PiS chce zdobyć władzę w Piotrkowie, powiecie i województwie

Strefa FMRegion Poniedziałek, 11 czerwca 201891 13696
- Każdy komitet wyborczy idzie po to, aby wygrać. Sondaże pokazują tendencję. Im bliżej do wyborów tym szanse środowisk prawicowych będą większe - mówił na antenie Radia Strefa FM Zbigniew Ziemba, przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie. Jego zdaniem o zwycięstwo z Krzysztofem Chojniakiem powalczy też Grzegorz Lorek.
Z. Ziemba pierwsze z lewej. fot. archiwum epiotrkow.pl

Radny PiS po raz trzeci będzie ubiegał się o urząd prezydenta Piotrkowa. Na razie uzyskał poparcie struktur regionalnych partii. Ostateczną decyzję podejmie jednak Rada Polityczna. - Spodziewamy się, że jest to tylko procedura, która czeka na ogłoszenie. Decyzja w zasadzie już jest - mówił na radiowej antenie Z. Ziemba. Partia wystawi też swoich kandydatów do Rady Miasta. Głównym rywalem będzie proprezydenckie "Razem dla Piotrkowa". - Kontrkandydatem będzie środowisko, które jest podobne ideowo. Współpraca po wyborach będzie zatem możliwa. Łączą nas bowiem bardzo podobne wartości - podkreślał polityk PiS.


Prawo i Sprawiedliwość chce też wygrać w wyborach do Rady Powiatu i przejąć władzę w Starostwie Piotrkowskim od PSL. Powalczy również o władzę w poszczególnych gminach powiatu. Nie wszędzie wystawi jednak kandydata na wójta. - W każdej z gmin powiatu piotrkowskiego będziemy zajmować stanowisko w sprawie. Chcemy służyć mieszkańcom, nie interesują nas rozgrywki personalne. Nasi kandydaci to są ludzie, którzy aktywnie, efektywnie, wymiernie chcą służyć lokalnym społecznościom. Będą takie sytuacje kiedy będziemy popierali innych kandydatów, urzędujących wójtów, bądź wystawiać swoich kandydatów, którzy będą szli do wyborów z szyldem KW PiS - wyjaśniał Zbigniew Ziemba. Poparcie PiS uzyska na pewno Roman Drozdek, wójt gm. Wola Krzysztoporska.


Partia Jarosława Kaczyńskiego ma również nadzieję na pozbawienie władzy w Sejmiku Województwa Łódzkiego koalicję PO - PSL. Dlaczego? - Obecne zarządzanie tej koalicji nie optymalizuje potrzeb - odpowiedział przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie.


Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wybory samorządowe odbędą 21 października. Druga tura dwa tygodnie później.

 


Zainteresował temat?

10

7


Komentarze (91)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cytryn ~cytryn (Gość)11.06.2018 18:57

Boże broń-to miasto całkowicie zgnuśnieje, jak PiS przejmie władzę.

129


gość ~gość (Gość)11.06.2018 21:28

Chyba ten pan się przeziębił, gorączka go chwyciła i majaczy. Zobaczy zwycięstwo partii w gminie jak świnka morze

137


leon ~leon (Gość)12.06.2018 08:26

Panie Ziemba, czy wy macie jakichkolwiek kandydatów do rady miasta, powiatu i gmin?

82


gość ~gość (Gość)12.06.2018 07:12

Bosmanie ale o tobie głośno ?

10


gość ~gość (Gość)12.06.2018 06:31

Po pierwsze ani Dajcz i tymbardziei Kozłowski już nie zostaną radnymi oni swoje pięć minut już mieli. Tak że niema obawy

33


Pudrowanie trupa poraz kolejny ~Pudrowanie trupa poraz kolejny (Gość)11.06.2018 23:21

Znajomy ma 45 lat pracy i o emeryturę w sądach walczyć musi bo sędziowie z nowej już zmiany i twierdzą że się nie należy pomimo warunków szkodliwych.... W jakim my kraju żyjemy?!!! Zobaczymy co teraz z emeryturami wymyślą. Po 1000zł dla każdego? Na co to wystarczy? Na zachodzie emeryt wie że żyje a w Polsce zastanawiał się niebawem będzie czy przeżyje...

86


Teraz??? ~Teraz??? (Gość)11.06.2018 22:21

Nie mają najmniejszych szans na wygranie w Piotrkowie. Wycinają się między sobą, bezwzględna walka o stołki, władze i wpływy. Trzymałem kciuki ale po tym co wyprawia Pani Milczanowska nie ma takiej opcji żebym na nich głosował. Rozwalili w Piotrkowie Policję i Straż a teraz liczą na głosy??? To się nie może udać!!!

95


żona zgnębiona ~żona zgnębiona (Gość)11.06.2018 22:16

PIS w Piotrkowie - Dajcz, Kozłowski. Oni mają zamiar rządzić. Wstyd i obciach - beee, z takimi radnymi.

64


Bolek ~Bolek (Gość)11.06.2018 21:54

Piotrkowski zaścianek pewno postawi na Macierewicza i spółkę bo tak rzekną proboszcze hahaha, ?

104


Malina ~Malina (Gość)11.06.2018 21:33

Pany z PiS idą po kolejne koryta i nagrody . Bo im się należą. Nam parę zlotych . A sobie po kilkadziesiąt tysięcy nagrody . Hipokryzja

155


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat