Artykuły do tagu: ITD

Szczegielniak: Lokalizację niektórych fotoradarów powinno się przemyśleć
Dyskusja o fotoradarach rozgorzała na nowo po ogłoszeniu projektu Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
W Piotrkowie zatrudnieni będą dodatkowi inspektorzy transportu drogowego - zapowiedział wojewódzki inspektor ITD. Funkcjonariusze trafią do Piotrkowa w ciągu najbliższych kilku tygodni.
Inspekcja skontroluje również osobówki
Uwaga kierowcy! Dotychczas funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego mogli sprawdzać tylko auta ciężarowe...
Prywatni przewoźnicy bezkarni ?
Są przepełnione, zazwyczaj w złym stanie technicznym, nie przyjeżdżają na czas lub wcale. Ich pasażerowie są często wysadzeni w połowie drogi z powodu awarii pojazdu. Mowa o minibusach wyjeżdżających z Piotrkowa, należących do prywatnych przewoźników. A ci ostatni pozostają niemal bezkarni. Nawet kontrole Inspekcji Transportu Drogowego nie są w stanie zmusić ich do przestrzegania zasad. Pasażerowie korzystający z busów są bezradni. Niektórzy boją się o swoje życie.
Akcja BUS: Kontrola ponad setki samochodów
Aż 110 samochodów skontrolowała podczas środowej akcji "BUS" piotrkowska drogówka wraz z Inspekcją Transportu Drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali głównie ciężarówki oraz pojazdy przewożące ludzi.
Krzysztof Kurczyna o wynikach kontroli ITD
- Zapoznałem się już w większości z protokołami
Inspekcji Transportu Drogowego i mogę skomentować wczorajsze działania inspektorów - powiedział Krzysztof Kurczyna - prezes piotrkowskiego Transportowca.
Kontrola ITD: Fatalny stan techniczny minibusów
Dziesięć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i trzy mandaty. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała 13 minibusów kursujących po Piotrkowie. W tym samym czasie w różnych punktach miasta pojawili się inspektorzy z Piotrkowa i Łodzi.
W wielu przypadkach stan techniczny pojazdu zagrażał bezpieczeństwu pasażerów. Samochody musiały zjechać z trasy.
ITD rozpoczęła działalność w Piotrkowie
Od dziś w Piotrkowie zaczyna funkcjonować Inspekcja Transportu Drogowego - pierwsza zamiejscowa delegatura w województwie łodzkim inspekcji drogowej w Łodzi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat