W mediatece rozmawiali o funduszach unijnych

Strefa FM Środa, 20 listopada 201911 3690
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konferencji "15 lat Polski w Unii Europejskiej - 15 lat funduszy europejskich", którą zorganizowano w środę w mediatece w Piotrkowie. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych osiągnięć regionu łódzkiego jako beneficjenta środków unijnych, a jednocześnie promocja funduszy i ich rezultatów wśród mieszkańców. Od 2004 roku do naszego województwa trafiło już 45 miliardów złotych.

Ładuję galerię...

- Zorganizowaliśmy tę konferencję z okazji 15. rocznicy Polski w Unii Europejskiej. Chcemy na przykładach samorządów, pokazać, jak można realizować projekty, które pozwolą rozwijać społeczność lokalną czy infrastrukturę. Myślę, że Polska przez te 15 lat dużo się zmieniła - powiedział Bogdan Bujak, prezes Stowarzyszenia Euro Centrum, organizator wydarzenia. - W konferencji udział wzięła również młodzież. Bardzo mnie to cieszy, to ważne, by młodzi ludzie byli zaangażowali i wiedzieli, jak spoglądać na wszystkie inwestycje unijne w mieście, ponieważ to głównie oni będą z tego korzystać - dodaje. 

 

Dodatkowo konferencji towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu filmowego, w którym udział wzięli uczniowie szkół średnich z naszego regionu. - Przygotowaliśmy film ukazujący to, co Unia Europejska zrobiła dla naszego miasta. Nasz projekt składa się z krótkich filmików i zdjęć panoramicznych. Włożyliśmy w to dużo pracy, ale na pewno było warto. Dzięki temu wiemy dokładnie, co powstało w naszym mieście z pomocą funduszy unijnych. W Tomaszowie mamy Arenę Lodową, z której korzystać można cały rok - mówili uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. W konkursie udział wzięło 17 zespołów, a dla najlepszych przewidziano nagrody.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nowak ~nowak (Gość)20.11.2019 23:31

Zorganizowanie rozmowy o funduszach europejskich w Mediatece (wybudowanej bez owych funduszy, bo ponoć miastu się to nie opłacało) to niezbyt udane miejsce.

120


Bolek ~Bolek (Gość)20.11.2019 16:35

~gość (Gość) tylko konfederacja czyli F, już tu na forach był taki kukizowiec co szalał i pocił się wypisując jak ludzie mają żyć, teraz następne cudoki co wiedzą lepiej od samych ludzi jak mają zyć, a już jak cudoki dorwą się do koryta to znowu koryto plus, ale piszą ,że to patrioci i wszystko dla Polski, nawiedzeńcy takich to u nas nie brakuje, krytykować atakować innych a jednocześnie łykać grubą kasę z Unii i łykać kiełbaskę wyborczą na którą i tak się wszyscy podatnicy złożą. Zacofanie kwitnie, najlrepszym przykładem są beneficjenci 500+ niewiedzący skąd pieniądze na to oszustwo? Co tu wypisywać jak wybiera się w pow piotrkowskim warszawiaka specjalistę od s12, czy broń elektromagnetyczna jednak działa?

63


No proszę! ~No proszę! (Gość)21.11.2019 09:17

35 baniek wcale nie poszło w kosmos! Teraz jest gdzie pogadać...

60


blablabla45 ~blablabla45 (Gość)21.11.2019 08:32

A czy poruszono tematy wyłudzania dotacji ?? Nie chodzi tutaj tylko o same unijne , ale i te od miasta, bo one też miały finał w sądzie.
Przecież nie jednokrotnie sami opisywaliście takie przypadki, które jak by zsumować to będzie pokaźna sumka, która koniec końców nic nie wniosła do gospodarki, a tylko sąd i służby miały zajęcie.
Takie dotacje tylko prowokują to nadużyć i rozregulowują rynek w który zostają wpuszczone.
Hitem jest teraz ten proceder https://radomszczanska.pl/component/k2/haracz-za-prace-kolejne-dowody-caly-tekst-policja-potwierdza-ustalenia-gazety-2

60


gość ~gość (Gość)20.11.2019 20:45

Pani z 2 zdjecia w okularach pierwszy rzad PRZEPIEKNA

31


babcia ~babcia (Gość)20.11.2019 15:09

To po to wybudowali tą obore ?

106


gość ~gość (Gość)20.11.2019 11:54

Te wszystkie fundusze i dotacje... Konwenty, zjazdy, wykłady. Kombinacje na xx lat, a tak naprawdę jedyne, czego ludzie chcą to brak dopłat ale i niskie podatki. Tylko Konfederacja!

143


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat