Artykuły do tagu: dotacje

Do 40 tys. zł dotacji na założenie firmy mogą otrzymać mieszkańcy m.in. powiatu piotrkowskiego, którzy wezmą udział w dwóch unijnych konkursach Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego – „Wirtualny biznes” i „Spełniona w biznesie”. Rekrutacja do każdego z nich potrwa od 27 stycznia do 10 lutego.
Powiat piotrkowski znalazł się na drugim miejscu w województwie łódzkim pod względem ilości składanych wniosków o środki unijne z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Gminy Gorzkowice, Ręczno, Aleksandrów, Wolbórz, Łęki Szlachecki, Wola Krzysztoporska, Grabica, Rozprza oraz Miejski Zakład Komunalny w Sulejowie otrzymają unijne środki na poprawę wyposażenia terenów wiejskich w infrastrukturę techniczną z zakresu gospodarki wodno-ściekowej.
Ponad 1,5 miliona złotych może zabraknąć w miejskiej kasie na świadczenia rodzinne. Jak mówi Wiesława Łuczak, skarbnik miasta, wszystko z powodu obcięcia dotacji celowych przez wojewodę.
Nawet do 5 tysięcy złotych dotacji mogą otrzymać mieszkańcy gminy Kleszczów, inwestujący w ekologiczne źródła ciepła: kolektory słoneczne albo pompy ciepła. Inwestycje takie zostaną dofinansowane z pieniędzy Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kleszczowie.
- Obniżenie dotacji na sport jest wynikiem kryzysu. Wszystkie kluby to odczuły, a czterem stowarzyszeniom byliśmy zmuszeni odmówić wsparcia gdyż działają one zaledwie od kilku miesięcy - powiedziała Strefie FM Marta Skórka, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego Prezydenta Miasta.
Dotacje niejasno dzielone ?
Kolejną kłodę rzucają urzędnicy pod nogi autentycznemu społecznikowi. Tak przynajmniej ocenia sytuację sam zainteresowany, Tadeusz Janusz, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Przyjaźń, twórca międzyosiedlowej ligi piłki nożnej w Piotrkowie. W tej ocenie nie jest odosobniony.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat