Morawiecki: nie ma powodu przesuwać wyborów i egzaminów

PAPKraj Wtorek, 24 marca 202065 4478
Nie ma powodu, żeby wybory prezydenckie lub egzaminy maturalne nie odbyły się w planowanych terminach – powtórzył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Wyraził przekonanie, że po Wielkanocy będzie możliwy powrót do pracy. Rząd wprowadził też kolejne ograniczenia.

Pytany na zdalnej konferencji prasowej, czy kolejne wprowadzane obostrzenia wpływają na datę wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja, Morawiecki odpowiedział: "Nie, nie wpływają. Po to wdrażamy różnego typu obostrzenia, by po najbliższych paru tygodniach móc przedstawić sytuację taką, aby Polacy mogli wrócić do pracy".

 

"Ja nie widzę powodu dzisiaj, żeby egzaminy maturalne czy wybory prezydenckie się nie odbywały. Oczywiście zachowanie dystansu, wszystkie przepisy, które będą obowiązywały, muszą być zachowane" – dodał.

 

"Chcemy, żeby po Świętach Wielkanocnych sytuacja epidemiologiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy. Chcemy, żeby się odbyły egzaminy maturalne, egzaminy ósmoklasisty, żeby życie wróciło do pewnej +nowej normalności+" – powiedział Morawiecki.

 

Dodał, że "pewnie nic nie będzie identycznie jak przed koronawirusem" i do czasu, gdy będzie dostępna szczepionka, "będziemy musieli się bardzo mocno wystrzegać takich zachowań, które wcześniej były naturalne".

 

Wyraził przekonanie, że nowe warunki sanitarne i dezynfekcja – przemywanie poręczy, uchwytów w środkach komunikacji publicznej i budynkach, przycisków w windach i w bankomatach przyniosą efekty i po Wielkanocy, wypadającej w tym roku w połowie kwietnia, "będziemy mogli w nowych okolicznościach sanitarnych budzić się do normalnego życia zawodowego".

 

We wtorek premier zapowiedział kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, w tym wprowadzenie zasady, że razem mogą się przemieszczać nie więcej niż dwie osoby. Ponadto wprowadzono ograniczenia dotyczące komunikacji miejskiej. Zdecydowano też, że w mszach i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 5 osób. 


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wośp ~wośp (Gość)24.03.2020 16:08

Krzyczeliście na orkiestre ,że zbiera ,że złodziejstwo.Trzeba na Caritas dawać i co wyszło szydło z worka J.O. przekazał już 20mln. na walkę z koronawirusem ,a Caritas ile? Ile respiratorów kupiła WOŚP?

237


gość ~gość (Gość)24.03.2020 21:37

Zbiorowa histeria. Do wyborów i matur jeszcze 1,5miesiąca.Zawsze można odwołać, gdyby sytuacja się pogorszyła.

49


olo ~olo (Gość)24.03.2020 21:12

Drukuje się kasę na pusto...Po wyborach szykujta się na "bierzmowanie".

62


halo 5 ~halo 5 (Gość)24.03.2020 20:44

Pany "Dobra Zmiana Plus" chyba chcą, żeby dla niektórych były to ostatnie wybory w życiu... patrząc niejako na średnią ich elektoratu...

82


Panie Morawiecki jak "pan" sobie wyobraża ~Panie Morawiecki jak "pan" sobie wyobraża (Gość)24.03.2020 16:37

zorganizowanie ok 300 tys osób do wszelakich komisji i np brak możliwości głosowania osób na kwarantannie? ( a mają do tego konstytucyjne prawo ale nie mogą opuścić miejsca pobytu) Poza tym, kto i w jaki sposób, jakimi siłami i środkami zagwarantuje bezpieczeństwo milionów obywateli....

151


kkk ~kkk (Gość)24.03.2020 20:21

Chcecie miec STAN WYJATKOWY ...to sie wybory przesunie...ale cojeszcze za tym idzie,,ktos wie,wszyscy krzycza ale nikt nie wie

01


dr ~dr (Gość)24.03.2020 20:01

Kiedy wykształceni lekarze ,którzy są politykami staną w kamasze i będą stać na pierwszym froncie żeby ratować życie ludzkie .Gdzie się ukryli pani Kopacz,pan Artłowicz,pan Kosiniak-Kamysz już powinni zawiesić swoją działalność polityczną i służyć swoją fachowością w szpitalach, gdzie brakuje lekarzy.

37


homo ~homo (Gość)24.03.2020 20:19

Po trupach do celu, aby tylko utrzymać się przy władzy. Ilu ludzi jeszcze wyślą na tamten świat?

100


gość ~gość (Gość)24.03.2020 19:33

Kolejny jasnowidz.

20


bbn ~bbn (Gość)24.03.2020 18:35

wybory muszą być ,tak stanowi konstytucja nbvc

15


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat