Artykuły do tagu: edukacja

Szkoły promowały się w Wolborzu
W hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Wolborzu, z inicjatywy Anetty Goworek, pedagoga szkoły, odbyły się XVII Targi Edukacyjne. Dwadzieścia szkół ponadgimnazjalnych z powiatu piotrkowskiego i tomaszowskiego prezentowało swoją ofertę edukacyjną i zachęcało uczniów do wybrania dalszej drogi kształcenia.
Duże pieniądze dla
Ponad milion złotych dofinansowania otrzyma I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim. Dokumenty potwierdzające decyzję Zarządu Województwa Łódzkiego zostały przekazane w czwartek dyrekcji szkoły.
Nauczyciele z prawie wszystkich szkół w Piotrkowie w sporze zbiorowym z dyrektorami
Nauczyciele z ponad 90% placówek oświatowych z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego pozostają w sporze zbiorowym z dyrektorami szkół. W tych szkołach zostanie zorganizowane referendum, które pokaże, ilu z nich rzeczywiście poprze strajk. Ten miałby się rozpocząć 8 kwietnia.
Jak znienawidzić matematykę? W szkole cię nauczą
Uczniowie nieprzygotowani, nauczyciele nie potrafią uczyć. Efekt to fatalne wyniki egzaminów. To wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Czy matematyka powinna zniknąć z egzaminu maturalnego? Co na ten temat sądzą uczniowie i nauczyciele piotrkowskich szkół?
Rozpoczął się nabór na rok szkolny 2019/2020 do przedszkola językowego HAPPY KIDS!
Przedszkole zaprasza Rodziców wraz z Dziećmi w wieku od 2 do 6 lat do skorzystania z bezpłatnej adaptacji w naszej placówce. Jednocześnie gwarantujemy miejsce w bieżącym roku szkolnym BEZ WPISOWEGO (0 zł), aż do września 2019 roku.
Targi edukacyjne w Gomulinie
Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Jaką szkołę wybrać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było uzyskać 8 lutego podczas Gminnych Targów Edukacyjnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.
Czy w piotrkowskich szkołach średnich wystarczy miejsca dla nowych uczniów?
We wrześniu 2019 roku do szkół średnich trafi tzw. podwójny rocznik, czyli zarówno młodzież, która ukończyła ośmioklasową podstawówkę, jak i absolwenci gimnazjów. W związku z tym we wszystkich piotrkowskich placówkach powstanie więcej oddziałów klas pierwszych. - Niektóre szkoły będą na skutek tych zmian przepełnione, ale sobie z tym poradzimy - zapewnił Radosław Kaczmarek, kierownik Referatu Edukacji w piotrkowskim Urzędzie Miasta.
Szkoły średnie z Piotrkowa i regionu wśród najlepszych w Polsce
Licea i technika z Piotrkowa znów wśród najlepszych szkół w Polsce. Opublikowano najnowszy ranking wydawnictwa Perspektywy.
Ponad milion zł dofinansowania dla
I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim z potężnym dofinansowaniem. Prawie milion złotych trafi do popularnego "Chrobrego" z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki pozyskanej kwocie w placówce zrealizowany zostanie projekt "Kierunek przyszłość", który szkoła złożyła do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Gmina Grabica: ,,Zaprogramuj przyszłość #17” – przygoda w cyfrowym świecie
W trzech podstawówkach gminy Grabica (w Boryszowie, Szydłowie i Brzozie) realizowany był projekt edukacyjny „Zaprogramuj przyszłość#17”. To kompleksowy program edukacji cyfrowej, prowadzony przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki tej inicjatywie szkoły otrzymały pomoce dydaktyczne, zaś nauczyciele zostali przeszkoleni do prowadzenia zajęć z programowania dla klas I – III.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat