metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
ds ~ds (Gość)21.08.2019 21:00

wiecie co jeszcze do likwidacji - władza w Piotrkowie.

91


gość ~gość (Gość)21.08.2019 20:40

Argument o odległości jest chybiony. Przecież filia znajduje się w takiej samej odległości od mediateki jak i dawnej biblioteki. Oferta czytelnicza jest chyba taka sama, bo książki z biblioteki przeniesiono do mediateki a nie słyszałem o jakiś mega zakupach nowości. Filia też chyba nagle sie nie skurczyla, przez wiele lat funkcjonowała na takim metrażu i dopiero teraz jest to problem. Teraz dopiero zmierzono? Jedyną miarke naprawiono czy jak?

92


zctm ~zctm (Gość)21.08.2019 15:23

Byłem już trzy razy w mediatece. Odpycha... Architektura - nic specjalnego. Sale niczym w hipermarkecie. na dworcu lub większym sklepie osiedlowym. Bez jakiegokolwiek charakteru. W jakim celu poustawiano "zagrody" i regały wśród, których buszują ludzie, skoro i tak niczego się nie da znaleźć? Co robi "nocny stróż" na dole (tak przy okazji, pozdrawiam panów pełniących tam służbę), skoro bardziej potrzebny jest pracownik merytoryczny będący w stanie pomóc potencjalnemu czytelnikowi? W jakim celu na dole stoi tyle komputerów, skoro z ich zawartości trzeba korzystać na zasadzie "małpy w kąpieli", czyli waląc w klawisze z nadzieją, że może się coś uda? Mam i inne uwagi, ale nie będę zrzędzić w nieskończoność, bo mi jeszcze wyrosną szpony i kudłate siwe włosy, jak u jakiejś czarownicy...

175


gość ~gość (Gość)21.08.2019 17:41

Ok, zlikwidować. Ale wysilić się i otworzyć nową filię w zaludnionym obszarze w innym końcu miasta. Np. z jakimś profilem - np. dla seniorów.

70


pracowniknowy ~pracowniknowy (Gość)21.08.2019 17:19

Za jedną rzecz muszę Chojniaka pochwalić. Za to, że swoimi żenującymi rządami spowodował, iż wreszcie postawiłem wszystko na jedną kartę i odważyłem się uciec z tego grajdoła.

141


janekkkk1985 ~janekkkk1985 (Gość)21.08.2019 17:16

Naprawdę przykro patrzeć na to jak to miasto się stoczyło...Ono nie upada, ono upadło już całkowicie. Już tu nie mieszkam, sporo podróżuję po Polsce i ze smutkiem stwierdzam, że niewiele jest miast a już na pewno nie takiej wielkości, które są w tak fatalnym stanie...Panie Chojniak- przez te kilkanaście lat swoich rządów doprowadził Pan to miasto do takiego stanu, że rzadko które w Polsce może się równać. Nie ma tu już nic- absolutnie nic...

181


kazik626 ~kazik626 (Gość)21.08.2019 16:17

i nastepny lokal do wynajecia teraz zamiast podziwiac piekne odnowione kamienicy to bedziemy podziwiac co drugie pomieszczenie do wynajecia masakra jedno wybudowac a nastepne zniszczyc

90


gość ~gość (Gość)21.08.2019 11:40

Filia biblioteki niepotrzebna, porodówka niepotrzebna, Hala sportowa też już niepotrzebna, rower miejski w wakacje niepotrzebny bo mediateka jest tak blisko

351


lion92 ~lion92 (Gość)21.08.2019 15:42

Ostatnio z tej kamienicy, to wszystko znika... sklep z zabawkami, który istniał od początku lat 90 (chyba zlikiwidowany 2 lata temu), konfekcja Jola (remont?), a BGŻ Paribas jakoś się trzyma!!! :/ Kiedyś starówka była o wiele bardziej dziadowska, ale to były złote czasy dla przedsiębiorców... okropny paradoks! :(

110


Piotr Piotrranga21.08.2019 14:37

Jeżeli na filię brakuje metrów kwadratowych według paragrafu ... artykułu ... punkt ...ustawy .... itd itp., to zamiast filii należy otworzyć "Punkt Biblioteczny" albo "Punkt Wypożyczeń"
Na marginesie; kiedy ZMIENIŁY się te przepisy. Przecież przed Mediateka ich chyba nie było, bo jakoś tej filii nie likwidowano.
PS
Jeżeli dyrekcja biblioteki dąży do likwidacji filii to "strzela sobie w kolano"
Nie wszyscy czytelnicy tej filii przeniosą się do mediateki. Jej duże przestrzenie wielu głównie starszych ludzi zniechęcą - ludzi przyzwyczajonych do kontaktu z człowiekiem, ludzi którzy nie mają w zwyczaju grzebać w skomputeryzowanym katalogu a chcą porozmawiać z bibliotekarką i zapytać co pani poleci, czy jest coś nowego.
Jeżeli magistrat chce aby Mediateka wypełniła się ludźmi to NAPRAWDĘ powinno pojawić się tam coś więcej. A przeież miały być jakieś wystawy naukowo techniczne cuda wianki a w stosunku do starej biblioteki przybył wygodny parking podziemny i jest jakaś kafejka, reszta to to co było czyli biblioteka i czytelnia.
Na rozwój czytelnictwa lepiej wpłynęła by rozbudowa sieci "Punktów Wypożyczeń"

Komentarz był edytowany przez autora: 21.08.2019 14:48

190


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat