Artykuły do tagu: ITD

Przy rondzie Sulejowskim stanie waga
W miejscu dawnej stacji benzynowej przy rondzie Sulejowskim w Piotrkowie pojawi się waga do kontroli busów i samochodów ciężarowych. Będzie to sporym udogodnieniem dla Inspekcji Transportu Drogowego.
Jak działa odcinkowy pomiar prędkości?
Dwa maszty z urządzeniami rejestrującymi będą przypominać kierowcom o przestrzeganiu przepisów. W Klukach w powiecie bełchatowskim Generalna Inspekcja Transportu Drogowego zamontowała instalację do odcinkowego pomiaru prędkości. Na podstawie czasu przejazdu 1,5-kilometrowego odcinka system sprawdzi, z jaką prędkością jechał kierowca. Jeśli średnia będzie wyższa niż zezwalają przepisy, kierowca otrzyma mandat.
ITD kontrolowała piotrkowskich taksówkarzy
Inspekcja Transportu Drogowego kontrolowała ostatnio wybrane piotrkowskie taksówki. Inspektorzy sprawdzali, czy kierowcy posiadają wymagane zezwolenia i koncesje.
Sprawdzają stan techniczny busów
Regularne kontrole minibusów poruszających się na liniach podmiejskich prowadzą funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego w Piotrkowie. W czwartek ITD sprawdzało kierowców na parkingu przy dworcu kolejowym.
Szczegielniak: Lokalizację niektórych fotoradarów powinno się przemyśleć
Dyskusja o fotoradarach rozgorzała na nowo po ogłoszeniu projektu Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
W Piotrkowie zatrudnieni będą dodatkowi inspektorzy transportu drogowego - zapowiedział wojewódzki inspektor ITD. Funkcjonariusze trafią do Piotrkowa w ciągu najbliższych kilku tygodni.
Inspekcja skontroluje również osobówki
Uwaga kierowcy! Dotychczas funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego mogli sprawdzać tylko auta ciężarowe...
Prywatni przewoźnicy bezkarni ?
Są przepełnione, zazwyczaj w złym stanie technicznym, nie przyjeżdżają na czas lub wcale. Ich pasażerowie są często wysadzeni w połowie drogi z powodu awarii pojazdu. Mowa o minibusach wyjeżdżających z Piotrkowa, należących do prywatnych przewoźników. A ci ostatni pozostają niemal bezkarni. Nawet kontrole Inspekcji Transportu Drogowego nie są w stanie zmusić ich do przestrzegania zasad. Pasażerowie korzystający z busów są bezradni. Niektórzy boją się o swoje życie.
Akcja BUS: Kontrola ponad setki samochodów
Aż 110 samochodów skontrolowała podczas środowej akcji "BUS" piotrkowska drogówka wraz z Inspekcją Transportu Drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali głównie ciężarówki oraz pojazdy przewożące ludzi.
Krzysztof Kurczyna o wynikach kontroli ITD
- Zapoznałem się już w większości z protokołami
Inspekcji Transportu Drogowego i mogę skomentować wczorajsze działania inspektorów - powiedział Krzysztof Kurczyna - prezes piotrkowskiego Transportowca.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat