Tam mógłby stanąć wieżowiec ze szkła i aluminium. Kto kupi Hawanę?

Tydzień Trybunalski Sobota, 14 listopada 201530 8815
Niebawem dwie działki w centrum miasta kolejny raz będzie próbował sprzedać Urząd Marszałkowski. Jedna to teren, na którym stoi dawna Hawana, druga to ta, na której stoi była kolejowa poradnia lekarska przy ulicy POW. -  Teren z budynkiem byłego kina to rewelacyjna działka w samym sercu miasta. Takie tereny już się do sprzedaży nie trafiają - twierdzi ekspert rynku nieruchomości.

Ładuję galerię...

Obie działki mają już długą historię sprzedaży. Kilkukrotnie Zarząd Nieruchomości Urzędu Marszałkowskiego próbował je zbyć, lecz chętnych na te tereny nie było. Z przetargu na przetarg cena wywoławcza jest coraz niższa i teraz wynosi 1,1 miliona złotych. Nie trzeba być specjalistą od nieruchomości, żeby wiedzieć, że cena za grunty w ścisłym centrum miasta jest znacznie wyższa. Zapytaliśmy Jarosława Baranowskiego z Biura Nieruchomości BON, ile warte są te działki. - Teren z budynkiem byłego kina to rewelacyjna działka w samym sercu miasta. Takie tereny już się do sprzedaży nie trafiają, to istny rodzynek - mówił ekspert rynku nieruchomości. „Na szybko” analizując ofertę urzędu, wychodzi, że za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić około 240 złotych. Szacując ceny działek z najbliższej okolicy, gdyby ta oferta trafiła do naszego biura, moglibyśmy wystawić ją za nawet 750 złotych za metr kwadratowy – dodał Jarosław Baranowski z BON.

 

Podobna sytuacja dotyczy drugiej wystawionej do sprzedaży działki. Przy POW zaczyna rozwijać się handel. W okolicy dworców powstało wiele obiektów handlowych i - jak mówi Baranowski - ten teren ma ogromny potencjał, jednak inwestowanie tam może być trudne, po budynek objęty jest ochrona wojewódzkiego konserwatora zabytków, a poza tym nie ma tam parkingu ani miejsca na jego wybudowanie – dodaje.

 

A co mogłoby powstać na najbardziej atrakcyjnej działce w mieście, czyli na Krzywdzie Zapytaliśmy o to właścicieli z firmy deweloperskiej BAAS. - Widzielibyśmy tu 20-piętrowy wieżowiec ze szkła i aluminium - powiedział Sylwester Marcioch. - W szklanej fasadzie budynku odbijałby się park Jana Pawła II, cerkiew i może nawet stare miasto - dodaje. Ponadto by zachować dawny charakter obiektu, mogłaby tam powstać niewielka sala kinowa, gdzie wyświetlane byłyby filmy niekomercyjne - powiedział Marcioch. - Skończmy z budowlaną nudą w centrum miasta – dodaje Andrzej Kubicki, drugi z właścicieli firmy BAAS. - To miejsce należy ożywić. Przejeżdżając przez Wrocław, widzimy SkyTower, w Warszawie stoi apartamentowiec przy Złotej, a dlaczego w Piotrkowie nie możemy mieć czegoś podobnego? - zadaje pytanie A. Kubicki. Na ostatnich kilku pietrach budowlami biznesmeni widzieliby apartamenty mieszkalne na sprzedaż, a na dachu zielony ogród. Tu zapewne chciałoby mieć kancelarie wielu prawników, w końcu sąd znajduje się po drugiej stronie ulicy. W obiekcie swoje miejsce mogłoby znaleźć wiele firm, a może nawet jednostek Urzędu Miasta.

 

Przetargi na obie nieruchomości zaplanowano na 23 i 24 listopada tego roku. By wziąć udział w przetargu, należy wpłacić wadium, jest na to jeszcze kilka dni. Może tym razem teren zmieni właściciela. Może niebawem oba obiekty z ogromnym potencjałem gospodarczym, przestaną szpecić miasto.

 

Jarosław Krak


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)16.11.2015 13:10

Zainteresowany już ostrzy sobie zęby na placyk :))) Czeka tylko na odpowiednią cenę za niego :))) UM nie wchodzi mu w drogę :)))

10


gość ~gość (Gość)16.11.2015 10:46

jednym słowem powodzenia.

00


Ewa ~Ewa (Gość)16.11.2015 09:26

W piotrkowie brakuje mi centrum rozrywki ,aby wszystko skupione.bylo w jednym miejscu.np kręgle, bilard, ale nie dwa tory czy stoly. Chodzi o duże sale. Obok kawiarnia i bar, jakas pizzeria i centrum dla dzieciakow kacik gdzie dzieci bylyby pod opieka i sie bawily a mamy mogly na godzine zapomniec o stresach popijajac kawe i jedzac deser. Byloby super miec wszystko w jednym obiekcie. A centrum jest na to idealne.

50


szpan ~szpan (Gość)15.11.2015 20:11

budują bloczki po 20 mieszkań i chcą stawiać 20 piętrowy wieżowiec ... ŻENADA

60


Pirx2013 Pirx2013ranga15.11.2015 13:25

Nie zgadzam się na budowę wieżowca ze szkła i aluminium w miejscu byłego kina "Hawana"!!! Jak ktoś jest zafascynowany takimi potworkami, jak te na które się powołuje, to niech wynosi się do Wrocławia lub Warszawy i zamieszka naprzeciw, aby napawać się ich widokami. Co za architekt chce stawiać tego rodzaju budynek, w otoczeniu które jest zupełnie inne. Poza tym, skoro to wypowiada się architekt, czyli osoba mająca wyczucie przestrzeni, to jak w pionowej szklanej ścianie ma być widoczne odbicie parku, czy cerkiew dla osoby przechodzącej chodnikiem np. ul. Słowackiego? Kąt padania równa się kątowi odbicia, więc z niżej położonego chodnika będzie można zobaczyć tylko krzyż na cerkwi i duuużo nieba!

101


Piotrkowianin Piotrkowianinranga14.11.2015 10:39

Cytuję:
Zapytaliśmy o to właścicieli z firmy deweloperskiej BAAS
(...)
dodaje Andrzej Kubicki, drugi z właścicieli firmy BASS.

Jak się w końcu nazywa ta firma?

61


Leito ~Leito (Gość)14.11.2015 22:21

Budynek wyburzyć, postawić pomnik pani matki boskiej piotrkowskiej w objęciach pana jezusa chrystusa króla.

84


gość 21 ~gość 21 (Gość)14.11.2015 09:41

Władze miasta i powiatu prowadzą to miasto na wyniszczenie i to widać od lat i widac efekty gołym okiem jaka nieudolna jest władza .Tu nie idzie niczego załatwić pozytywnie bo urzędnik zawsze ma racje a klika broni swoich błędów za wszelka cene .mam pewna sprawe do załatwienia ale w tym wypaku starostwu nie odpuszczę choćby i media miały by sie tym zajać .Urzednicy sami bałaganu w dokumentacji narobili a teraz nie ma komu tego naprawić .moim zdaniem jak sie ktoś do tej pracy nie nadaje to wypieprzać ze stanowiska i do łopaty.ja obserwuje od pewnego czasu poczynania swojej gminy powiatu i wojewodzkiego odpowiednika i z przykroscia musze stwiedzić ,że reka ręke myje a sitwa od gminy po województwo swoich błedów nie widzi dlatego mamy to co mamy w mieście .To upadek Piotrkowa pod rzadami tych ludzi od lat .Wystarczy jechać do innego miasta i widać jak zadbane sa ale nie Piotrków i Łódź bo to najbardziej zasyfiale miasta w centrum kraju

133


ep e 37 ~ep e 37 (Gość)14.11.2015 14:50

Tam to by się przydał jakiś lumpeks lub jakiś real lub sklep z częściami do beemek.

95


zibi ~zibi (Gość)14.11.2015 18:31

Dajcie cenę jaka jest na Zachodzie, a kupię. Podajecie tylko kwoty, a nie ... prawa jakie z tego wynikają....,

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat