Samochodem po ścieżce rowerowej

ePiotrkow Piątek, 22 maja 202056 8045
Firmy sprzątające piotrkowskie przystanki rozjeżdżają ścieżki rowerowe i zmuszają rowerzystów do jazdy chodnikiem. Sygnał o takich nieprawidłowościach otrzymaliśmy mailem od czytelnika portalu epiotrkow.pl.
fot. czytelnik

Na nadesłanym zdjęciu widać samochód firmy opróżniającej kosze, który porusza się wzdłuż ścieżki rowerowej przy ulicy Dmowskiego. Przejeżdżający obok rowerzysta musiał ominąć auto, jadąc chodnikiem. O komentarz zwróciliśmy się do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

 

- Na zlecenie ZDiUM usługi utrzymania porządku i czystości w mieście ma podpisanych kilka firm. Specyfika niektórych umów zmusza wykonawców do wjazdu na chodnik czy ścieżkę rowerową. Jest to spowodowane koniecznością wykonania usługi. Czasem ten wjazd jest konieczny, żeby usługa została wykonana efektywnie i bez utrudniania ruchu kołowego - tłumaczył nam Mikołaj Chmielewski, kierownik Działu Utrzymania Zieleni w piotrkowskim ZDiUM-ie. Jak dodaje - w wielu miejscach kosze są usytuowane tak, że by móc do nich dojechać od strony ulicy, tamowałby się ruch i powstawałyby ogromne korki.

 

Zdaniem naszego czytelnika przy wielu piotrkowskich ulicach natężenie ruchu jest tak małe, że nie tłumaczy to jazdy po ścieżce rowerowej.

 

Codziennie w naszym mieście opróżnianych jest 1000 koszy na śmieci. Firmy sprzątające zabierają je także z 250-ciu przystanków. Ewentualne ubytki w nawierzchni ścieżek rowerowych i inne zniszczenia spowodowane jazdą po nich samochodem mają być naprawiane za pieniądze firmy realizującej zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

1

18


Komentarze (56)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kozera ~Kozera (Gość)22.05.2020 15:08

A po co w ogóle opróżniać kosze, niech będzie tak jak jest.

23


ja do autora maila ~ja do autora maila (Gość)22.05.2020 14:02

Do autora maila: bez przesady..... ty też możesz poczekać.

46


gość ~gość (Gość)22.05.2020 14:08

Szkoda, że TIRem nie oprozniaja. Zakaz to zakaz, jak nie mogą wjechać autem to niech efektywnie taczką jeżdżą.
A tłumaczenie tego urzędnika jest po prostu żenujące. Ciekawe niby czemu do małego kosza trzeba podjechać dużym samochodem tuż obok.

95


~PT ~~PT (Gość)22.05.2020 13:00

Trzeba wjechać? To jakiś problem dojść 4 metry do kosza? Spacer nikomu nie zaszkodzi.

105


Jan Kowalski ~Jan Kowalski (Gość)22.05.2020 12:57

Rowery na tory !

76


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat