Artykuły do tagu: dotacje

 Od jutra będą żyć lepiej

Alojzy Włodarczyk wójt gminy Gorzkowice oraz skarbnik Marianna Wiernicka podpisali w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Łodzi umowę dotyczącą dofinansowania projektu systemowego “Od jutra zacznij żyć lepiej”, którego realizatorem jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzkowicach.

Dzięki nim nie ma brudnej wody, pyłu, popiołu, ciągłego sprzątania. Są za to oszczędności czasowe i finansowe. Mówi się o nich jako o nowoczesnych, bezobsługowych urządzeniach, które zastępują tradycyjne źródła energii. Montowane są zazwyczaj na dachach od strony południowej i służą do podgrzewania wody. Mowa o kolektorach słonecznych.
Miasto rozwiązało z piotrkowskim klubem Concordia umowę dotyczącą dotacji. Concordia otrzymała dotację (przyznaną 14 marca 2011 roku) w wysokości 115 tysięcy złotych. Na konto klubu wpłynęła tylko pierwsza transza w wysokości 70 tys. Drugiej transzy klub już nie otrzyma.
Władze Piotrkowa biorą pod lupę dotacje dla niepublicznych placówek oświatowych.
Prezydent Krzysztof Chojniak zarządzeniem z 11 marca przyznał dotacje klubom sportowym.
Piotrków: Miasto zwróciło dotację
Piotrkowski magistrat nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw problemy z "Orlikiem" czy schroniskiem dla zwierząt, teraz okazało się, że wyłoniony w przetargu wykonawca nie podpisał umowy na montaż kolektorów słonecznych.
Ponad 130 milionów złotych bezzwrotnych dotacji otrzymają małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa łódzkiego. To już ostatni dzwonek, aby ubiegać się o dotacje unijne dla przedsiębiorców.
Duże pieniądze dla pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Sulejów. Trwa realizacja projektu „Równajmy do lepszych”, który finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wiele gmin naszego regionu złożyło wnioski do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie termomodernizacji. Zainteresowanie jest tak wielkie, że Zarząd Województwa Łódzkiego będzie miał trudny orzech do zgryzienia.
Do 40 tys. zł dotacji na założenie firmy mogą otrzymać mieszkańcy m.in. powiatu piotrkowskiego, którzy wezmą udział w dwóch unijnych konkursach Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego – „Wirtualny biznes” i „Spełniona w biznesie”. Rekrutacja do każdego z nich potrwa od 27 stycznia do 10 lutego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat