Morawiecki i Budka z wizytą w Piotrkowie

Strefa FM Środa, 08 lipca 2020254 20327
Najpierw wizyta premiera Mateusza Morawieckiego, potem do Piotrkowa przyjechali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej: Borys Budka i Marcin Kierwiński.

Ładuję galerię...

Spotkania odbyły się w godzinnym odstępie, w tym samym miejscu, czyli w parku im. Jana Pawła II, w pobliżu papieskiego pomnika. Były one związane z poparciem kandydatów startujących w II turze wyborów prezydenckich. Obu wydarzeniom towarzyszyły duże emocje, nie zabrakło zwolenników oraz przeciwników obu kandydatów.

Prezes Rady Ministrów poruszył m.in. temat budowy drogi ekspresowej S12. - To droga, która jest bardzo ważna i będzie przynosiła nowe szanse Polsce powiatowej w postaci inwestycji oraz zapewni komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców. Rozmawiałem z posłami PiS, ważne jest to, aby S12 szła południem Sulejowa i na wysokości Woli Krzysztoporskiej wbijało się do autostrady A1. Jesienią wykonamy rewizję Krajowego Programu Dróg, aby budowa S12 znalazła się na tej liście wraz z finansowaniem. To ważne dla mieszkańców Piotrkowa, który został poturbowany w czasach transformacji przez neoliberałów z Platformy Obywatelskiej. Mam na myśli upadek przemysłu szklarskiego. Chcę, aby do Piotrkowa były przyciągane nowe przedsięwzięcia i nowe miejsca pracy, a S12 jest do tego bardzo potrzebna - mówi premier Morawiecki.

 

Z kolei w rozmowie z dziennikarzami Borys Budka (szef PO) mówił o poprawieniu sytuacji związanej z leczeniem onkologicznym. - Ważne jest, by dostęp do onkologa był możliwy w obrębie kilkunastu kilometrów. Nie sztuką jest zwiększać nakłady na służbę zdrowia. Wydatki muszą być racjonalne. Ważne, by w centrach onkologicznych pracowali najlepsi specjaliści. Jak obserwujemy, są dobre szpitale z dobrym wyposażeniem, a brakuje pracowników. Taka kompleksowa mapa onkologiczna Polski wraz z przyporządkowaniem zwiększonej liczby specjalistów oraz skróceniem czasu specjalizacji to jeden z pomysłów na poprawę sytuacji - mówił B. Budka.

 

Zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka odnieśli się do osobnych poniedziałkowych przedwyborczych debat.

 

 

Przypominamy, druga tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę.


Zainteresował temat?

4

12


Komentarze (254)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.07.2020 20:24

Niech sobie żyją spokojnie ale nie mogą wychowywać dzieci.Dziecko ma mieć mamę i tatę,a nie dwie mamy czy dwóch tatusiów.Nie to jest chore nie mieszkacie im w głowach.Wystarczy tych dzieci z paczlonkowych rodzin są tak pogubione że aż mi ich szkoda.

47


front man ~front man (Gość)09.07.2020 21:45

Nie możne tego zrobić Polsce i zagłosować na cynika z ratusza. Musimy w niedzielę roztrzaskać plany rozkradania Polski.

26


janosik ~janosik (Gość)09.07.2020 14:43

Do kogo ty piszesz to wyższa matematyka.Dzisiaj wyszło jaka to debata była ustawiona w Końskich scenariusza z pytaniami i odpowiedziami dla Pinokia zapomnieli zabrać.

101


sty ~sty (Gość)09.07.2020 17:37

Mój głos idzie na p. Dudę

511


gertruda ~gertruda (Gość)09.07.2020 09:21

"Polityka zagraniczna" ignoranta, realizowana przez pryzmat lansowania "siebie" dla uzyskania poparcia gawiedzi, nie ma nic wspólnego z polska racja stanu. Obgryzanie pazurów niedzwiedzia, merdanie ogonem "na stojaka" do trupa Hameryki, straszenie UE "wyjsciem", budowanie trojmorza, obrażanie Niemiec, jedynego, póki co, sojusznika to polskie zwycięstwo 1:27. My i Escobar, pokazemy Światu "kto tu rządzi" !
Jak Trumpek przegra wybory to zostanie im już tylko Orban i jego przyjaciel Putin.

125


duda adwokat ~duda adwokat (Gość)09.07.2020 14:16

Tego nie znajdziecie w oficjalnym biogramie. W 2003 r. Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie uznała, że Andrzej Duda nie nadaje się na aplikanta, bo m.in. fatalnie zdał egzamin. Obecny prezydent przekonywał, że ta decyzja jest niekonstytucyjna. I pomylił przepisy.

71


gość ~gość (Gość)08.07.2020 16:54

Gdyby nie Pis to Polski by już nie było. Firmy przejęliby do ostatka Francuzi i niemcy, kopalnie pozamykane a ropa,gaz i węgiel po zawyzonych cenach z Rosji a ulice zdominowali by imigranci.

4045


przemysl ~przemysl (Gość)09.07.2020 10:11

co moze zalatwic duda, skoro nie umie nawet po angielsku rozmawiac a moje dzieci 9 i 12 mowia lepiej od niego? ile jeszcze porazek 27:1 Polska dostanie, zanim upadnie totalnie?

1613


wegiel ~wegiel (Gość)09.07.2020 14:30

pisowcy wegiel sciagaja z rosji, a jak by tego bylo malo to gornikom doplacaja, zeby haldy u nas rosly jeszcze bardziej . tacy to biznesmeni nami rzadzo Szumowski, Morawiecki, instruktor narciarstwa i spolka

103


dzikun ~dzikun (Gość)09.07.2020 00:26

A dlaczego premier nic nie wspomniał o kładce w Sulejowie? Czyżby budowa zakończyła się na fazie podpisania zgody na projekt budowy kładeczki i teraz po raz kolejny wracamy do niczym nie popartych obiecanek dotyczących S12? "Wiecie towarzysze, będziemy chcieli..." Partia jak mówi że nie da, to nie da, a jak mówi że da, to mówi.

127


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat