metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
janekkkk1985 ~janekkkk1985 (Gość)21.08.2019 17:16

Naprawdę przykro patrzeć na to jak to miasto się stoczyło...Ono nie upada, ono upadło już całkowicie. Już tu nie mieszkam, sporo podróżuję po Polsce i ze smutkiem stwierdzam, że niewiele jest miast a już na pewno nie takiej wielkości, które są w tak fatalnym stanie...Panie Chojniak- przez te kilkanaście lat swoich rządów doprowadził Pan to miasto do takiego stanu, że rzadko które w Polsce może się równać. Nie ma tu już nic- absolutnie nic...

181


pracowniknowy ~pracowniknowy (Gość)21.08.2019 17:19

Za jedną rzecz muszę Chojniaka pochwalić. Za to, że swoimi żenującymi rządami spowodował, iż wreszcie postawiłem wszystko na jedną kartę i odważyłem się uciec z tego grajdoła.

141


gość ~gość (Gość)21.08.2019 17:41

Ok, zlikwidować. Ale wysilić się i otworzyć nową filię w zaludnionym obszarze w innym końcu miasta. Np. z jakimś profilem - np. dla seniorów.

70


zctm ~zctm (Gość)21.08.2019 15:23

Byłem już trzy razy w mediatece. Odpycha... Architektura - nic specjalnego. Sale niczym w hipermarkecie. na dworcu lub większym sklepie osiedlowym. Bez jakiegokolwiek charakteru. W jakim celu poustawiano "zagrody" i regały wśród, których buszują ludzie, skoro i tak niczego się nie da znaleźć? Co robi "nocny stróż" na dole (tak przy okazji, pozdrawiam panów pełniących tam służbę), skoro bardziej potrzebny jest pracownik merytoryczny będący w stanie pomóc potencjalnemu czytelnikowi? W jakim celu na dole stoi tyle komputerów, skoro z ich zawartości trzeba korzystać na zasadzie "małpy w kąpieli", czyli waląc w klawisze z nadzieją, że może się coś uda? Mam i inne uwagi, ale nie będę zrzędzić w nieskończoność, bo mi jeszcze wyrosną szpony i kudłate siwe włosy, jak u jakiejś czarownicy...

175


gość ~gość (Gość)21.08.2019 20:40

Argument o odległości jest chybiony. Przecież filia znajduje się w takiej samej odległości od mediateki jak i dawnej biblioteki. Oferta czytelnicza jest chyba taka sama, bo książki z biblioteki przeniesiono do mediateki a nie słyszałem o jakiś mega zakupach nowości. Filia też chyba nagle sie nie skurczyla, przez wiele lat funkcjonowała na takim metrażu i dopiero teraz jest to problem. Teraz dopiero zmierzono? Jedyną miarke naprawiono czy jak?

92


ds ~ds (Gość)21.08.2019 21:00

wiecie co jeszcze do likwidacji - władza w Piotrkowie.

91


gość ~gość (Gość)21.08.2019 21:29

W Bibliotece ul.Sieradzka jak obserwuję dużą część czytelników stanowią starsze osoby , dla nich przejście 1 km w tą i z powrotem + wejście po schodach i przejście szczególnie w okresie jesienno-zimowym przez opustoszałą ul.Starowarszawską będzie wyzwaniem ponad ich możliwości.Podejrzewam że Mediateka tym sposobem chce podnieść swoją frekwencje.Dochodzę do Biblioteki w Sieradzkiej z ul.Próchnika , koleżanka z ul.Żeromskiego, to już dla nas jest daleko. Szkoda,bo będziemy musiały zrezygnować z naszej pasji czytania książek. Myślę , że takich osób jest więcej
No cóż, myśli się tylko o młodych.

32


a74 ~a74 (Gość)21.08.2019 21:46

Właśnie takie małe biblioteki mają to coś w sobie że się je chętnie odwiedza np zapach książek.Chluba prezydenta odpycha już na wstępie(przynajmniej mnie). Niewtajemniczona osoba przechodząca obok nie wie czy mija galerię handlową,basen czy siedzibę ZUS-u.Chociaż czytam dużo to nie mam parcia na odwiedzenie tej skarbonki.Kiedy wymyślili te przepisy odnośnie metrażu,przez tyle lat filia funkcjonowała niezgodnie z przepisami?

72


a74 ~a74 (Gość)21.08.2019 21:58

Patrzeć tylko jak nasi genialni radni z prezydentem na czele wpadną na pomysł zmiany nazwy miasta na Mediatek Trybunalski

64


czytelniczka77 ~czytelniczka77 (Gość)21.08.2019 21:34

Filia na Sieradzkiej ma swój urok. Panie bibliotekarki mają czas by uśmiechnąć się i zagadać do czytelników. I nie przeszkadza mi to, że nie mam dostępu do książek.
W mediatece już pracownicy delikatnie acz często mówią, żeby oddawać i wypożyczać książki przez automat a nie u nich przy ladzie.... To nieładne zagrywki. Dla mnie biblioteka powinna mieć duszę, klimat, ciepło... Tak jest na Sieradzkiej i tego właśnie brakuje w nowoczesnej i zimnej mediatece.....
Pani Dyrektor - zamykając bibliotekę na Sieradzkiej strzela nam - stałym jej czytelnikom w plecy, zmuszając do korzystania z nowoczesnego molocha... Własnymi rękami zniszczy pani cudowne miejsce, w które serce wkładają pracujące tam panie jak i czytelnicy.... Bardzo przykre

63


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat