Artykuły do tagu: AZP

Zawody na piotrkowskim lotnisku
Zawody szybowcowe na piotrkowskim lotnisku odbędą się w najbliższą niedzielę. Są to zawody na celność lądowania.
12 „Antków” szczepi lisy
Dwanaście samolotów AN-2 od środowego popołudnia stacjonuje na piotrkowskim lotnisku. Maszyny biorą udział w akcji szczepienia lisów w lasach województwa łódzkiego. Z ich pokładów zrzucana jest specjalna szczepionka mająca chronić zwierzęta przed wścieklizną.
Jerzy Makula – powrót mistrza do Piotrkowa
W niedzielę, 1 września, podczas Fly Fest 2013 piotrkowianie mogli podziwiać w pokazie akrobacji szybowcowej Jerzego Makulę.
Centrum Badań Kosmicznych testuje swoje projekty na piotrkowskim lotnisku
Od czerwca tego roku Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej ściśle współpracuje z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Wojskowym Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych z Warszawy.
Konkurs i wystawa na 100-lecie lotnictwa w Piotrkowie
Latem 1913 roku z lotniska w Piotrkowie Trybunalskim wystartował pierwszy szybowiec. Tak zaczęła się historia: pilotów, lotniska oraz sportów lotniczych na ziemi piotrkowskiej. Z okazji 100-lecia lotnictwa na ziemi piotrkowskiej galeria Focus Mall Piotrków Trybunalski zaprasza na konkurs fotograficzny oraz na wystawę, którą tworzą unikalne eksponaty i zdjęcia.
Trwa remont na piotrkowskim lotnisku
Budowa dwóch hangarów, remont budynku AZP i nowa zieleń – na piotrkowskim lotnisku ruszyły przygotowania do Fly Fest.
Prezes Aeroklubu Polskiego z wizytą w Piotrkowie
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej odwiedził dziś Włodzimierz Skalik, prezes Aeroklubu Polskiego, wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI), wielokrotny mistrz, wicemistrz świata i Europy w lataniu precyzyjnym, pilot śmigłowcowy i zdobywca Diamentowej Odznaki Szybowcowej.
Ferie w Kinie Helios z Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej
W tym roku obchodzimy 100-lecie lotnictwa na ziemi piotrkowskiej. Dla zainteresowanych szkoleniami lotniczymi, w następujące dni zimowych ferii, zorganizowane zostanie w Heliosie w Galerii Focus Mall stoisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Piotrkowskie lotnisko - latanie jest piękne
Położony pomiędzy torami kolejowymi, a wylotem drogi na Radomsko, pas startowy piotrkowskiego lotniska ma 950 metrów długości.
Na piotrkowskim lotnisku lądowali do celu
Sezon lotniczy w Piotrkowie oficjalnie zakończony.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat