzwyklejsza produkcja przemysłowa) to
weźcie odpowiedzialność. Mamy kapitalizm. Nie wychodzi jedno, zamykam zaczynam drugie. A nie płaczecie i tylko daj daj daj.
Sam jestem rolnikiem, ale nie płaczę tak jak wy i nie liczę na Państwo i dotacje. Kupiłem najzwyklejszą 90 KM białoruśkę i nią obrabiam moje 20 ha. To co zarobię w gospodarstwie i we własnej firmie to inwestuję w swoje gospodarstwo i w polskie maszyny.
A wy często macie 20 ha a kupujecie 160 KM John Deere bo somsiod kupił to ja też muszę mieć. Jak widzę ciągniki 120 KM z małym wózkiem i na wózku 3 blondynki to mnie śmiech bierze.

100


gość ~gość (Gość)06.02.2019 21:28

Krzyczycie na ministra że minister winny ale to wy to zrobiliści. Wy zaprosiliście do waszych domów, na wasze ziemie OBCY KAPITAŁ. A KAPITAŁ nie będzie się nad wami litował.
Wy sami między sobą się wykańczacie. Poprzez budowę dużych chlewni, obór wykończyliście małych rolników. Małych rolników już nie ma, bo pracują w magazynach. Zostaliście wy duzi ale już nie długo, bo jest was już bardzo mało i wy
też pójdziecie pracować do magazynów.
Gminy Grabica i Wola to zagłębia swińskie, ale już nie długo. Będą budowane kolejne magazyny (miejscowość Majków Duży) to tam pójdziecie pracować. Już meble was zaproszą do pracy.

90


gość ~gość (Gość)06.02.2019 21:33

Rolnicy kochani to nie rząd importuje tylko przedsiębiorcy. Czego wy chcecie od rządu. Mamy wolny rynek, wolny przepływ kapitału. Dziwne żeby np. Kaufland nie kupował np. od swoich rolników niemieckich tylko litował się nad Wami.
Handel jest dobrze zorganizowany. Każdy ma wybór z kim chce prowadzić interesy i z kim chce handlować. Wy przecież nie kupujecie świń polskich tyko kupujecie z Dani, Holandii. Więc taka masarnia lub magazyn lub centrum dystrybucyjne lub market typu: Lidl, Kaufland, Aldi mają prawo kupować gdzie chcą.
To wy i Polacy zaprosiliście markety to Polski - więc macie co macie. Pretensje tylko i wyłącznie do siebie.

100


gość ~gość (Gość)06.02.2019 22:18

Polska mieszkam w Polce. Brawo my

30


gość ~gość (Gość)06.02.2019 23:34

I nic nie ugraliscie protestami unia zrobi wszystko żeby Was zablokować

40


gość ~gość (Gość)07.02.2019 02:43

czarno to widzę Unia zrobi wszystko żeby obalić polski rząd a to za sprawą rolników,bo chłopa najłatwiej zmanipulować po wygranych wyborach przez PO-KO zostaniecie zupełnie bez ochrony swoich wyrobów
Obym się mylił ale wszystko zmierza w tym kierunju

50


gość ~gość (Gość)06.02.2019 15:11

Witam wszystkich tych którzy obrażają nas rolników odpowiem z czego dokładamy każdy z nas pracuje ponad siły ci którzy mają duże gospodarstwa nie są w stanie gospodarowania bez kredytu bo coraz to są nowsze wymogi unijne i cały czas trzeba powiększać gospodarstwo wstają o 4 rano obrzadzaja bydło czy trzode do 9 jedzą śniadanie i dalej idą pracować do 21zima między czasie zjedzą obiad i harowka a latem pracują do 23 i 24 też bo dochodza jeszcze prace polowe i to pracują wszyscy domownicy Male gospodarstwo kto posiada to jeden członek rodziny musi pracować właśnie często jest tak że w magazynach lub gdzie indziej żeby było z czego dołożyć do gospodarstwa i przeżyć A nawozy opryski maszyny części do maszyn coraz droższe a nasze mięso mleko za grosze a w sklepach3-4 razy droższe wiele gospodarstw upadło bo nie dali rady a to co jest w marketach to uważacie że to jest zdrowe smaczne może gdybyście posiadali wiedzę na temat żywności zagranicznej to nie jeden by nawet za darmo nie chciał jeść. Jeszcze jedno dlaczego jak tak dobrze jest na wsi pracować i takie dochody mamy to dlaczego nikt nie chce przyjść na wieś tylko wszyscy uciekają do miasta. Owszem działeczke to chcecie mieć na wsi jeszcze żeby wam obornik nie śmierdzial. Myślę że nikogo nie obrazilam i proszę niepiszcie nic co wam jest też nie miłe bo my rozumiemy że wam też nie jest lekko nic samo nie przychodzi z poważaniem dla wszystkich

1115


gość ~gość (Gość)06.02.2019 19:13

Wystarczy popatrzeć na plany zagospodarowań np we Woli Krzysztoporskiej i Grabicy. To wy sami rolnicy jesteście za to odpowiedzialni. Wraz z wójtami tych gmin i niektórymi radnymi sami zaprosiliście magazyny do swoich gmin.
A teraz oczekujecie żeby te magazyny kupowały od was produkty. Zapomnijcie o tym!!!! Możecie pomażyć!!! Niemiecki Kaufland kupi od niemieckich, holenderskich, duńskich rolników czyli od swoich a na was się wypnie.
Sami też kupujecie duńskie, holenderskie świnie, pasze też idą z zachodnich krajów, antybiotyki też z zachodnich krajów aby tylko w 2,5 miesiąca utuczyć świnię.
Ta wasza sytuacja się od was zaczełą. Jak widzę rolnika który jedzie 150 KM ciągnikiem a z tyłu ma opryskiwać o pojemności 400 litrów to mnie śmiech ogarnia, żeby się tylko pokazać.

200


gość ~gość (Gość)07.02.2019 07:59

Jak wam nie pasuje być rolnikiem to się weźcie za normalna ucziwa pracę. Potraficie tylko narzekać i utrudniac ludziom życie. Nikt was nie potrzebuje i tak wszystko jest ściągane z zagranicy, bo od was kupować się nie opłaca. Wiecznie narzekacie. Do uni wejść nie chcieli a pierwsi wyciągają brudne łapy po kasę.

161


Nowy komentarz

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat