Artykuły do tagu: gospodarka

Ponad 720 tysięcy złotych od początku roku wpłynęło do budżetu miasta z opłat za parkowanie. Większość pieniędzy, bo około 650 tysięcy, to dochody z ostatnich sześciu miesięcy, czyli momentu kiedy zaczęła w Piotrkowie obowiązywać rozszerzona strefa płatnego parkowania.
Bogusław Napierała, nadsztygar górniczy bełchatowskiej kopalni, wczorajszego dnia nie zapomni nigdy.
Od kilkudziesięciu do prawie tysiąca złotych miesięcznie wydają na leki piotrkowscy emeryci i renciści. Niektórzy seniorzy nawet połowę swoich miesięcznych dochodów zostawiają w aptekach.
Kryzys pustoszy kasę miasta
Piotrków w oszczędnościach idzie na całość - rezygnuje z zaplanowanych inwestycji, zamierza zmienić dostawcę prądu do urzędu i wszystkich podległych mu instytucji, zarządza przygotowanie cięć w każdej komórce. Bełchatów na kryzys tylko ziewa, Tomaszów i Opoczno tną telefony.
Prywatni przewoźnicy, którzy chcieliby uruchomić dodatkowe kursy na liniach podmiejskich, skarżą się, że władze Piotrkowa nie pozwalają im zatrzymywać się na przystankach przy ul. POW, czyli przy dworcach - PKP po jednej, i PKS po drugiej stronie.
Piotrków: Wojna między aptekami
Piotrkowscy aptekarze ostrzegają, że na skutek nieuczciwej konkurencji niektórych aptek sieciowych, małe apteki znikną, co wbrew pozorom nie wyjdzie na dobre pacjentom. Podejrzewają, że sprzedając leki za grosze, apteki sieciowe oszukują skarb państwa. Blisko dwudziestu właścicieli aptek w Piotrkowie poparła Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi, która wystąpiła do łódzkiego oddziału NFZ z zapytaniem, jak rozliczane są leki refundowane przez państwo, które sprzedawane są w niektórych sieciowych aptekach dosłownie za grosz.
Prawie 220 tysięcy złotych - to czysty zysk miasta, jaki wypracowała od marca strefa płatnego parkowania.
Za parkowanie już 250 tys.
Na ponad 250 tys. złotych wystawiono mandaty za brak ważnego biletu w rozszerzonej strefie płatnego parkowania w Piotrkowie. Do miejskiej kasy do tej pory wpłynęło ponad 93 tys. złotych.
Gmina Piotrków nie wykupi 100 procent udziałów spółki Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Kilku udziałowców nie zgodziło się na ich zbycie.
Po spotkaniu udziałowców Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie z Prezydentem Miasta w sprawie dalszej przyszłości spółki ci pierwsi mają żal i pretensje do Krzysztofa Chojniaka, że nie wykazuje żadnego zainteresowania losem MZGK. - Te pretensje są nieuzasadnione, ponieważ Gmina Piotrków jest zainteresowana wykupieniem całości akcji - powiedział Błażej Torański, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat