Morawiecki i Budka z wizytą w Piotrkowie

Strefa FM Środa, 08 lipca 2020254 20326
Najpierw wizyta premiera Mateusza Morawieckiego, potem do Piotrkowa przyjechali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej: Borys Budka i Marcin Kierwiński.

Ładuję galerię...

Spotkania odbyły się w godzinnym odstępie, w tym samym miejscu, czyli w parku im. Jana Pawła II, w pobliżu papieskiego pomnika. Były one związane z poparciem kandydatów startujących w II turze wyborów prezydenckich. Obu wydarzeniom towarzyszyły duże emocje, nie zabrakło zwolenników oraz przeciwników obu kandydatów.

Prezes Rady Ministrów poruszył m.in. temat budowy drogi ekspresowej S12. - To droga, która jest bardzo ważna i będzie przynosiła nowe szanse Polsce powiatowej w postaci inwestycji oraz zapewni komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców. Rozmawiałem z posłami PiS, ważne jest to, aby S12 szła południem Sulejowa i na wysokości Woli Krzysztoporskiej wbijało się do autostrady A1. Jesienią wykonamy rewizję Krajowego Programu Dróg, aby budowa S12 znalazła się na tej liście wraz z finansowaniem. To ważne dla mieszkańców Piotrkowa, który został poturbowany w czasach transformacji przez neoliberałów z Platformy Obywatelskiej. Mam na myśli upadek przemysłu szklarskiego. Chcę, aby do Piotrkowa były przyciągane nowe przedsięwzięcia i nowe miejsca pracy, a S12 jest do tego bardzo potrzebna - mówi premier Morawiecki.

 

Z kolei w rozmowie z dziennikarzami Borys Budka (szef PO) mówił o poprawieniu sytuacji związanej z leczeniem onkologicznym. - Ważne jest, by dostęp do onkologa był możliwy w obrębie kilkunastu kilometrów. Nie sztuką jest zwiększać nakłady na służbę zdrowia. Wydatki muszą być racjonalne. Ważne, by w centrach onkologicznych pracowali najlepsi specjaliści. Jak obserwujemy, są dobre szpitale z dobrym wyposażeniem, a brakuje pracowników. Taka kompleksowa mapa onkologiczna Polski wraz z przyporządkowaniem zwiększonej liczby specjalistów oraz skróceniem czasu specjalizacji to jeden z pomysłów na poprawę sytuacji - mówił B. Budka.

 

Zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka odnieśli się do osobnych poniedziałkowych przedwyborczych debat.

 

 

Przypominamy, druga tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę.


Zainteresował temat?

4

12


Komentarze (254)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.07.2020 00:05

Skoro wam PIS nie odpowiada oddajcie te 13 emerytury po co bierzecie .Badzcie honorowi i oddać. Zobaczymy co PO wam da to jest dawną Unia Wolności co narobili w latach dziewięćdziesiątych była bida jak cholera .Teraz jest lżej nie robi ten kto nie chce robić.Ciagle płaczą do roboty pieniądze same nie lecą z nieba.Recepta na brak kasy jest praca.Polak to tylko by leżał i płakał.Ten ma co zapiernicza ten co leży i pałacze nigdy nie będzie miał.

2325


gość68 ~gość68 (Gość)09.07.2020 10:20

Czytając komentarze widzę, że większość to się urodziła w 2015r -wcześniejszych lat nie pamięta
i ogląda tylko TVN-24

1413


eko ~eko (Gość)08.07.2020 23:52

Czy można powierzyć Rafałowi Trzaskowskiemu losy Polaków i Polski skoro ten nie potrafił zadbać o kozy wypasane nad Wisłą w okolicach Warszawy i te kozy padły?

2224


widz ~widz (Gość)09.07.2020 12:43

chcą dostęp do onkologii, bardzo dobrze, ale co z resztą np: z chirurgią dziecięcą, której nie ma w żadnym szpitalu w Piotrkowie, ze złamaniem najbliżej do Bełchatowa a tam odsyłają na Łódź lub Tomaszów,

60


gość ~gość (Gość)09.07.2020 07:08

Pis wprowadził 30 nowych podatków. VAT-u nie obniżył, a obiecywali. Jest coraz gorzej. Potem dali pieniądze, które najpierw zabrali tymi podatkami, żeby być u władzy i mogli kraść z Szumowskim i instruktorem narciarstwa na czele. Głosowałem na pis, ale zostałem oszukany. Nie dam wam się oszukać znowu

2611


gość ~gość (Gość)09.07.2020 12:13

Ojczyzną dojną kierować daj mi jeszcze Panie

62


rtyr ~rtyr (Gość)09.07.2020 11:58

Mam nadzieję, że Pan Duda wygra

813


gość ~gość (Gość)08.07.2020 23:18

Przykre że Duda który zrobił dużo dla kraju, musi teraz żebrac o głosy, jak wróci PO to jego działania pójdą na marne i cofniemy się

1918


gość ~gość (Gość)09.07.2020 08:59

Przez ostatnie 5 lat ceny żywności wzrosły 25% a Morawiecki chwali się że ludziom żyje się lepiej. No chyba że ktoś jest na diecie musztardowej.

196


Najs ~Najs (Gość)09.07.2020 08:26

przyjechać do Piotrkowa złożyć kilka obietnic np. s12 natychmiast a buraki już się cieszą a potem cała Polska się śmieje, że Piotrków głosuje na Dudę, Macierewicza i innych pajacy. Czy to miasto nie ma własnego rozumu? Co z wami?

154


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat