Fcztery zaprasza na wystawę

ePiotrkow Środa, 12 października 20161 1736
Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery zaprasza na wernisaż międzynarodowej poplenerowej wystawy, która odbędzie się 21 października o godz. 18.00 w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

Jesienną porą 2006 roku w sposób dość spontaniczny w głowach dwóch fotografików Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery Jacka Szewczyka i Dariusza Łaskiego zrodził się pomysł wspólnego fotografowania nie tylko w gronie krajowych fotografików, ale w ramach współpracy Piotrkowa Trybunalskiego z miastami partnerskimi, zaproszenia do wspólnych działań fotografów z zagranicznych stowarzyszeń twórczych. - Tak w jednym zdaniu należałoby opisać genezę naszego projektu autorskiego „Międzynarodowe, Plenerowe Spotkania Fotograficzne „Wschód - Zachód”, którego IX już edycja pod roboczym tytułem „Szlakiem Staropolskiego Okręgu Przemysłowego - Sielpia 2016” odbyła się 2 - 5 czerwca 2016 roku – mówi Dariusz Łaski AFRP, PTR Fcztery. - W pierwotnie nakreślonych i realizowanych do chwili obecnej założeniach projektu była popularyzacja naszego kraju - w tej edycji ziemi świętokrzyskiej - jej zabytków kultury materialnej, życia codziennego mieszkańców, przyrody i krajobrazów, pamiątek historii i dziedzictwa narodowego. Podobna reguła odnosząca się do kraju gospodarza, obowiązuje także w przypadku organizacji Międzynarodowych, Plenerowych Spotkań Fotograficznych „Wschód - Zachód” przez partnerów zagranicznych.

 

Jednocześnie projekt od początku realizowany w sposób elastyczny, dający dużą swobodę tematyczno-interpretacyjną, nie ograniczał twórców do używania określonych środków i rodzaju wypowiedzi oraz narzuconego warsztatu. Przełożyło się to z korzyścią na różnorodność powstałych fotografii oraz stopień ich koncepcyjnego zaawansowania.

 

Efekt pracy 35 fotografików z Białorusi, Czech, Słowacji, Ukrainy i oczywiście z Polski, będzie zaprezentowany na wystawach poplenerowych. Pierwsza z nich, inauguracyjna wystawa w mieście organizatora tegorocznych spotkań będzie eksponowana w salach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luzik luzikranga12.10.2016 22:00

O tempora, o mores! Po jakiego grzyba organizować wernisaż wystawy, która będzie trwała jeden dzień?
Żeby nikt się nie czepiał, kiedy redakcja poprawi już tekst cytuję:

Cytuję:
wernisaż międzynarodowej poplenerowej wystawy, która odbędzie się 21 października o godz. 18.00

.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat