PiS chce zdobyć władzę w Piotrkowie, powiecie i województwie

Strefa FMRegion Poniedziałek, 11 czerwca 201891 13695
- Każdy komitet wyborczy idzie po to, aby wygrać. Sondaże pokazują tendencję. Im bliżej do wyborów tym szanse środowisk prawicowych będą większe - mówił na antenie Radia Strefa FM Zbigniew Ziemba, przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie. Jego zdaniem o zwycięstwo z Krzysztofem Chojniakiem powalczy też Grzegorz Lorek.
Z. Ziemba pierwsze z lewej. fot. archiwum epiotrkow.pl

Radny PiS po raz trzeci będzie ubiegał się o urząd prezydenta Piotrkowa. Na razie uzyskał poparcie struktur regionalnych partii. Ostateczną decyzję podejmie jednak Rada Polityczna. - Spodziewamy się, że jest to tylko procedura, która czeka na ogłoszenie. Decyzja w zasadzie już jest - mówił na radiowej antenie Z. Ziemba. Partia wystawi też swoich kandydatów do Rady Miasta. Głównym rywalem będzie proprezydenckie "Razem dla Piotrkowa". - Kontrkandydatem będzie środowisko, które jest podobne ideowo. Współpraca po wyborach będzie zatem możliwa. Łączą nas bowiem bardzo podobne wartości - podkreślał polityk PiS.


Prawo i Sprawiedliwość chce też wygrać w wyborach do Rady Powiatu i przejąć władzę w Starostwie Piotrkowskim od PSL. Powalczy również o władzę w poszczególnych gminach powiatu. Nie wszędzie wystawi jednak kandydata na wójta. - W każdej z gmin powiatu piotrkowskiego będziemy zajmować stanowisko w sprawie. Chcemy służyć mieszkańcom, nie interesują nas rozgrywki personalne. Nasi kandydaci to są ludzie, którzy aktywnie, efektywnie, wymiernie chcą służyć lokalnym społecznościom. Będą takie sytuacje kiedy będziemy popierali innych kandydatów, urzędujących wójtów, bądź wystawiać swoich kandydatów, którzy będą szli do wyborów z szyldem KW PiS - wyjaśniał Zbigniew Ziemba. Poparcie PiS uzyska na pewno Roman Drozdek, wójt gm. Wola Krzysztoporska.


Partia Jarosława Kaczyńskiego ma również nadzieję na pozbawienie władzy w Sejmiku Województwa Łódzkiego koalicję PO - PSL. Dlaczego? - Obecne zarządzanie tej koalicji nie optymalizuje potrzeb - odpowiedział przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie.


Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wybory samorządowe odbędą 21 października. Druga tura dwa tygodnie później.

 


Zainteresował temat?

10

7


Komentarze (91)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gutek ~gutek (Gość)12.06.2018 12:40

Przegonić PSL z powiatu to najważniejsza sprawa. Za dewastację szpitala powiatowego, za kpinę z pacjentów i lekarzy w postaci posadzenia niekompetentnego skwarka na stanowisku dyrektora tak dużej instytucji. To szczyt arogancji Pana Cubały, Wojtysiaka i ich kolesi. Wytrzymajmy jakoś do października, może jakimś cudem to wszystko nie pierdutnie do tego czasu.

236


gość ~gość (Gość)12.06.2018 17:29

Wszyscy tylko nie Ci obłudnicy z pisu. Posady i Stołki dla swoich tylko. Chcą kolejnych korytek w samorządach tylko

65


gosc26 ~gosc26 (Gość)12.06.2018 14:23

Pan Grzegorz Lorek będzie nie tylko dobrym, ale bardzo dobrym gospodarzem. Ma wiedzę, doświadczenie i wszelkie cechy, które powinien posiadać dobry szef. Jest wyrozumiały, uczciwy i pomocny. Najłatwiej zdeptać człowieka w ogóle go nie znając. Całkowicie popieram trzeba tylko dać mu szansę. Ludzie ocknijcie się to najlepszy kandydat. Powodzenia Panie Grzegorzu.

109


gość123 ~gość123 (Gość)12.06.2018 14:04

Jak najdalej od pis, partii kłamców, hipokrytów i całej tej bandy kolesiów.

115


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)11.06.2018 17:16

Każdy byle by Chojniak odpadł!!!

1521


wojciech ~wojciech (Gość)12.06.2018 12:27

nie wygrają ! Bo nie głosuje się nigdy za tylko przeciw ! A pis jak żadna inna partia po kolei mobilizuje wszystkich przeciw sobie. Nie głosowałem z rodziną w dwóch ostatnich wyborach, ale tym razem zagłosuję na kogokolwiek byleby przeciwko pisowi !

136


97-300 97-300ranga11.06.2018 14:57

I pewnie wygrają wybory samorządowe w cuglach bo z kim mieli by przegrać ? Czy totalna opozycja ma jakiś program , jakiś pomysł na życie po wyborach? Nie ma i mieć nie będzie .

2324


gość ~gość (Gość)11.06.2018 15:02

PiS wprowadza w życie swój program i pamieta o obywatelach a nie tylko UBywatalach.
A PO-PSL miało być tak pięknie a tu vat 23%, wiek emerytalny w górę, gdzie moje pieniądze z OFE a na koniec chcieli sprowadzić muslimow ale teraz sie wszystkiego wypierają mozna sprawdzic na YouTube.

2022


gość ~gość (Gość)12.06.2018 11:28

Pis wygra, bo nie kradna jak ci z pelo

912


gość ~gość (Gość)11.06.2018 16:12

Poparcje dla pisu wedlig tv pisw piotrkowie 183%

1912


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat