Artykuły do tagu: gospodarka

Opłata za bilet ulgowy (1,3 zł.) pobierana w piotrkowskich mnibusach była niezgodna z prawem - taką ekspertyzę wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zgodnie z prawem lokalnym (uchwała Rady Miasta) maksymalna cena biletu ulgowego to złotówka.
Tylko MZK Piotrków jest zainteresowany wożeniem od przyszłego roku piotrkowskich pasażerów. Miejski Zakład Komunikacyjny po raz kolejny jako jedyne przedsiębiorstwo złożył ofertę w przetargu na świadczenie usług przewozowych na terenie miasta.
Z ulgą odetchnęli pracownicy pionu wodno-kanalizacyjnego Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie. Wczorajsza sesja rady miasta była pierwszą od kilku tygodni , na której nie pojawił się projekt uchwały o utworzeniu miejskiej spółki wodno-kanalizacyjnej, która miałaby wchłonąć część pracowników MZGK.
Prezydent Piotrkowa kontra radni podejście trzecie. Na wniosek Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka po raz kolejny została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta. W najbliższy wtorek radni będą obradować już po raz trzeci nad powołaniem nowej spółki wodno - kanalizacyjnej.
Nowa krańcówka dla przewoźników świadczących usługi na liniach podmiejskich. Część popularnych minibusów wożących pasażerów do i z Piotrkowa, będzie miała tzw. pętlę przy ulicy Grota-Roweckiego.
Koalicjanci nie poparli prezydenckiej uchwały
Nowa spółka wodno-kanalizacyjna nie powstanie, jeśli nie będzie dofinansowania z Unii Europejskiej na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Piotrkowie.
Nasze nieoficjalne informacje potwierdziły się. Tylko jeden podmiot wpłacił wadium i tym samym zgłosił się do przetargu na dzierżawę majątku piotrkowskich ciepłowni.
Od nowego roku prywatna firma będzie pilnować czy zapłaciliśmy za postój w strefie płatnego parkowania w centrum Piotrkowa.
Szybciej niż się spodziewano powróci pod obrady sprawa powołania nowej spółki wodno-kanalizacyjnej w Piotrkowie. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa FM na wtorek, 7 października zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta.
29.09.2008 08:38
Rewolucja na parkingach
Dodatkowy wydatek 100 zł miesięcznie będzie musiał zaplanować w domowym budżecie każdy, kto dojeżdża do pracy w centrum miasta własnym samochodem. Na łaskawe oko strażnika miejskiego od nowego roku nikt już liczyć nie może, bo tego, byśmy zapłacili za postój auta na ulicy, pilnować ma prywatna firma. W jej interesie będzie skrupulatne sprawdzanie opłat parkingowych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat