Nowy kompleks sportowy dla strażników więziennych w Sulejowie

Strefa FMRegion Piątek, 15 listopada 20193 6868
Otwarcie nowoczesnego obiektu sportowego odbyło się w piątek w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach Oddział Zamiejscowy w Sulejowie. Powstały tam m.in. hala sportowa, siłownia, sauna, sale dydaktyczne, z których korzystać będą funkcjonariusze odbywający tam szkolenia. Obiekt był budowany m.in. przez osadzonych.

Ładuję galerię...

Nowa infrastruktura pozwoli strażnikom z naszego regionu skuteczniej dbać o swoją sprawność fizyczną. - Dzięki staraniom naszego komendanta oraz wszystkich osób związanych ze Służbą Więzienną możemy dzisiaj cieszyć się z tego obiektu, dzięki któremu wszyscy będziemy mogli pracować nad tym, by jeszcze lepiej przysłużyć się podczas pracy dla ojczyzny. Budowa tego kompleksu trwała około rok. Jesteśmy z niego dumni, ponieważ nie dość, że jest bardzo funkcjonalny, to dodatkowo pięknie sie prezentuje  - powiedziała nam kpt. Paulina Ryś-Gonera, rzecznik prasowy komendanta Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.


Przy okazji otwarcia wręczano awanse i odznaczenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Udało nam się porozmawiać z jednym z uhonorowanych, kpt. Krzysztofem Kutelą, starszym wykładowcą Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Sulejowie, który opowiedział nam o swoim wyróżnieniu. - Otrzymałem złotą odznakę za zasługi w pracy penitencjarnej. To najwyższe odznaczenie w naszej formacji. To dla mnie wielki zaszczyt i motywacja do tego, by nadal równie sumiennie pracować. Nasza praca jest niełatwa, na co dzień dbamy o bezpieczeństwo obywateli, izolując osadzonych od społeczeństwa, co wymaga dużego zaangażowania i odpowiedzialności. 


W uroczystości uczestniczyli władze centralne więziennictwa oraz przedstawiciele władz lokalnego samorządu. - Cieszymy się, że Ośrodek Szkolenia Więziennictwa wzbogacił się o tak wspaniały obiekt. Na pewno przyczyni się on do podniesienia jakości kształcenia funkcjonariuszy. Będzie to stanowić dodatkowy fundament bezpieczeństwa dla mieszkańców ziemi piotrkowskiej - mówił Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego.

 

Artystycznym programem patriotycznym ten dzień uświetniły dzieci z sulejowskiej podstawówki. 


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zdziwiony ~zdziwiony (Gość)15.11.2019 20:16

A nie widziałem na zdjęciach naszego Burmistrza, boi się czegoś, czy co?

52


wkurzony ~wkurzony (Gość)16.11.2019 08:22

Ale za to na zdjęciach w pierwszym szeregu facet w jakimś dziwnym mundurku -jakby w kiecce.To też zasłużony funkcjonariusz?

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat