metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)21.08.2019 12:32

Bardzo dobry pomysł po co w tym miejscu trzymać lokal i zatrudniać dodatkowo ludzi

515


gość ~gość (Gość)21.08.2019 12:25

To bardzo zła decyzja bo w Rynku i jego okolicy wciąż jakiś sklep czy instytucja pada.Lokale gastronomiczne też ledwie zipią poza sezonem ogrodowym.Jestem emerytką i klientka tej biblioteki i jestem szczęśliwa że nie muszę daleko chodzić Nie jestem zmotoryzowana i ta lokalizacja jest super dla osób starszych bo w centrum miasta nie ma biblioteki.Jezeli w tej lokalizacji jest ciasno to władze powinny pomyśleć o innej ale dla tej części miasta czyli osiedla Piastowskie Jagiellońskie ulic Słowackiego Wojska Polskiego okolic ul.Mickiewicza.Na Belzackiej jest filia biblioteki a więc zachodnia część miasta jest zaspokojona Wschodnia ma Mediatekę a centrum?A prezydent nie widzi jak opustoszeją lokale na Słowackiego i ulica wręcz wymiera?Moze biblioteka np.w dawnym kinie Hawana?Miasto wydało mnóstwo kasy na Mediatekę a teraz zmusza emerytów i dzieciaki byśmy dralowali taki kawał drogi.Dla starszych to cała wyprawa.

153


gość ~gość (Gość)21.08.2019 11:43

Mediateka to wielka pomyłka,jeszcze wyjdzie mostu bokiem,natomiast małe sympatyczne filje to jest to,obsługa ma dla nas czas a w tym molochu jak naradzie tylko Wielki rozgardiasz i wielkie pustki.

175


blabla ~blabla (Gość)21.08.2019 13:13

Dziwne, że do tej pory nikomu nie przeszkadzało, iż filia ma za małą powierzchnię.

161


gość ~gość (Gość)21.08.2019 13:36

Likwidacja Filii to baaardzo zły pomysł! Ktoś wcześniej napisał, że to miejsce jest dla wielu- starszych osób szczególnie- świetną lokalizacją!Jeżeli jest za mało miejsca to przenieść Filię na Słowackiego - teraz mnóstwo lokali jest pustych! Komunikacja MZK sprzyja więc i ludzie chętnie przyzwyczaja się do nowego miejsca. Nie zmuszajmy starszych ludzi do wędrówek do MEDIATEKI - szanujmy ich przyzwyczajenia do minimalizmu, serdeczności i poczucia ważności podczas wizyty u ulubionej pani bibliotekarki. Ludzie przyzwyczajają się do osiedlowych, małych sklepików a nie lubią pobytów w Galeriach, Marketach itp. To co ugruntowane ich cieszy a nieznane powoduje obawę i niepokój !

233


Lenka ~Lenka (Gość)21.08.2019 15:09

Zamknięcie filii nie zachęci mnie do odwiedzin w mediatece, wręcz przeciwnie, zrezygnuję w ogóle z subskrypcji, to moja ulubiona filia, uwielbiam te Panie, przecudowne, lubię nowoczesność, ale biblioteka w nowym budynku straciła dla mnie ten urok, taka obca, sztuczna, zimna...Mediateka za daleko jak dla mnie....w sensie dosłownym i przenośnym

101


Piotr Piotrranga21.08.2019 14:37

Jeżeli na filię brakuje metrów kwadratowych według paragrafu ... artykułu ... punkt ...ustawy .... itd itp., to zamiast filii należy otworzyć "Punkt Biblioteczny" albo "Punkt Wypożyczeń"
Na marginesie; kiedy ZMIENIŁY się te przepisy. Przecież przed Mediateka ich chyba nie było, bo jakoś tej filii nie likwidowano.
PS
Jeżeli dyrekcja biblioteki dąży do likwidacji filii to "strzela sobie w kolano"
Nie wszyscy czytelnicy tej filii przeniosą się do mediateki. Jej duże przestrzenie wielu głównie starszych ludzi zniechęcą - ludzi przyzwyczajonych do kontaktu z człowiekiem, ludzi którzy nie mają w zwyczaju grzebać w skomputeryzowanym katalogu a chcą porozmawiać z bibliotekarką i zapytać co pani poleci, czy jest coś nowego.
Jeżeli magistrat chce aby Mediateka wypełniła się ludźmi to NAPRAWDĘ powinno pojawić się tam coś więcej. A przeież miały być jakieś wystawy naukowo techniczne cuda wianki a w stosunku do starej biblioteki przybył wygodny parking podziemny i jest jakaś kafejka, reszta to to co było czyli biblioteka i czytelnia.
Na rozwój czytelnictwa lepiej wpłynęła by rozbudowa sieci "Punktów Wypożyczeń"

Komentarz był edytowany przez autora: 21.08.2019 14:48

190


lion92 ~lion92 (Gość)21.08.2019 15:42

Ostatnio z tej kamienicy, to wszystko znika... sklep z zabawkami, który istniał od początku lat 90 (chyba zlikiwidowany 2 lata temu), konfekcja Jola (remont?), a BGŻ Paribas jakoś się trzyma!!! :/ Kiedyś starówka była o wiele bardziej dziadowska, ale to były złote czasy dla przedsiębiorców... okropny paradoks! :(

110


gość ~gość (Gość)21.08.2019 11:40

Filia biblioteki niepotrzebna, porodówka niepotrzebna, Hala sportowa też już niepotrzebna, rower miejski w wakacje niepotrzebny bo mediateka jest tak blisko

351


kazik626 ~kazik626 (Gość)21.08.2019 16:17

i nastepny lokal do wynajecia teraz zamiast podziwiac piekne odnowione kamienicy to bedziemy podziwiac co drugie pomieszczenie do wynajecia masakra jedno wybudowac a nastepne zniszczyc

90


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat