Artykuły do tagu: Protest

Piotrków oficjalnie dołącza do akcji "Ratujmy kobiety". Zbiórka podpisów przeciwko projektowi zaostrzenia ustawy aborcyjnej rozpoczęła się w sobotę na targowisku przy ulicy Dmowskiego. - Stawiamy na edukację - mówią inicjatorzy zbiórki.
Kilka tysięcy świń w centrum wsi? Mieszkańcy Zamościa protestują
Ich wieś miała stać turystyką, miała być cisza, miał być spokój i wypoczynek nad Zalewem. Tymczasem w centrum niewielkiej wsi w gminie Czarnocin wyrosnąć ma chlewnia na kilka tysięcy świń. Mieszkańcy Zamościa mówią STOP!
26.07.2017 06:24
Kto ma rację?
Gorące politycznie lato w naszym kraju to temat wtorkowego wydania magazynu Magiel. Prowadzący zadali dość ogólne pytanie: kto ma rację?
Kto posprząta po protestach przed sądem
Czytelnicy portalu epiotrkow.pl i słuchacze Radia Strefa FM zwracają uwagę na nieporządek jaki pozostawili po sobie protestujący przed piotrkowskim sądem. Chodzi przede wszystkim o stearynę, która wylała się z pękniętych zniczy.
W obronie Konstytucji - kolejny protest przed sądem [AKTUALIZACJA]
Potrójnego veta żądają protestujący którzy zbierają się przed sądami w całym kraju. Nie inaczej jest w Piotrkowie Trybunalskim. Tutaj, z każdą demonstracją coraz więcej osób gromadzi się przed budynkiem Temidy. To kolejny już protest – jak mówią sami o sobie – przeciwników zmian w sądownictwie i zawłaszczaniu władzy przez jedna partię.
Piotrkowski „Łańcuch światła” w obronie sądownictwa
Kilkadziesiąt osób w ramach ogólnopolskiej akcji „Łańcuch światła” zgromadziło się w niedzielę wieczorem przed piotrkowskim sądem. Przybyli protestowali przeciwko zapowiadanym zmianom w sądownictwie.
Mieszkańcy bronią parku jak niepodległości. Debata w Pracowni Planowania Przestrzennego
Mieszkańcy z bloku przy ul. Energetyków w Piotrkowie nie chcą, by w sąsiedztwie parku Belzackiego powstał kilkunastometrowy blok mieszkalny. W środę w Pracowni Planowania Przestrzennego odbyła się dyskusja na temat zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta. Zmiany mają prowadzić do tego, by na działkach przy parku mogła wyrosnąć zabudowa wielorodzinna. Mieszkańcy nie chcą się na to zgodzić.
Mieszkańcy bronią parku Belzackiego
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego boją się, że przyszłość parku Belzackiego jest zagrożona. Wszystko przez zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta. „Nie dla bloków kosztem parku i zieleni!” - transparenty z takimi napisami możemy zauważyć na balkonach piotrkowian. Czy rzeczywiście jest się czego bać?
Mieszkańcy niewielkiej wsi Żarnowica Mała w gminie Wolbórz nie godzą się na budowę chlewni na 6 tysięcy świń. Jedna chlewnia w Żarnowicy już funkcjonuje. - To i tak o jedną za dużo – mówią.
Co sądzicie o strajku nauczycieli?
W całej Polsce rozpoczęły się strajki nauczycieli. Wiadomo już, że nie bierze w nich udziału żadna z piotrkowskich szkół. Jeśli zaś chodzi o placówki w powiecie, otrzymaliśmy sygnał, że protestują nauczyciele z Gimnazjum w Tomawie w gminie Łęki Szlacheckie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat