Artykuły do tagu: Uniwersytet

Czy część pracowników UJK straci pracę?
Czy część pracowników piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego straci pracę? Władze uczelni informują, że w prawdzie nie są jeszcze szykowane zwolnienia, to faktem jest to, że pracownikom, którym kończą się umowy o pracę na czas określony, nie będą one przedłużane.
Chcesz zdobyć dyplom państwowej uczelni za darmo?
Nie boisz się wyzwań?
Chcesz zdobyć dyplom licencjata, inżyniera, magistra lub podnieść kwalifikację oraz zdobyć dwuzawodowość na studiach podyplomowych?
Zapraszamy na Drzwi Otwarte 13 marca 2013r od godz. 09.00 do Uniwersytetu Łódzkiego – Filia w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Konstytucji 3 Maja 65/67


Mali geniusze na Uniwersytecie
Uniwersytet w Piotrkowie będzie klasyczny
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Kochanowskiego będzie uniwersytetem klasycznym.
Już wkrótce budynek po wydziale zamiejscowym łódzkiego Uniwersytetu Medycznego wróci do miasta. Senat uczelni podjął już uchwałę o zwrocie tej nieruchomości.
Niebawem budynek po Narodowym Banku Polskim prawdopodobnie powróci do miasta.
Członkowie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Piotrkowie oraz Instytut Pamięci Narodowej (Oddział w Łodzi) zapraszają na spotkanie poświęcone pamięci gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, dowódcy „Kedywu” Komendy Głównej AK.
Uniwersytet Medyczny wynosi się z Piotrkowa
Mimo wielokrotnych prób pomocy ze strony władz miasta, mimo wielu spotkań, rozmów, uzgodnień i ustępstw - prezydent miasta Krzysztof Chojniak sugerował m.in. organizowanie szkoleń, prowadzenie dodatkowych kursów dla kadry medycznej i szkoleń dla ratowników medycznych, wyraził też zgodę na prowadzenie w tym budynku apteki - władze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podjęły jednak decyzję o likwidacji Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Piotrkowie (ul. Dąbrowskiego 7) – informuje piotrkowski magistrat.
W styczniu 2010 roku zastanawialiśmy się co dalej z Zamiejscowym Ośrodkiem Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Piotrkowie. W 2009 roku Senat UM podjął bowiem decyzję o likwidacji ośrodka, później po protestach studentów i władz miasta, wycofał się z tego pomysłu. Dziś wydaje się, że odwrotu już nie ma.
To był mały pikuś – tekst Dyktanda Trybunalskiego
Kto miał ochotę wyruszyć na Wileńszczyznę z inżynierostwem Białorzytami, napisał V Dyktando Trybunalskie. W czwartek (6 maja) w auli Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie oko w oko w ortografią stanęło prawie 150 osób. To frekwencyjny rekord. Kto zwyciężył? Mistrz Polskiej Ortografii 2009 roku – Jan Chwalewski, technik elektronik z Pabianic. Na podium znalazły się też Agnieszka Ewa Nowak (II miejsce) i Klaudia Hochman (III).

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat