Samochodem po ścieżce rowerowej

ePiotrkow Piątek, 22 maja 202056 7802
Firmy sprzątające piotrkowskie przystanki rozjeżdżają ścieżki rowerowe i zmuszają rowerzystów do jazdy chodnikiem. Sygnał o takich nieprawidłowościach otrzymaliśmy mailem od czytelnika portalu epiotrkow.pl.
fot. czytelnik

Na nadesłanym zdjęciu widać samochód firmy opróżniającej kosze, który porusza się wzdłuż ścieżki rowerowej przy ulicy Dmowskiego. Przejeżdżający obok rowerzysta musiał ominąć auto, jadąc chodnikiem. O komentarz zwróciliśmy się do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

 

- Na zlecenie ZDiUM usługi utrzymania porządku i czystości w mieście ma podpisanych kilka firm. Specyfika niektórych umów zmusza wykonawców do wjazdu na chodnik czy ścieżkę rowerową. Jest to spowodowane koniecznością wykonania usługi. Czasem ten wjazd jest konieczny, żeby usługa została wykonana efektywnie i bez utrudniania ruchu kołowego - tłumaczył nam Mikołaj Chmielewski, kierownik Działu Utrzymania Zieleni w piotrkowskim ZDiUM-ie. Jak dodaje - w wielu miejscach kosze są usytuowane tak, że by móc do nich dojechać od strony ulicy, tamowałby się ruch i powstawałyby ogromne korki.

 

Zdaniem naszego czytelnika przy wielu piotrkowskich ulicach natężenie ruchu jest tak małe, że nie tłumaczy to jazdy po ścieżce rowerowej.

 

Codziennie w naszym mieście opróżnianych jest 1000 koszy na śmieci. Firmy sprzątające zabierają je także z 250-ciu przystanków. Ewentualne ubytki w nawierzchni ścieżek rowerowych i inne zniszczenia spowodowane jazdą po nich samochodem mają być naprawiane za pieniądze firmy realizującej zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

1

18


Komentarze (56)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.05.2020 18:46

Dopiero Tiry przeszkadzały cały czas na Piotrkowie,teraz ludzie którzy chcą i robią coś dobrego dla ludzi i miasta. Ale bojcorstwa nadal nie brakuje!!!

44


gość ~gość (Gość)23.05.2020 15:55

Ludzie czy Wy nie macie co robić? Chłopaki jeżdżą staraja się. Nie jednokrotnie widziałam jak wybierają śmieci to wrecz biegają i robią to wszystko nikomu nie przeszkadzają a jeśli już jadą na chodniku to jadą bezpiecznie i wszystkim zjeżdżają A nie piszecie tutaj głupoty. Nie dość że robią to w nocy bądź wieczorami żeby nikomu nie przeszkadzać to jeszcze ludzie mają pretensje. Może powinniście popisać na forum o ludziach którzy wyrzucają śmieci z domu do publicznych koszy?

33


gość ~gość (Gość)23.05.2020 11:47

Lepiej niech na ścieżce rowerowej jeżdżą niż po ulicy, bo MZK-i będą stać w korku albo generować opóźnienie przez stojące śmieciarki na ulicy... Kierowca.

33


gość ~gość (Gość)23.05.2020 12:22

Monitoring osiedlowy. Lepiej posłuchać Fogga, podziergać na drutach i łyknąć herbatki malinowej.

24


gość ~gość (Gość)22.05.2020 23:14

Rowerzyści nie powinni mieć prawa głosu, to najgorszy uczestnik ruchu drogowego. Zero zasad, a orzyszkadzam im, że ktoś dba o porządek.

55


gość ~gość (Gość)23.05.2020 10:41

Rowerzysta to już wszystko przeszkadza, auta ,piesi,służby porządkowe its itp. Sami zaś mają wszystkich w nosie a o przestrzeganiu przepisów to już nie wspomnę.

12


gość ~gość (Gość)23.05.2020 08:04

Nie trzeba na siebie wyzywać, trzeba tylko pomyśleć, jeden niepełnosprawny z rowerkiem by to załatwił 3 godziny, Ale kto tu ma myśleć w tym mieście: władze?

30


rozsądek ~rozsądek (Gość)23.05.2020 07:49

Ruch pojazdu wydaje się być zgodny z PoRD:
Art.54.1.Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.2.Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust.1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:1)na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni;2)jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych[/b][b]

02


gość ~gość (Gość)23.05.2020 07:03

Widać że czytelnikowi się nudzi, i pewnie jeździ rowerem jak reszta tych którzy nie mają pojęcia o przepisach RD.

02


gość ~gość (Gość)22.05.2020 17:51

A ten czytelnik to siedzi w oknie i robi tylko zdjęcia rozumiem myślę że lepiej że by się śmieci z koszy wysypywały ?przecież ran na dzień czy na dwa dni jak przejadą to się nic nie stanie a rowerzyści też mają się rozglądać to niech uważają . Jak się ścieżka ewentualnie popsuje po30 latach to przecież zrobią nowa, chłopie nie rób takich zdjęć i nie siej zamętu

85


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat