Artykuły do tagu: COVID-19

Mniej zakażeń na ziemi piotrkowskiej
W Piotrkowie Trybunalskim jest 16 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w powiecie piotrkowskim 26. W całym województwie łódzkim są 1722 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejnych 796 osób wyzdrowiało.
Cztery osoby z piotrkowskiego DPS zmarły na COVID-19
Po naszym pytaniu o sytuację epidemiczną w piotrkowskim Domu Pomocy Społecznej, Urząd Miasta postanowił wystosować komunikat w tej sprawie. Nasz DPS jest zamknięty, w dodatku potrzebni są wolontariusze do pracy w placówce. W ostatnim czasie doszło tam do 4 zgonów z powodu COVID-19.
Znów dużo zakażeń w regionie
W Piotrkowie Trybunalskim jest 37, a w powiecie piotrkowskim 45 nowych zakażeń COVID-19. W całym województwie łódzkim są 1773 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejnych 727 osób wyzdrowiało.
Od soboty nowe obostrzenia
Zamknięte szkoły oraz placówki kultury, ograniczona działalność galerii handlowych, a obiekty hotelarskie dostępne jedynie w przypadku podróży służbowych - między innymi takie obostrzenia niebawem będą obowiązywać w całej Polsce.
Koronawirus. Wtorkowy raport Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego
W województwie łódzkim jest 1119 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Z kolei 438 osób uznano za zdrowe. Wczoraj laboratoria w Łódzkiem wykonały 1766 testów.
Ponad sto zakażeń w Piotrkowie i powiecie
Nowe zakażenia koronawirusem odnotowano na ziemi piotrkowskiej. W mieście mamy 79 kolejnych przypadków COVID-19, a w powiecie piotrkowskim 41. Łącznie w województwie łódzkim jest 1180 kolejnych osób z wirusem SARS-CoV-2. 145 pacjentów wyzdrowiało.
COVID-19: stan na niedzielę
W województwie łódzkim są 1673 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejne 173 osoby wyzdrowiały. Wśród nowych zakażonych jest 53 mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i 41 osób z powiatu piotrkowskiego.
Badania: maseczki dobre, ale wentylacja lepsza w zapobieganiu zakażeniom w pomieszczeniach
Wentylacja w pomieszczeniach najbardziej chroni przed rozprzestrzenianiem się koronawirusów, bardziej nawet niż używanie maseczek i zmniejszenie liczby jednoczesnego przebywania ludzi – sugerują symulacje komputerowe niemieckich specjalistów.
Lekarze z Woli Krzysztoporskiej mówią, jak usprawnić dostęp do opieki zdrowotnej
Od kilku tygodni w Woli Krzysztoporskiej wzrasta gwałtownie liczba zachorowań na COVID-19. Wymusza to na wszystkich mieszkańcach wzmożoną ostrożność. Lekarze z poradni w Woli Krzysztoporskiej podpowiadają, jak w tych trudnych warunkach możemy wspólnie usprawnić obsługę chorych, także tych chorujących przewlekle, którzy regularnie potrzebują recept na swoje leki.
Koronawirus. Sobotni raport wojewody
W województwie łódzkim jest 1708 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, a 190 osób uznano za zdrowe. W Piotrkowie i powiecie odnotowano łącznie 112 przypadków, 91 nowych zakażeń jest w powiecie radomszczańskim, 72 w bełchatowskim, 42 w tomaszowskim i 21 w opoczyńskim. Ponadto poinformowano o śmierci 13 osób, z czego 10 to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat