Artykuły do tagu: AZP

Centrum Badań Kosmicznych testuje swoje projekty na piotrkowskim lotnisku
Od czerwca tego roku Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej ściśle współpracuje z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Wojskowym Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych z Warszawy.
Konkurs i wystawa na 100-lecie lotnictwa w Piotrkowie
Latem 1913 roku z lotniska w Piotrkowie Trybunalskim wystartował pierwszy szybowiec. Tak zaczęła się historia: pilotów, lotniska oraz sportów lotniczych na ziemi piotrkowskiej. Z okazji 100-lecia lotnictwa na ziemi piotrkowskiej galeria Focus Mall Piotrków Trybunalski zaprasza na konkurs fotograficzny oraz na wystawę, którą tworzą unikalne eksponaty i zdjęcia.
Trwa remont na piotrkowskim lotnisku
Budowa dwóch hangarów, remont budynku AZP i nowa zieleń – na piotrkowskim lotnisku ruszyły przygotowania do Fly Fest.
Prezes Aeroklubu Polskiego z wizytą w Piotrkowie
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej odwiedził dziś Włodzimierz Skalik, prezes Aeroklubu Polskiego, wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI), wielokrotny mistrz, wicemistrz świata i Europy w lataniu precyzyjnym, pilot śmigłowcowy i zdobywca Diamentowej Odznaki Szybowcowej.
Ferie w Kinie Helios z Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej
W tym roku obchodzimy 100-lecie lotnictwa na ziemi piotrkowskiej. Dla zainteresowanych szkoleniami lotniczymi, w następujące dni zimowych ferii, zorganizowane zostanie w Heliosie w Galerii Focus Mall stoisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Piotrkowskie lotnisko - latanie jest piękne
Położony pomiędzy torami kolejowymi, a wylotem drogi na Radomsko, pas startowy piotrkowskiego lotniska ma 950 metrów długości.
Na piotrkowskim lotnisku lądowali do celu
Sezon lotniczy w Piotrkowie oficjalnie zakończony.
Chmura wulkaniczna pokrzyżowała plany skoczków
- Samoloty w aeroklubie startują bez problemów, bo nie latają na aż tak dużych wysokościach jak samoloty pasażerskie - powiedział dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat