Kilkaset osób protestowało w Rynku Trybunalskim

ePiotrkow Piątek, 23 października 2020242 15803
Frekwencja spontanicznego zgromadzenia w Rynku Trybunalskim zaskoczyła wszystkich. W piątkowy wieczór na Starówkę przyszło kilkaset osób, by protestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Ładuję galerię...

W czwartek zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Orzekł, że usunięcie płodu w przypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z konstytucją. W całej Polsce trwają protesty wobec tego orzeczenia. W piątek wieczorem swój cichy protest przeprowadzili też mieszkańcy Piotrkowa.

 

- To nie jest Trybunał Konstytucyjny, tylko jego parodia, zasiadają tam dublerzy, a nie prawdziwi sędziowie - powiedziała nam jedna z protestujących w Rynku piotrkowianek. - Doszło do pogwałcenia praw kobiet. W ubiegłym roku bardzo pięknie obchodziliśmy 100-lecie praw kobiet, a w tym roku te prawa zostały zdeptane. Kobiety czują się zaszczute, zniszczone. Zmuszanie ich do rodzenia martwych płodów jest po prostu okrucieństwem i barbarzyństwem. Gratuluję pani Godek, która w ten sposób chciała zaistnieć, która robi karierę polityczną na ludzkim nieszczęściu. Postawimy znicze i znikniemy, nie będziemy robić awantur, nie będziemy krzyczeć. PiS kpi z nas, nienawidzi nas - nienawidzi kobiet. 

 

Choć ze względu na czerwoną strefę, w której z powodu epidemii znalazł się Piotrków, zgromadzenia są zabronione, piotrkowska policja nie zachowywała się wobec protestujących tak agresywnie jak funkcjonariusze podczas protestu w stolicy. Policjanci przypomnieli jedynie piotrkowianom, by zachowali odległości. 

 

- To jest tylko początek - mówiła młoda kobieta, która wzięła udział w piątkowym proteście. - Za chwilę zakażą nam robienia badań prenatalnych, które w dużym stopniu umożliwiały operowanie płodów jeszcze w łonie matki. To oznacza, że będą się rodziły kalekie dzieci, których nikt nie chce adoptować, których ojcowie zazwyczaj nie chcą wychowywać. Nie ukrywajmy, że w większości przypadków matka zostaje z takim dzieckiem sama. Co zapewnia państwo takiemu dziecku? Dwa pampersy dziennie w DPS-ie. My w Polsce troszczymy się tylko o płody. Nieważne są prawa kobiet, nieważne są prawa ludzi urodzonych. Najważniejsze są płody! To jest bulwersujące! 

 

Trybunał zajął się sprawą aborcji na wniosek posłów PiS. 22 października pod przewodnictwem prezes Julii Przyłębskiej orzekł, że przepisy umożliwiające usunięcie płodu w wypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby są niezgodne z konstytucją. Teoretycznie wyrok teraz powinien stać się prawem. Jeśli więc jakiś lekarz zdecydowałby się na aborcję ze względu na uszkodzenie płodu, groziłoby mu do trzech lat pozbawienia wolności (cytujemy wp.pl). Profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 1993-1997 i sędzia w stanie spoczynku, ma poważne wątpliwości co do legalności wyroku. - To, co możemy o nim bez wątpienia powiedzieć, to że zwiększa chaos prawny. Patrząc na to, kto wydał ten wyrok nie powinniśmy mieć wątpliwości, że jest on pozbawiony podstawy konstytucyjnej. Prezes Przyłębska została wybrana przez prezydenta Dudę niezgodnie z Konstytucją. Orzekają w nim też tzw. dublerzy, którzy nie mają do tego prawa – mówi prawnik w wypowiedzi dla Wirtualnej Polski. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest nadrzędny wobec ustawy. Wraz z jego wydaniem wykonywanie aborcji ze względu na uszkodzenie płodu staje się w Polsce automatycznie nielegalne.


Zainteresował temat?

19

10


Komentarze (242)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_loui ~gość_loui (Gość)24.10.2020 22:05

Dla zrobić nowe komentarze są na końcu czyli robocie co wam podoba

30


gość_manolo ~gość_manolo (Gość)24.10.2020 14:26

Ludzie będą nas przymusowo szczepic a sami zwalniają siebie i lekarzy z odpowiedzialnosci karnej za to. Taką ustawę przepłynął sejm. Aborcja to zasłona dymna.

124


gość_gdzieradnipis ~gość_gdzieradnipis (Gość)24.10.2020 18:36

Lokalni radni pis teraz milczą jak ludzie wyszli na ulicę?
Czemu się nie odzywają?
Jak bić pianę bez sensu to umieją a jak jest ważna sprawa to siedzą pod stołem ??

82


gość_mxine ~gość_mxine (Gość)23.10.2020 22:24

Koniec PiSu!!! Młodzi zmienicie to!!! Nie jesteście uwikłani w ten polityczny syf. Zmieńcie tę rzeczywistość, to Wasza przyszłość. Żeby nie było, że nadzieja jest tylko w dużych miastach, tu też jest mnóstwo mądrych młodych ludzi. Wieś to dno, sprzedajne gnidy. Niech hodują śwnie za 500 plus.

2110


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)24.10.2020 20:16

Pedofilia i reszta problemów z księżmi też jest nie zgodna z konstytucją ...

52


hhh ~hhh (Gość)24.10.2020 17:07

Proponuję ,aby w domu Kaczyńskiego otworzyć "OKNO ŻYCIA"

144


gość_guru ~gość_guru (Gość)24.10.2020 18:51

Yeah bać PiS. I tyle w temacie. Nie stosować się do żadnych praw stworzonych przez tych wazonów.

62


jakie kilkaset.. ~jakie kilkaset.. (Gość)24.10.2020 18:01

co najwyżej 100tka

53


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)24.10.2020 17:24

O tak delikatnych i bezpośrednio dotyczących obywateli sprawach powinni decydować oni sami w referendum, a nie partie lub upartyjnione sądy. Ale obywatele zamiast domagać się wprowadzenia zmian, by obniżyć próg ważności referendum i uchwalić jego obowiązkowość dla władz, wolą protestować przeciwko noszeniu maseczek.

112


gość_zz ~gość_zz (Gość)23.10.2020 21:09

Koniec pisowskich rządów nadchodzi, co Ci biedni lokalni działacze pisowscy na to, może wyjdą do swoich sąsiadów mieszkańców,, a nie cichutko siedzą

308


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat