Artykuły do tagu: AZP

Nie blokuj wyjazdu strażakom!
Coraz większy problem zaczynają mieć piotrkowscy strażacy z kierowcami, którzy parkują swoje samochody tuż przy bramach wyjazdowych ze strażnicy przy ul. Jagiellońskiej. Pozostawione auta, blokują drogę dla wozów bojowych.
Kilkaset aut na MotoCaruzeli
Ponad 400 aut i motocykli można było zobaczyć na piotrkowskim lotnisku podczas sobotniej MotoCaruzeli 2015. Wielki piknik motoryzacyjny zainteresował wielu mieszkańców regionu, którzy tłumnie zjawili się przy ul. Przemysłowej.
Zmiany w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej remontuje budynek, który od lat nie był modernizowany. - Ale to nie wszystkie zmiany, które czekają piotrkowskie lotnisko – mówił o tym w programie "O tym się mówi" Jarosław Cempel, dyrektor AZP.
O bezpieczeństwie lotów porozmawiają w Piotrkowie
Po ostatnich tragicznych wypadkach lotniczych potrzebne są zmiany – twierdzą eksperci. Mają one dotyczyć przede wszystkim systemu szkolenia pilotów. Na ten i inne tematy rozmawiać będą 17 lipca w Piotrkowie przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotów.
Katastrofa jest tylko kwestią czasu
- Katastrofa jest tylko kwestią czasu – grzmi Jarosław Cempel, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Grzmi, bo nieco ponad dwa kilometry od pasa startowego piotrkowskiego lotniska powstaje prawie 100-metrowa elektrownia wiatrowa, która jego zdaniem zagrażać będzie bezpieczeństwu lotów.
31.03.2014 09:02
Aerostat nad Piotrkowem
W minioną sobotę, 29 marca, nad Piotrkowem unosił się balon. Aerostat startował z lotniska Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej i tam też lądował. Do Piotrkowa przybył wraz z grupą skoczków Strefy Zrzutu, którzy skokami z balonu zainaugurowali spadochronowy sezon.
AZP promuje lotnictwo wśród młodzieży
W ramach spotkania z młodzieżą w piotrkowskim ZSP nr 1 zorganizowana została wystawa fotograficzna oraz prezentacja historii lotnictwa na ziemiach polskich.
AZP ufunduje szkolenie lotnicze dla Kamila Stocha
Trwa euforia związana z wczorajszym zwycięstwem polskiego skoczka - Kamila Stocha w konkursie olimpijskim. Za sukces postanowił podziękować również Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej, który wpadł na pomysł ufundowania sportowcowi lotniczego szkolenia – kursu szybowcowego.
Piotrkowianie z wizytą w lotniczej bazie
Sympatycy Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej oraz grupa uczniów z piotrkowskiego Gimnazjum nr 5 wyjechała w czwartek rano do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku , by obejrzeć bazę i samoloty - myśliwce F-16.
Zawody szybowcowe na zakończenie sezonu
13 października na piotrkowskim lotnisku odbyły się zawody szybowcowe - symboliczne zakończenie sezonu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat