Artykuły do tagu: Powstanie

 Uczcili rocznicę powstania
Na terenie gminy Aleksandrów odbyły się uroczyste obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Uroczystości związane ze 150. rocznicą wybuchu powstania styczniowego odbyły się także w Ręcznie.
Upamiętnili rocznicę Powstania Styczniowego
Setki uczniów i mieszkańców Piotrkowa były dzisiaj świadkami historii. Na parkingu przy piotrkowskim muzeum odbyła się inscenizacja pn. „Wyjście powstańców w pole”.
Na terenie gminy Aleksandrów 26 stycznia (sobota) odbędą się obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
Na terenie gminy Aleksandrów 26 stycznia (sobota) odbędą się obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Organizatorami są: gmina Aleksandrów, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Żarnowie oraz SKKT – PTTK działający przy Szkole Podstawowej w Skotnikach.
W Tomaszowie upamiętnili Powstanie Styczniowe
22 stycznia br., dokładnie w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, delegacja władz Tomaszowa Mazowieckiego na czele z prezydentem Rafałem Zagozdonem złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze przy Obelisku wzniesionym w „Hołdzie Uczestnikom Powstań Narodowych: Listopadowego 1830 roku i Styczniowego 1863 roku”.
Powstanie styczniowe w Piotrkowie
W tym roku mija 150 lat od wybuchu powstania styczniowego. W Piotrkowie ten niepodległościowy zryw, zwłaszcza jego upadek, zapisał się aresztowaniami, kasacją zakonu bernardynów, politycznym więzieniem zwanym cytadelą oraz krwawymi egzekucjami.
W środę 23 stycznia w kościele OO. Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się uroczystości upamiętniające 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Pamięć pięciu poległych powstańców z 1863 roku uczczą władze gminy Łęki Szlacheckie.
Kwiatami i hymnem uczcili powstańców Warszawy
Punktualnie o godzinie 17.00 w Piotrkowie uczczono 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Hołd powstańcom Warszawy oraz Polskiemu Państwu Podziemnemu złożyli także przedstawiciele władz Piotrkowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat