Morawiecki: nie ma powodu przesuwać wyborów i egzaminów

PAPKraj Wtorek, 24 marca 202065 4996
Nie ma powodu, żeby wybory prezydenckie lub egzaminy maturalne nie odbyły się w planowanych terminach – powtórzył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Wyraził przekonanie, że po Wielkanocy będzie możliwy powrót do pracy. Rząd wprowadził też kolejne ograniczenia.

Pytany na zdalnej konferencji prasowej, czy kolejne wprowadzane obostrzenia wpływają na datę wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja, Morawiecki odpowiedział: "Nie, nie wpływają. Po to wdrażamy różnego typu obostrzenia, by po najbliższych paru tygodniach móc przedstawić sytuację taką, aby Polacy mogli wrócić do pracy".

 

"Ja nie widzę powodu dzisiaj, żeby egzaminy maturalne czy wybory prezydenckie się nie odbywały. Oczywiście zachowanie dystansu, wszystkie przepisy, które będą obowiązywały, muszą być zachowane" – dodał.

 

"Chcemy, żeby po Świętach Wielkanocnych sytuacja epidemiologiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy. Chcemy, żeby się odbyły egzaminy maturalne, egzaminy ósmoklasisty, żeby życie wróciło do pewnej +nowej normalności+" – powiedział Morawiecki.

 

Dodał, że "pewnie nic nie będzie identycznie jak przed koronawirusem" i do czasu, gdy będzie dostępna szczepionka, "będziemy musieli się bardzo mocno wystrzegać takich zachowań, które wcześniej były naturalne".

 

Wyraził przekonanie, że nowe warunki sanitarne i dezynfekcja – przemywanie poręczy, uchwytów w środkach komunikacji publicznej i budynkach, przycisków w windach i w bankomatach przyniosą efekty i po Wielkanocy, wypadającej w tym roku w połowie kwietnia, "będziemy mogli w nowych okolicznościach sanitarnych budzić się do normalnego życia zawodowego".

 

We wtorek premier zapowiedział kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, w tym wprowadzenie zasady, że razem mogą się przemieszczać nie więcej niż dwie osoby. Ponadto wprowadzono ograniczenia dotyczące komunikacji miejskiej. Zdecydowano też, że w mszach i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 5 osób. 


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.03.2020 19:18

Wośp przekazuje sprzęt A Rydzyka woła o pieniądze w tym momencie. Wybór należy do Ciebie!

142


gość ~gość (Gość)25.03.2020 21:11

Wariactwo komisji smoleńskiej pochłonęło już ponad 6 mln. Na ten rok przewidziano 2,7 mln. Nie liczę miesięcznic, pomników i całej otoczki. Co oni jeszcze badają? Im dalej od tej tragedii, tym więcej mają do roboty. Gratulacje dla suwerena.

71


robercik ~robercik (Gość)24.03.2020 15:25

Motołuszek.

117


Alan ~Alan (Gość)25.03.2020 09:51

Finanse publiczne w stanie katastrofalnym, TVP info nawet nie pomoże aby dalej mydlić obywatelom oczy. Prawda jest okrutna przez promowanie nieróbstwa przez socjal i jednoczesne karanie ludzi pracujących wszelkiej maści podatkami doprowadziło do tego do czego prowadzi socjalizm czyli braku pieniędzy!!! Służba zdrowa dno, ZUS dno, itd itd. Jakoś nic nie słyszę żeby zawirowania w gospodarce wymusiły zwalnianie urzędasów w celu cięcia kosztów...

112


Bolek ~Bolek (Gość)25.03.2020 10:24

Na Rydzyka kasa jest a na zaopatrzenie medyczne i na Zdrowie Polaków brakuje, szkoda jakiś groszy na podwyżki dla pielęgniarek, dlaczego tak prą do wyborów bo wiedzą kończy się koryto, idzie masakryczny kryzys ,ludzie starcą pracę , firmy i będą walczyć o przetrwanie.- https://wtv.pl/tadeusz-rydzyk-240320-mw-policja?fbclid=IwAR1FUm-tInrkY90RFWiDgNCkJMu-6TWixCqvfr19ONOjmKhw-3XyNhkgmj4

52


on ~on (Gość)25.03.2020 10:02

W innych krajach da sie przełożyć wybory a u nas nagle kaczor o konstytucji sobie przypomniał bo dobrze wie ,że jego kandydat przegra jak zostaną przesunięte a wyborcy jak nie pójdą to będzie można spokojnie wynik wyborów sfałszować i o to tu chodzi

102


97-300 97-300ranga24.03.2020 21:01

Będziecie japy drzeć gdy przegracie,bo przegracie,że przełożenie wyborów było nie zgodne z prosty-tutą,że zostało złamane prawo itd.Kaczor rozgrywa was jak chce i kiedy chce,tak beznadziejnie głupiej opozycji nie było nigdy.

88


gość ~gość (Gość)24.03.2020 17:14

A co z tak zwanymi chwilówkami tzw. tygodniowkami czy rząd pomyślał o tych ludziach co nie ze swojego widzimisię a potrzeby losowej wzięli chwilowke

47


gość ~gość (Gość)24.03.2020 16:30

A co z dziećmi które mają komunie święte

73


gość ~gość (Gość)25.03.2020 06:18

Skoro mamy siedzieć w domu to po co nam każą iść na wybory ?Jedno drugiemu zaprzecza.przełozyć wybory

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat