Artykuły do tagu: Powstanie

Wolbórz: Przyłączyli się do akcji „Żonkile”
Upamiętniając 72. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, gimnazjaliści z Wolborza przyłączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”.
Jerzy Zelnik w Kolegiacie Wolborskiej
W niedzielę, 3 sierpnia odbył się kolejny koncert w ramach VII Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Tematem było Powstanie Warszawskie 1944, którego 70. rocznicę obchodzimy w tym roku.
Uczcili pamięć powstańców
Minutą zadumy, wyciem syren a także klaksonami samochodów uczcili piotrkowianie 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele władz miasta, powiatu, kombatanci oraz przedstawiciele organizacji społecznych i partii politycznych złożyli wieńce i kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Oddadzą hołd powstańcom warszawskim
W piątek, 1 sierpnia, o godzinie „W”, czyli punktualnie o 17.00, w Piotrkowie Trybunalskim rozlegnie się dźwięk syren alarmowych.
W piątek (1 sierpnia) o godzinie 17.00 w celu uczczenia 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Piotrkowa zostaną uruchomione syreny alarmowe w ramach treningu.
Powstanie styczniowe w regionie piotrkowskim
Wielkimi krokami zbliża się finalizacja projektu upamiętnienia 150. rocznicy Powstania Styczniowego 1863 r. Z tej okazji już niebawem ukaże się publikacja naukowa odnosząca się do regionalnego wymiaru historii.
W Radomsku pamiętają o powstaniu
Uroczyście obchodzono w Radomsku 69.rocznicę wybuchu Powstania
Warszawskiego. Radomszczanie spotkali się przed Pomnikiem-Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie oddano hołd powstańcom. Składano kwiaty, palono znicze.
W czwartek (1 sierpnia) o godzinie 17.00 włączone zostaną miejskie syreny alarmowe. Związane jest to z uczczeniem 69. rocznicy Powstania Warszawskiego. W tym czasie przeprowadzony będzie także test syren alarmowych.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyła się akademia poświęcona 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
 Gimnazjaliści o powstańcach

Społeczność sulejowskiego Gimnazjum uczciła pamięć o powstańcach styczniowych sprzed 150 lat.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat