Morawiecki: nie ma powodu przesuwać wyborów i egzaminów

PAPKraj Wtorek, 24 marca 202065 4386
Nie ma powodu, żeby wybory prezydenckie lub egzaminy maturalne nie odbyły się w planowanych terminach – powtórzył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Wyraził przekonanie, że po Wielkanocy będzie możliwy powrót do pracy. Rząd wprowadził też kolejne ograniczenia.

Pytany na zdalnej konferencji prasowej, czy kolejne wprowadzane obostrzenia wpływają na datę wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja, Morawiecki odpowiedział: "Nie, nie wpływają. Po to wdrażamy różnego typu obostrzenia, by po najbliższych paru tygodniach móc przedstawić sytuację taką, aby Polacy mogli wrócić do pracy".

 

"Ja nie widzę powodu dzisiaj, żeby egzaminy maturalne czy wybory prezydenckie się nie odbywały. Oczywiście zachowanie dystansu, wszystkie przepisy, które będą obowiązywały, muszą być zachowane" – dodał.

 

"Chcemy, żeby po Świętach Wielkanocnych sytuacja epidemiologiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy. Chcemy, żeby się odbyły egzaminy maturalne, egzaminy ósmoklasisty, żeby życie wróciło do pewnej +nowej normalności+" – powiedział Morawiecki.

 

Dodał, że "pewnie nic nie będzie identycznie jak przed koronawirusem" i do czasu, gdy będzie dostępna szczepionka, "będziemy musieli się bardzo mocno wystrzegać takich zachowań, które wcześniej były naturalne".

 

Wyraził przekonanie, że nowe warunki sanitarne i dezynfekcja – przemywanie poręczy, uchwytów w środkach komunikacji publicznej i budynkach, przycisków w windach i w bankomatach przyniosą efekty i po Wielkanocy, wypadającej w tym roku w połowie kwietnia, "będziemy mogli w nowych okolicznościach sanitarnych budzić się do normalnego życia zawodowego".

 

We wtorek premier zapowiedział kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, w tym wprowadzenie zasady, że razem mogą się przemieszczać nie więcej niż dwie osoby. Ponadto wprowadzono ograniczenia dotyczące komunikacji miejskiej. Zdecydowano też, że w mszach i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 5 osób. 


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

proszę? ~proszę? (Gość)24.03.2020 17:34

wiekszosc i tak nie chodzi na wybory wiec nie wiem o co to cale halo :D

42


gość ~gość (Gość)24.03.2020 17:33

Najważniejsi są ludzie bezpieczeństwo ich a wybory bez ludności to nie wybory albo wybierzemy wybory albo ludzi

52


luk ~luk (Gość)24.03.2020 17:07

Pogieło was wybory jak będą miały być przełożone to dopiero dowiemy się o tym po świętach.

70


abcde ~abcde (Gość)24.03.2020 17:00

To jest z premedytacją narażanie życia ludzi ! ! ! Już widzę przerażone oczy osób siedzących w komisjach przez 12 godzin, gdzie setki osób będą się przewijać przez lokale wyborcze...i zasiadający w komisji będzie się zastanawiał: ten jest zarażony czy ten za nim? A jak wrócę do domu to zarażę szybko żonę i dziecko czy dopiero po tygodniu? ? A kiedy ja "odpalę" przez swoją głupotę, za tydzień czy dwa? ? ? I jak to jest , że ludzie nie mogą się spotykać bo rząd zakazuje wychodzić z domów, a tu tabuny przychodzą? ? Cała "logika"....

83


rzeczpospolita pisowska ~rzeczpospolita pisowska (Gość)24.03.2020 16:36

Po trupach do celu!

83


gość ~gość (Gość)24.03.2020 16:32

Kolejny jasnowidz

31


Debilizacja trwa ~Debilizacja trwa (Gość)24.03.2020 16:19

jak to mówił Kaczyński głosować nie przeszkadzać i siedzieć cicho ciemna maso.

83


EP ~EP (Gość)24.03.2020 16:18

oPOzycja nawet na jesień może pomarzyć o dobryn wyniku
o kandydatce lepiej nie wspominać Totalne DNO

57


taki sort ~taki sort (Gość)24.03.2020 16:15

Już we Francji wybory pokazały jakim skutkami to grozi ale pis ma gdzieś życie Suwerena liczy się tylko obsadzenie na najwyższych stanowiskach swoich słupów którymi można łatwo prowadzić na smyczy .

92


pytam się ~pytam się (Gość)24.03.2020 16:10

Olimpiada w lipcu jest niemożliwa ale wybory w maju już tak ?

143


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat