Sulejów gościł biegaczy i rowerzystów z całej Polski

Strefa FMRegion Niedziela, 12 września 20213 3467
4 godziny i 7 minut zajęło najszybszemu biegaczowi pokonanie 52,5 km podczas tegorocznego VIII Maratonu wokół Zalewu Sulejowskiego, najszybsi rowerzyści zameldowali się na mecie po ok. 2 godzinach. Limit czasowy dla biegaczy upłynął punktualnie o godzinie 19.00. Po raz kolejny w tej ogólnopolskiej imprezie, którą zorganizowano w sobotę, 11 września, wzięło udział kilkaset osób, które rywalizowały na bardzo malowniczej trasie.

Ładuję galerię...

Start i meta tradycyjnie znajdowały się na dziedzińcu opactwa Cystersów w Sulejowie. Rowerzystów było więcej niż biegaczy, dlatego organizatorzy podzielili ich na dwie grupy, następnie wystartowali uczestnicy biegu na 10 km, a na końcu biegacze, którzy musieli pokonać taki sam dystans jak rowerzyści, czyli dokładnie 52,5 km.

 

Najszybsi rowerzyści pokonali trasę w około dwie godziny, najlepsi biegacze dotarli do mety dwie godziny później.

 

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i statuetki oraz nagrody od sponsorów. Zwycięzców dekorowali m.in. przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie – Bartosz Borkowski i Jan Ratajczyk, którzy pogratulowali i podziękowali uczestnikom za przyjazd do Sulejowa i udział w jednej z najciekawszych imprez sportowych w naszym województwie.

 


Honorowym patronem imprezy był burmistrz gminy Sulejów – Wojciech Ostrowski, natomiast jej organizatorami: Cyklomaniak, Urząd Miejski w Sulejowie i Pro Timer.

 

(źródło: sulejow.pl)


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_dziki ~go?ć_dziki (Gość)12.09.2021 12:25

A po kładce burmistrza też przejechali za tyle kasy chacha

83


karakan ~karakan (Gość)12.09.2021 13:26

Sulejow wito i zegno

25


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat