Artykuły do tagu: Poezja

Wielki sukces młodej piotrkowianki
Finał Turnieju Poezji Śpiewanej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego to marzenie niejednego. Udało się je spełnić Oldze Lisieckiej reprezentującej Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Olga, oprócz tego, że świetnie śpiewa i głos swój szkoliła przez kilka lat w szkole muzycznej, to dodatkowo uczęszcza na zajęcia teatralne w MOK prowadzone przez doświadczonego instruktora teatralnego Małgorzatę Kowalczyk.
Młodzi bywają jeszcze poetami
To nieprawda, że młodzi ludzie nie potrafią w sposób poetycki wyrażać swoich emocji. Udowodnili to z pewnością laureaci XIII Konkursu Poetyckiego „I Ty bywasz poetą...”. Jego uroczysty finał odbył się w czwartek (6 czerwca) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.
Zdaje się, że tak, skoro go tak chętnie prezentuje go na scenie. Już po raz czwarty w Piotrkowie odbył się konkurs recytatorski „Pamiętajcie o ogrodach”. Tegoroczna edycja turnieju poświęcona była właśnie poezji Juliana Tuwima i nosiła tytuł „Poezjo! Jakie twoje imię?”.
Czy młodzież lubi Tuwima?
Zdaje się, że tak, skoro go tak chętnie prezentuje go na scenie. Już po raz czwarty w Piotrkowie odbył się konkurs recytatorski „Pamiętajcie o ogrodach”. Tegoroczna edycja turnieju poświęcona była właśnie poezji Juliana Tuwima i nosiła tytuł „Poezjo! Jakie twoje imię?”.
Wieczór liryki w Światowy Dzień Seniora
Ośrodek Edukacji Artystycznej zaprasza na "Wieczór Liryki", który odbędzie się 14 listopada o godzinie 17.00 (OEA, ul. Słowackiego 13).
Sen nocy letniej - Jerzego Włodzimierza Miszteli
Sen nocy letniej jak z Szekspira! Piękna proza o historii Naszego regionu, z doliny rzeki Luciąży...
Koło Literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piotrkowie zaprasza wszystkich miłośników malarstwa i literatury na wieczór autorski Jolanty Łopusiewicz (poetki i malarki) "Gonitwa za słowem....". Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (16 kwietnia) o godz. 17.00 w Galerii "U Panien".
Z polską poezją jeszcze nie jest tak źle
Wczoraj wieczorem w piotrkowskim MOK-u rozstrzygnięto 41. Ogólnopolski Konkurs Literacki o Rubinową Hortensję.
Nie żyje Janina Nożownik
W nocy z czwartku na piątek zmarła Janina Nożownik, piotrkowska poetka.
„Jest taka cierpienia granica...” – Miłosz w Bibliotece
Wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim zachęcamy do obejrzenia wystawy książek ze zbiorów MBP pt. „Dzieła Czesława Miłosza”, przygotowanej z okazji obchodów Roku Miłosza w Polsce.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat