Artykuły do tagu: Powstanie

W Piotrkowie również upamiętnią powstańców warszawskich
1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego także w Piotrkowie rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Po złożeniu wieńców i kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbędzie się tam okolicznościowy koncert.
Apel Wojewody Łódzkiego o godne uczczenie rocznicy powstania
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wystosował apel o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypomnijmy, że zryw mieszkańców stolicy trwał aż dwa miesiące. Niestety brak wsparcia ze strony Sowietów spowodował olbrzymie straty ludzkie i materialne.
Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
W piątek 28 lipca odbędzie się kolejna edycja akcji porządkowania mogił powstańców warszawskich na piotrkowskich cmentarzach. Zinwentaryzowano ich jak dotąd około 20. Uczestnicy akcji spotkają się o godz. 17.30 przed bramą Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Cmentarnej.
1 sierpnia zawyją syreny
Punktualnie o godzinie 17.00 na terenie Piotrkowa zostaną uruchomione syreny alarmowe.
Godzina „W” w Piotrkowie
Dokładnie o godz. 17.00 w mieście zawyły syreny. Ci, którzy chcieli uczcić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zgromadzili się w poniedziałek na Placu Kościuszki.
Powstanie Warszawskie to nie tylko bardzo ważny moment w historii Polski, wspomnienia, czy spory o jego sens. Od kilku lat to także produkty, by nie powiedzieć wręcz gadżety.
Uporządkowali mogiły powstańców
Kilkanaście osób w czwartkowe popołudnie porządkowało groby powstańców warszawskich, pochowanych na cmentarzach w Piotrkowie. Organizatorami akcji był piotrkowski Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub „Gazety Polskiej”. W ciągu kilku godzin uczestnikom tej inicjatywy udało się posprzątać piętnaście mogił, które dodatkowo przyozdobiono biało-czerwonymi chorągiewkami.
Marsz w rocznicę Powstania Warszawskiego
1 sierpnia obchodzimy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w naszym mieście odbędzie się II Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
Upamiętnili bohaterów Powstania Warszawskiego
Dziś (1 sierpnia) przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Piotrkowie uczczono pamięć bohaterów walczących o niepodległą Polskę. Złożono kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza na pl. Kościuszki oraz pod tablicą upamiętniającą Stefana Roweckiego "Grota" przy ul. Słowackiego 1. Piotrkowski Klub Gazety Polskiej i Klub Historyczny im. Generała Grota - Roweckiego zorganizowali Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
W rocznicę Powstania Warszawskiego będzie marsz
Wkrótce obchodzić będziemy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w mieście odbędzie się Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat