Artykuły do tagu: Protest

W obronie Konstytucji - kolejny protest przed sądem [AKTUALIZACJA]
Potrójnego veta żądają protestujący którzy zbierają się przed sądami w całym kraju. Nie inaczej jest w Piotrkowie Trybunalskim. Tutaj, z każdą demonstracją coraz więcej osób gromadzi się przed budynkiem Temidy. To kolejny już protest – jak mówią sami o sobie – przeciwników zmian w sądownictwie i zawłaszczaniu władzy przez jedna partię.
Piotrkowski „Łańcuch światła” w obronie sądownictwa
Kilkadziesiąt osób w ramach ogólnopolskiej akcji „Łańcuch światła” zgromadziło się w niedzielę wieczorem przed piotrkowskim sądem. Przybyli protestowali przeciwko zapowiadanym zmianom w sądownictwie.
Mieszkańcy bronią parku jak niepodległości. Debata w Pracowni Planowania Przestrzennego
Mieszkańcy z bloku przy ul. Energetyków w Piotrkowie nie chcą, by w sąsiedztwie parku Belzackiego powstał kilkunastometrowy blok mieszkalny. W środę w Pracowni Planowania Przestrzennego odbyła się dyskusja na temat zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta. Zmiany mają prowadzić do tego, by na działkach przy parku mogła wyrosnąć zabudowa wielorodzinna. Mieszkańcy nie chcą się na to zgodzić.
Mieszkańcy bronią parku Belzackiego
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego boją się, że przyszłość parku Belzackiego jest zagrożona. Wszystko przez zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta. „Nie dla bloków kosztem parku i zieleni!” - transparenty z takimi napisami możemy zauważyć na balkonach piotrkowian. Czy rzeczywiście jest się czego bać?
Mieszkańcy niewielkiej wsi Żarnowica Mała w gminie Wolbórz nie godzą się na budowę chlewni na 6 tysięcy świń. Jedna chlewnia w Żarnowicy już funkcjonuje. - To i tak o jedną za dużo – mówią.
Co sądzicie o strajku nauczycieli?
W całej Polsce rozpoczęły się strajki nauczycieli. Wiadomo już, że nie bierze w nich udziału żadna z piotrkowskich szkół. Jeśli zaś chodzi o placówki w powiecie, otrzymaliśmy sygnał, że protestują nauczyciele z Gimnazjum w Tomawie w gminie Łęki Szlacheckie.
Jeden z inwestorów ma w planach uruchomienie w Przygłowie (gmina Sulejów) przemysłowej chlewni na 2000 świń. Zdecydowanie przeciwni są temu mieszkańcy. - Nie chcemy, by nasza miejscowość była zatruwana - podkreślają.
Andrzej Prochoń: Jestem tam, gdzie mnie potrzebują
Kilka miesięcy temu protestował w gm. Moszczenica, teraz w gm. Łęki Szlacheckie. Mówi, że jest wszędzie tam, gdzie potrzebują jego pomocy. Andrzej Prochoń - kiedyś przewodniczący Samoobrony, dziś przewodniczący Związku Rolników, Przedsiębiorców i Konsumentów był gościem czwartkowej Strefy pytań w Strefie FM.
08.03.2017 18:37
Manifa w Piotrkowie
Podkreślały, że to nie jest protest antyrządowy, a przedstawienie żądań, a tym głównym są równe prawa. Choć strajk zorganizowano w Dzień Kobiet, uczestniczyli w nim również – i to licznie – mężczyźni. W sumie w parku Jana Pawła II zebrało się kilkaset osób. Co najmniej.
Emocji nie brakowało podczas kolejnego spotkania w sprawie przychodni przy Dmowskiego 47.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat