Artykuły do tagu: gospodarka

Firma z Poznania przypilnuje piotrkowskich parkingów
Poznańska firma Projekt & Parking Service Polska przez najbliższe cztery lata będzie administratorem strefy płatnego parkowania w Piotrkowie. Był to jedyny oferent, który przystąpił do przetargu.
Zmiana zarządu PGE KWB Bełchatów
Rada Nadzorcza PGE Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów Spółka Akcyjna w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego zdecydowała o wyborze nowego składu Zarządu PGE KWB Bełchatów.
Ponad pół miliona złotych wyda w przyszłym roku Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej na remonty i prace modernizacyjne. Właśnie ogłoszono plan największych inwestycji.
Oryginalnie malowane, zdobione kamieniami, unikatowe, tylko dla kolekcjonerów, w kształcie sań św. Mikołaja lub choinki. Wszystkie ręcznie malowane. O tym, jak bombki z piotrkowskiego zakładu podbiły Stany Zjednoczone, jak zarządzający firmą pokonali kryzys i dlaczego w ciągu dnia powstaje ich tyko trzydzieści, rozmawiamy z obecnym prezesem firmy Szkło-Dekor Tadeuszem Szczygielskim.
Co najmniej o dwa miesiące opóźni się wprowadzenie parkingowej rewolucji, która nie tylko znacznie zwiększy teren objęty opłatami za postój, ale przede wszystkim zmusi kierowców do korzystania z parkomatów.
Opłata za bilet ulgowy (1,3 zł.) pobierana w piotrkowskich mnibusach była niezgodna z prawem - taką ekspertyzę wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zgodnie z prawem lokalnym (uchwała Rady Miasta) maksymalna cena biletu ulgowego to złotówka.
Tylko MZK Piotrków jest zainteresowany wożeniem od przyszłego roku piotrkowskich pasażerów. Miejski Zakład Komunikacyjny po raz kolejny jako jedyne przedsiębiorstwo złożył ofertę w przetargu na świadczenie usług przewozowych na terenie miasta.
Z ulgą odetchnęli pracownicy pionu wodno-kanalizacyjnego Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie. Wczorajsza sesja rady miasta była pierwszą od kilku tygodni , na której nie pojawił się projekt uchwały o utworzeniu miejskiej spółki wodno-kanalizacyjnej, która miałaby wchłonąć część pracowników MZGK.
Prezydent Piotrkowa kontra radni podejście trzecie. Na wniosek Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka po raz kolejny została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta. W najbliższy wtorek radni będą obradować już po raz trzeci nad powołaniem nowej spółki wodno - kanalizacyjnej.
Nowa krańcówka dla przewoźników świadczących usługi na liniach podmiejskich. Część popularnych minibusów wożących pasażerów do i z Piotrkowa, będzie miała tzw. pętlę przy ulicy Grota-Roweckiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat