PiS chce zdobyć władzę w Piotrkowie, powiecie i województwie

Strefa FMRegion Poniedziałek, 11 czerwca 201891 13694
- Każdy komitet wyborczy idzie po to, aby wygrać. Sondaże pokazują tendencję. Im bliżej do wyborów tym szanse środowisk prawicowych będą większe - mówił na antenie Radia Strefa FM Zbigniew Ziemba, przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie. Jego zdaniem o zwycięstwo z Krzysztofem Chojniakiem powalczy też Grzegorz Lorek.
Z. Ziemba pierwsze z lewej. fot. archiwum epiotrkow.pl

Radny PiS po raz trzeci będzie ubiegał się o urząd prezydenta Piotrkowa. Na razie uzyskał poparcie struktur regionalnych partii. Ostateczną decyzję podejmie jednak Rada Polityczna. - Spodziewamy się, że jest to tylko procedura, która czeka na ogłoszenie. Decyzja w zasadzie już jest - mówił na radiowej antenie Z. Ziemba. Partia wystawi też swoich kandydatów do Rady Miasta. Głównym rywalem będzie proprezydenckie "Razem dla Piotrkowa". - Kontrkandydatem będzie środowisko, które jest podobne ideowo. Współpraca po wyborach będzie zatem możliwa. Łączą nas bowiem bardzo podobne wartości - podkreślał polityk PiS.


Prawo i Sprawiedliwość chce też wygrać w wyborach do Rady Powiatu i przejąć władzę w Starostwie Piotrkowskim od PSL. Powalczy również o władzę w poszczególnych gminach powiatu. Nie wszędzie wystawi jednak kandydata na wójta. - W każdej z gmin powiatu piotrkowskiego będziemy zajmować stanowisko w sprawie. Chcemy służyć mieszkańcom, nie interesują nas rozgrywki personalne. Nasi kandydaci to są ludzie, którzy aktywnie, efektywnie, wymiernie chcą służyć lokalnym społecznościom. Będą takie sytuacje kiedy będziemy popierali innych kandydatów, urzędujących wójtów, bądź wystawiać swoich kandydatów, którzy będą szli do wyborów z szyldem KW PiS - wyjaśniał Zbigniew Ziemba. Poparcie PiS uzyska na pewno Roman Drozdek, wójt gm. Wola Krzysztoporska.


Partia Jarosława Kaczyńskiego ma również nadzieję na pozbawienie władzy w Sejmiku Województwa Łódzkiego koalicję PO - PSL. Dlaczego? - Obecne zarządzanie tej koalicji nie optymalizuje potrzeb - odpowiedział przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie.


Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wybory samorządowe odbędą 21 października. Druga tura dwa tygodnie później.

 


Zainteresował temat?

10

7


Komentarze (91)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pisor ~Pisor (Gość)13.06.2018 17:07

Pan Panie Ziemba już więcej nie kompromituj nas i naszego pisu. To co wyszło w sprawie pana potencjalnej pracy w Bełchatowie to kwitensencja całości podsumowania jednym słowem. Niekompetencja.

42


Niezła zmiana! ~Niezła zmiana! (Gość)13.06.2018 09:10

Zagłosujcie na nas, a po wyborach wejdziemy w koalicję z obecnie rządzącymi. Jak mawiał klasyk: "Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu"! Ludzie opamiętajcie się i głosujcie na nowe osoby i tylko na nie!

42


gość ~gość (Gość)12.06.2018 18:42

Powiem tak Pis może być ale nie te osoby które są teraz w radzie miasta Dajcz,Kozłowski, Olejnik, Janik to mają być nowi nie skażeni ludzie ktuży razem z Prezydentem Lorkiem będą rządzić .

93


rozprzak ~rozprzak (Gość)13.06.2018 02:25

Czy PIS może działać aby powstały nowe drogi w województwie łódzkim. Proponuję następujące warianty: https://imgur.com/a/IDaKVtI

20


gość ~gość (Gość)11.06.2018 21:52

Pan przewodniczący PiS szuka nowej fuchy bo w Bełchatowie nie wyszła? Czy może wyszła dla niego albo kogoś z bliskich?
http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/belchatow/a/kandydat-antoniego-macierewicza-nie-zostanie-wiceprezesem-pec-w-belchatowie,11834924/

95


gość ~gość (Gość)12.06.2018 23:23

Pan ziemba niekompetentny według kolegów z pisu to może dać to na Marszałka lub starostę. Takie pisowskie myślenie.
https://wiadomosci.wp.pl/nastepca-bartlomieja-misiewicza-niekompetentny-nie-zostanie-wiceprezesem-w-panstwowej-spolce-6089674505610369a

30


gość ~gość (Gość)12.06.2018 06:49

Kozłowski nie jest w Pis-e a wiec nie ma obawy trzeba wybrać nowych żetelnych uczuciowych radnych .

24


lock ~lock (Gość)12.06.2018 11:56

Pan Grzegorz Lorek to porządny kandydat. Warto dać mu szansę. Znający go wiedzą że tak jest. Będzie dobrym gospodarzem.

1420


aaqqa ~aaqqa (Gość)12.06.2018 19:05

PIS tak.... ale nie Zibo... to nie autorytet ... nie da rady ani zawodowo, służbowo, ani rodzinnie! Ani nepot ani kumoter... an... niby gładki ale kompetencje gdzie???.? Historyk nie zajmie się szkołą i ..... historią;-))

41


Dzyń ~Dzyń (Gość)12.06.2018 17:46

W Woli ma powstać fabryka zbrojeniowa i festiwal pieśni pietrzakowskiej, narodowy...😂

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat