Morawiecki i Budka z wizytą w Piotrkowie

Strefa FM Środa, 08 lipca 2020254 19619
Najpierw wizyta premiera Mateusza Morawieckiego, potem do Piotrkowa przyjechali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej: Borys Budka i Marcin Kierwiński.

Ładuję galerię...

Spotkania odbyły się w godzinnym odstępie, w tym samym miejscu, czyli w parku im. Jana Pawła II, w pobliżu papieskiego pomnika. Były one związane z poparciem kandydatów startujących w II turze wyborów prezydenckich. Obu wydarzeniom towarzyszyły duże emocje, nie zabrakło zwolenników oraz przeciwników obu kandydatów.

Prezes Rady Ministrów poruszył m.in. temat budowy drogi ekspresowej S12. - To droga, która jest bardzo ważna i będzie przynosiła nowe szanse Polsce powiatowej w postaci inwestycji oraz zapewni komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców. Rozmawiałem z posłami PiS, ważne jest to, aby S12 szła południem Sulejowa i na wysokości Woli Krzysztoporskiej wbijało się do autostrady A1. Jesienią wykonamy rewizję Krajowego Programu Dróg, aby budowa S12 znalazła się na tej liście wraz z finansowaniem. To ważne dla mieszkańców Piotrkowa, który został poturbowany w czasach transformacji przez neoliberałów z Platformy Obywatelskiej. Mam na myśli upadek przemysłu szklarskiego. Chcę, aby do Piotrkowa były przyciągane nowe przedsięwzięcia i nowe miejsca pracy, a S12 jest do tego bardzo potrzebna - mówi premier Morawiecki.

 

Z kolei w rozmowie z dziennikarzami Borys Budka (szef PO) mówił o poprawieniu sytuacji związanej z leczeniem onkologicznym. - Ważne jest, by dostęp do onkologa był możliwy w obrębie kilkunastu kilometrów. Nie sztuką jest zwiększać nakłady na służbę zdrowia. Wydatki muszą być racjonalne. Ważne, by w centrach onkologicznych pracowali najlepsi specjaliści. Jak obserwujemy, są dobre szpitale z dobrym wyposażeniem, a brakuje pracowników. Taka kompleksowa mapa onkologiczna Polski wraz z przyporządkowaniem zwiększonej liczby specjalistów oraz skróceniem czasu specjalizacji to jeden z pomysłów na poprawę sytuacji - mówił B. Budka.

 

Zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka odnieśli się do osobnych poniedziałkowych przedwyborczych debat.

 

 

Przypominamy, druga tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę.


Zainteresował temat?

4

12


Komentarze (254)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

piękny lolo ~piękny lolo (Gość)10.07.2020 15:45

Piotrkowianie nie dajcie się zwieść gładkiej gadce obłudnego Rafała. Trudno znaleźć bardziej niewiarygodnego polityka w Polsce. Naobiecywał przed wyborami w Warszawie i niczego nie zrealizował. Zrobił skwerek z palet i tramwaj różnorodności. Podniósł ceny za wywóz śmieci, opłaty za parkowanie, pozwężał ulice, chodniki krzywe, ulice dziurawe, brudne budynki, walające się śmieci to wygląd dzisiejszej Warszawy po trzynastu latach rządów platformy i jej nieodrodnego przedstawiciela Rafała. Kochani nie dajcie się oszukać temu szelmowskiemu uśmieszkowi, to cwany lis, przechera jakich mało. Jeśli zagłosujesz na Rafała, zagłosujesz przeciwko sobie.

34


gość ~gość (Gość)10.07.2020 18:34

Zapamiętajcie sobie młodzi ten dzień, bo drugiego, tak dobrego premiera w swoim życiu nie doczekacie.

14


12.7.2020 ~12.7.2020 (Gość)10.07.2020 07:46

https://iv.pl/image/GtEF6HT

60


gość ~gość (Gość)09.07.2020 13:56

Wszystkim zachwyconym 13 emeryturą proponuje podzielić przez 12 i sprawdzić czy wam starczy na wszystkie podwyżki cen.Przypominam że ta 13 tka jest z waszych podatków i podwyżkę cen

1413


gość ~gość (Gość)10.07.2020 08:56

Aby Polska byla Polska nigdy wiecej PADA

46


gość ~gość (Gość)09.07.2020 21:27

Ludzie musimy w niedzielę zatrzasnąć drzwi pałacu przed Rafałem. Wystarczy, że cierpi Warszawa.

1511


Isia ~Isia (Gość)09.07.2020 19:21

poczytalam na forum i posprawdzalam i sama sie sobie dziwie, jak moglam byc taka naiwna...przekonaliscie mnie, glosuje na Trzaskowskiego! :)

118


knh ~knh (Gość)08.07.2020 14:01

zabrali kasę z pogrzebowego ,podwyższyli wat ,moja kase z ofe i jeszcze chcą poparcia ? gonić oszustów

5225


Pomysłowy Dobromir ~Pomysłowy Dobromir (Gość)09.07.2020 18:32

Polska rok 2025, nadal rządzi PiS. Kilka miesięcy temu zainstalowali mi w domu, w każdym pokoju i łazience kamery, podłączyli też radiowęzeł Radia Maryja, z którego codziennie kilka razy nadawana jest msza i polecenia Ojca Dyrektora. Wstałem rano o 5:30, zasłałem łóżko, w łazience wycisnąłem resztkę pasty do zębów na szczoteczkę, następny przydział pasty będzie dopiero za miesiąc, więc będę musiał poszukać kredy, ostatecznie może sól wystarczy, ale ją też trzeba oszczędzać, bo jest na kartki. Ubrałem się w mundurek, taki z szarego drelichu jak kiedyś nosili wszyscy w Chinach. Każdy musi mieć przy sobie książeczkę ze złotymi myślami Świętego Lecha. Zabrali dowody osobiste i paszporty, aby nie uciec za granicę. Zresztą rok temu wywalili nas z UE i nawet do Czech trzeba stać tydzień po wizę. Stanąłem przed główną kamerą i zameldowałem gotowość do wyjścia z domu. Po paru sekundach usłyszałem trzask automatu w drzwiach wejściowych, mogłem wyjść. Na schodach spotkałem sąsiada, nie pozdrowiliśmy się, bo jest zakaz rozmów. Muszę iść prosto do pracy i nie mogę zatrzymywać się, ani wchodzić do sklepów. Mój dzień na zakupy w osiedlowym sklepie to czwartek. Wtedy za kartki i talony będę mógł kupić trochę jedzenia. Gazet nie kupuję, zlikwidowano wszystkie periodyki, zostały tylko dwa dzienniki (Nasz Dziennik i Gość Niedzielny), jeden z nich kupuję tylko dlatego, by nie okazywać niesubordynacji. Pracuję od 6:00 do 20:00. W fabryce dewocjonaliów. Robię medaliki. Kiedyś byłem inżynierem i budowałem domy. Dziś już nie ma budów, więc rada kraju przydzieliła mnie do innej pracy. Do domu też wracam tą samą drogą. Nie pozdrawiam nikogo, bo jest zakaz. Wszystkie kobiety z naszego miasta wywieźli już cztery miesiące temu do innego, żeńskiego miasta. Czasem przywożą kilka do Domu Życia, wtedy wyznaczeni mężczyźni idą je odwiedzić, ale tylko w celach prokreacyjnych, które osobiście nadzorują księża. Ja jeszcze nigdy do tej pory nie zostałem wytypowany, choć jestem zdrowy. Zlikwidowano wszystkie środki antykoncepcyjne, a za ich przemyt z zagranicy sądy od razu skazują na 25 lat odsiadki. Kiedy staję pod drzwiami swojego mieszkania, melduję się do kamery i po odryglowaniu drzwi mogę wejść do środka. Jem resztki śniadania, słucham mszy i kładę się spać. Nie mam internetu, nie mam telefonu, telewizor mam, jest tylko jeden kanał ogólnokrajowy TV Trwam. Czasem udaję, że oglądam i tak zasypiam.

117


gość ~gość (Gość)09.07.2020 21:50

Duda 2020-2025

1011


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat