Artykuły do tagu: AZP

O bezpieczeństwie lotów porozmawiają w Piotrkowie
Po ostatnich tragicznych wypadkach lotniczych potrzebne są zmiany – twierdzą eksperci. Mają one dotyczyć przede wszystkim systemu szkolenia pilotów. Na ten i inne tematy rozmawiać będą 17 lipca w Piotrkowie przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotów.
Katastrofa jest tylko kwestią czasu
- Katastrofa jest tylko kwestią czasu – grzmi Jarosław Cempel, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Grzmi, bo nieco ponad dwa kilometry od pasa startowego piotrkowskiego lotniska powstaje prawie 100-metrowa elektrownia wiatrowa, która jego zdaniem zagrażać będzie bezpieczeństwu lotów.
31.03.2014 09:02
Aerostat nad Piotrkowem
W minioną sobotę, 29 marca, nad Piotrkowem unosił się balon. Aerostat startował z lotniska Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej i tam też lądował. Do Piotrkowa przybył wraz z grupą skoczków Strefy Zrzutu, którzy skokami z balonu zainaugurowali spadochronowy sezon.
AZP promuje lotnictwo wśród młodzieży
W ramach spotkania z młodzieżą w piotrkowskim ZSP nr 1 zorganizowana została wystawa fotograficzna oraz prezentacja historii lotnictwa na ziemiach polskich.
AZP ufunduje szkolenie lotnicze dla Kamila Stocha
Trwa euforia związana z wczorajszym zwycięstwem polskiego skoczka - Kamila Stocha w konkursie olimpijskim. Za sukces postanowił podziękować również Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej, który wpadł na pomysł ufundowania sportowcowi lotniczego szkolenia – kursu szybowcowego.
Piotrkowianie z wizytą w lotniczej bazie
Sympatycy Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej oraz grupa uczniów z piotrkowskiego Gimnazjum nr 5 wyjechała w czwartek rano do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku , by obejrzeć bazę i samoloty - myśliwce F-16.
Zawody szybowcowe na zakończenie sezonu
13 października na piotrkowskim lotnisku odbyły się zawody szybowcowe - symboliczne zakończenie sezonu.
Zawody na piotrkowskim lotnisku
Zawody szybowcowe na piotrkowskim lotnisku odbędą się w najbliższą niedzielę. Są to zawody na celność lądowania.
12 „Antków” szczepi lisy
Dwanaście samolotów AN-2 od środowego popołudnia stacjonuje na piotrkowskim lotnisku. Maszyny biorą udział w akcji szczepienia lisów w lasach województwa łódzkiego. Z ich pokładów zrzucana jest specjalna szczepionka mająca chronić zwierzęta przed wścieklizną.
Jerzy Makula – powrót mistrza do Piotrkowa
W niedzielę, 1 września, podczas Fly Fest 2013 piotrkowianie mogli podziwiać w pokazie akrobacji szybowcowej Jerzego Makulę.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat