Artykuły do tagu: Uniwersytet

Likwidują, ale nie rezygnują ?
Dowożenie autokarem, busem lub częściowa refundacja kosztów dojazdów na zajęcia w Łodzi - to jedyna konkretna propozycja, jaką złożyli wczoraj wstępnie studentom likwidowanego Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Piotrkowie przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Piotrków: Mieszkańców ankietują studenci
Od czego uzależnieni są piotrkowianie? Na to pytanie odpowiedzą oni sami w badaniach prowadzonych od początku maja na zlecenie Urzędu Miasta w Piotrkowie. Badania ankietowe, chodząc po domach, prowadzą studenci socjologii piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Uniwersytet Medyczny zwija żagle
Czujemy się oszukani i potraktowani niesprawiedliwie. Mamy prawo do ukończenia tych studiów na tych samych warunkach, na jakich je rozpoczynaliśmy - mówią zgodnym chórem studentki i studenci utworzonego w Piotrkowie w 2004 roku Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ośrodek nie zdążył na dobre rozwinąć żagli, a już je zwija.
Już po raz czwarty odbędzie się “Dyktando Trybunalskie”. Tegoroczne zaplanowano na 27 maja na godz. 12:00. Sprawdzian przeprowadzony będzie w budynku A Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.
Oddział Zamknięty, EastWest Rockers i Hurt to gwiazdy tegorocznych Juwenaliów, które odbędą się w dniach 7-8 maja w miejskim Amfiteatrze. Organizatorem jest Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczą się, kupują książki, chodzą do pubów, wynajmują mieszkania, jednym słowem napędzają koniunkturę. Kiedyś było ich w naszym mieście prawie 8 tys., czyli stanowili 10% populacji Piotrkowa. Dziś zostało jedynie niecałe 4,5 tys. Liczba studentów największej piotrkowskiej uczelni od lata maleje. Czy oznacza to kłopoty dla Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego?
O kondycji piotrkowskiej uczelni rozmawiamy z jej władzami w osobie prorektora ds. Filii prof. UJK dr hab. Anny Grochulskiej.
Jutro w auli budynku A Filii UJK odbędzie II Akademicka Giełda Pracy. Jej organizatorem jest Akademickie Biuro Karier "Synergia". Początek o godz 10.00.
Piotrków: Ruszył Uniwersytet Dzieci i Młodzieży
To zupełnie nowatorski pomysł. W Piotrkowie powstaje pierwszy Uniwersytet Dzieci i Młodzieży. Studentem Uniwersytetu może zostać każdy kto jest uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum. Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych od 7 do 10 oraz od 11 do 14 lat. Inauguracja zajęć planowana jest na 5 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Mali studenci będą uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych głównie przez kadrę akademicką oraz znane postaci ze świata sztuki i polityki.
III Dyktando Trybunalskie przeszło już do historii. Wg organizatorów było najtrudniejsze z dotychczasowych. Laureatką została debiutująca w konkursie Marianna Czapliniecka.
Już po raz trzeci odbędzie się “Dyktando Trybunalskie”. Tegoroczne zaplanowano na 30 maja na godz. 13:30. Sprawdzian przeprowadzony będzie w budynku B Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat