Samochodem po ścieżce rowerowej

ePiotrkow Piątek, 22 maja 202056 7801
Firmy sprzątające piotrkowskie przystanki rozjeżdżają ścieżki rowerowe i zmuszają rowerzystów do jazdy chodnikiem. Sygnał o takich nieprawidłowościach otrzymaliśmy mailem od czytelnika portalu epiotrkow.pl.
fot. czytelnik

Na nadesłanym zdjęciu widać samochód firmy opróżniającej kosze, który porusza się wzdłuż ścieżki rowerowej przy ulicy Dmowskiego. Przejeżdżający obok rowerzysta musiał ominąć auto, jadąc chodnikiem. O komentarz zwróciliśmy się do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

 

- Na zlecenie ZDiUM usługi utrzymania porządku i czystości w mieście ma podpisanych kilka firm. Specyfika niektórych umów zmusza wykonawców do wjazdu na chodnik czy ścieżkę rowerową. Jest to spowodowane koniecznością wykonania usługi. Czasem ten wjazd jest konieczny, żeby usługa została wykonana efektywnie i bez utrudniania ruchu kołowego - tłumaczył nam Mikołaj Chmielewski, kierownik Działu Utrzymania Zieleni w piotrkowskim ZDiUM-ie. Jak dodaje - w wielu miejscach kosze są usytuowane tak, że by móc do nich dojechać od strony ulicy, tamowałby się ruch i powstawałyby ogromne korki.

 

Zdaniem naszego czytelnika przy wielu piotrkowskich ulicach natężenie ruchu jest tak małe, że nie tłumaczy to jazdy po ścieżce rowerowej.

 

Codziennie w naszym mieście opróżnianych jest 1000 koszy na śmieci. Firmy sprzątające zabierają je także z 250-ciu przystanków. Ewentualne ubytki w nawierzchni ścieżek rowerowych i inne zniszczenia spowodowane jazdą po nich samochodem mają być naprawiane za pieniądze firmy realizującej zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

1

18


Komentarze (56)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.05.2020 11:14

jezdze po piotrkowie regularnie i panów sprzatających widze najczęsciej w godzinach wiecornych gdy ruchu praktycznie nie ma, ta osoba co sie doczepia powinna sama se zaczac sprzatac a nie sie dopierniczaa do dobrych chlopow co raz na dzien przejada se przez kilka sekund przez sciezke, w glowach sie przewraca piotrkowiakom

63


gość ~gość (Gość)23.05.2020 08:01

i znowu po Piotrkowsku Jakby nie można z małą taczką podjechać i zabrać tego i dowieźć do określonego miejsca czterech ludzi w aucie i podjeżdżają pod jeden kosz który waży 2 kg

52


karol ~karol (Gość)23.05.2020 20:24

kolejny znudzony z grupy "Szanowny Panie Gestapo chciałbym donieść na....." . Człowieku odczep się od ludzi, którzy ciężko pracują, aby miasto jakoś wyglądało. A jak się nudzisz to znajdź sobie jakieś pożyteczne zajęcie !

66


gość ~gość (Gość)24.05.2020 13:07

Ta osoba która zrobiła to zdjęcie, powinna w ramach "czynu społecznego" przez jeden dzień pojezdzić z tymi Panami i im pomóc przy ich ciężkij pracy. Być może sprzątali jej śmieci, które przez przypadek zostawiła. Żeby było czysto ktoś musi o to dbać.

44


gość ~gość (Gość)24.05.2020 11:48

To jak mają sprzątać?
Może mają latać.
Ten co zdjęcie zrobiła,zrobił powinien sam sprzątać te kosze!!!

33


gość ~gość (Gość)23.05.2020 16:17

To juz jest naprawdę dno . Czepiac się ludzi w dodatku z tego co widzialam mlodych ! Ktorzy uczciwie zarabiaja ciezka praca !niejednokrotnie widzialam jak pracowali w deszczu i sprztali pet po pecie z przystankow ! Moze któryś z was wziąłby sie za robote ale popracowal z nimi i biegal po miescie wybierając 1000 koszy . !? A Ty urażony rowerzysto faktem ze musiales wyminac auto ( naprawde straszne, masz racje to nadaje sie do gazety ja bym szla do interwencji ) wyobraz sobie ze po tobie tez musi sprzątać! Nienawidze czepiania sie ludzi którzy wykonuja prace ktorej pewnie zadnej z tych rowerzystów by sie nie podjął!a wykonana byc musi ! Wiecie co ? Dno naprawde dno artykuł. Powinniście za to przeprosić . Niewiecie co to ciężka praca

85


gość ~gość (Gość)24.05.2020 08:03

Proponuję żeby służba sprzątająca okolice pionu przestała jeździć po ścieżce rowerowej, przestała sprzątać kosze A ta super życzliwa osoba której to przeszkadza sama zaczęła sprzątać. Będzie ekologicznie, przepisowo i po problemie

34


gość ~gość (Gość)23.05.2020 16:31

Piotrków ma 250 przystanków? Od kiedy?

32


gość ~gość (Gość)23.05.2020 19:56

Panowie proponuję zacząć pracować od 8do 16 oczywiście jeździć przepisowo, wtedy mieszkańcy Piotrkowa będą zadowoleni siedząc w korkach

33


gość ~gość (Gość)23.05.2020 19:45

Często widzę chłopaków jak ciężko pracują i to w dodatku wieczorami lub nocą aby nikomu nie przeszkadzać. A przy Mieszka 1 jak tylko chłopaki posprzatają i rusza dalej, to już mohery lecą z workami śmieci domowych i wrzucaja do miejskich koszy. Więc gdzie sens i logika się ich czepiać. Gdyby ktoś z domu nie wyrzucał to by chłopaki nie jeździli po chodnikach

44


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat