Artykuły do tagu: Uniwersytet

Zakończyło się V Dyktando Trybunalskie
Niemal 150 osób uczestniczyło w tegorocznym dyktandzie zorganizowanym przez "Tydzień Trybunalski" oraz filię Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.
Zapraszamy na V Dyktando Trybunalskie!
Piąte już dyktando zaplanowano na 6 maja na godz. 12.00. Sprawdzian przeprowadzony będzie w budynku A Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.
Nadal nie wiadomo, co stanie się z piotrkowskim Zamiejscowym Ośrodkiem Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Władze łódzkiej uczelni co prawda zawiesiły rekrutację na I rok, nadal jednak prowadzone są zajęcia w budynku, który dla potrzeb dydaktycznych miasto przekazało w 2004 roku. W ubiegłym roku Senat uniwersytecki podjął uchwałę o likwidacji ośrodka, później jednak się z tego wycofał.
Filia Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim zaczyna borykać się z pewnym poważnym problemem. A jest nim mała liczba studentów. Tendencja ta ma charakter ogólnopolski i nie dotyczy wyłącznie piotrkowskiej uczelni. W odwrocie są szczególnie studia humanistyczne. Wiążą się z tym oczywiście konsekwencje i problemy.
Rok akademicki na Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się bez większych zmian, jednak nie wszystko jest po staremu. Studenci zaskoczeni są zamknięciem furtki od ul. Belzackiej. Błahy problem, jak się wydaje, budzi jednak wiele emocji i kryje za sobą donioślejszą kwestię.
Z takim przeświadczeniem odjeżdżali w ubiegły piątek uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej „W kręgu twórczości Karoliny Kusek dla dzieci. W 70. rocznicę urodzin Poetki” zorganizowaną w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrków: Rekrutacja na Uniwersytet idzie opornie
Pedagogika i anglistyka cieszyły się największym zainteresowaniem w pierwszej turze naboru na Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy, który zakończył się w lipcu. W Piotrkowie filologię angielską chciało studiować ponad 100 osób, indeks otrzyma 48 osób. Podobnie jest na pedagogice. Z 340 chętnych osób, studia podejmie 185. I to już koniec optymistycznych wieści.
Już po raz czwarty w Piotrkowie Trybunalskim pisano „Dyktando Trybunalskie”.
Organizatorzy – „Tydzień Trybunalski” oraz Instytut Filologii Polskiej Filii Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego Jana Kochanowskiego W Piotrkowie Trybunalskim, dołożyli wszelkich starań, aby zaproszenie do udziału w dyktandzie dotarło do szerokiego grona mieszkańców naszego regionu.
Senat Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, podczas wczorajszego posiedzenia przyjął uchwałę dotyczącą Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Piotrkowie.
Uniwersytet Medyczny zawiesza na rok rekrutację studentów w Piotrkowie. Taką decyzję przedstawił dziś rektor uczelni - Paweł Górski, po spotkaniu z prezydentem miasta. Oznacza to, że od października nie będą przyjęci nowi studenci.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat