Kilkaset osób protestowało w Rynku Trybunalskim

ePiotrkow Piątek, 23 października 2020242 15734
Frekwencja spontanicznego zgromadzenia w Rynku Trybunalskim zaskoczyła wszystkich. W piątkowy wieczór na Starówkę przyszło kilkaset osób, by protestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Ładuję galerię...

W czwartek zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Orzekł, że usunięcie płodu w przypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z konstytucją. W całej Polsce trwają protesty wobec tego orzeczenia. W piątek wieczorem swój cichy protest przeprowadzili też mieszkańcy Piotrkowa.

 

- To nie jest Trybunał Konstytucyjny, tylko jego parodia, zasiadają tam dublerzy, a nie prawdziwi sędziowie - powiedziała nam jedna z protestujących w Rynku piotrkowianek. - Doszło do pogwałcenia praw kobiet. W ubiegłym roku bardzo pięknie obchodziliśmy 100-lecie praw kobiet, a w tym roku te prawa zostały zdeptane. Kobiety czują się zaszczute, zniszczone. Zmuszanie ich do rodzenia martwych płodów jest po prostu okrucieństwem i barbarzyństwem. Gratuluję pani Godek, która w ten sposób chciała zaistnieć, która robi karierę polityczną na ludzkim nieszczęściu. Postawimy znicze i znikniemy, nie będziemy robić awantur, nie będziemy krzyczeć. PiS kpi z nas, nienawidzi nas - nienawidzi kobiet. 

 

Choć ze względu na czerwoną strefę, w której z powodu epidemii znalazł się Piotrków, zgromadzenia są zabronione, piotrkowska policja nie zachowywała się wobec protestujących tak agresywnie jak funkcjonariusze podczas protestu w stolicy. Policjanci przypomnieli jedynie piotrkowianom, by zachowali odległości. 

 

- To jest tylko początek - mówiła młoda kobieta, która wzięła udział w piątkowym proteście. - Za chwilę zakażą nam robienia badań prenatalnych, które w dużym stopniu umożliwiały operowanie płodów jeszcze w łonie matki. To oznacza, że będą się rodziły kalekie dzieci, których nikt nie chce adoptować, których ojcowie zazwyczaj nie chcą wychowywać. Nie ukrywajmy, że w większości przypadków matka zostaje z takim dzieckiem sama. Co zapewnia państwo takiemu dziecku? Dwa pampersy dziennie w DPS-ie. My w Polsce troszczymy się tylko o płody. Nieważne są prawa kobiet, nieważne są prawa ludzi urodzonych. Najważniejsze są płody! To jest bulwersujące! 

 

Trybunał zajął się sprawą aborcji na wniosek posłów PiS. 22 października pod przewodnictwem prezes Julii Przyłębskiej orzekł, że przepisy umożliwiające usunięcie płodu w wypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby są niezgodne z konstytucją. Teoretycznie wyrok teraz powinien stać się prawem. Jeśli więc jakiś lekarz zdecydowałby się na aborcję ze względu na uszkodzenie płodu, groziłoby mu do trzech lat pozbawienia wolności (cytujemy wp.pl). Profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 1993-1997 i sędzia w stanie spoczynku, ma poważne wątpliwości co do legalności wyroku. - To, co możemy o nim bez wątpienia powiedzieć, to że zwiększa chaos prawny. Patrząc na to, kto wydał ten wyrok nie powinniśmy mieć wątpliwości, że jest on pozbawiony podstawy konstytucyjnej. Prezes Przyłębska została wybrana przez prezydenta Dudę niezgodnie z Konstytucją. Orzekają w nim też tzw. dublerzy, którzy nie mają do tego prawa – mówi prawnik w wypowiedzi dla Wirtualnej Polski. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest nadrzędny wobec ustawy. Wraz z jego wydaniem wykonywanie aborcji ze względu na uszkodzenie płodu staje się w Polsce automatycznie nielegalne.


Zainteresował temat?

19

10


Komentarze (242)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)24.10.2020 09:45

Brawo Jarek jeszcze zakaz pedałowania ilesbowania i będzie święty spokój

934


gość_lipa ~gość_lipa (Gość)24.10.2020 13:39

Ale Was robią w bambuko ! Zawsze jak chcą przepchnąć jakąś ustawę, to ruszają temat aborcji - ludziska na ulicę, kłócą się, protestują a bokiem ustawa covidowa przechodzi i nikt tego nie widzi.

112


mark 611 ~mark 611 (Gość)24.10.2020 15:55

Temat nie do pogodzenia , każda ze stron ma swoje racje i argumenty

14


gość_dkdk ~gość_dkdk (Gość)24.10.2020 14:26

Ludzie i co za po i lewicy będzie lepiej ci co pierwsi sprzedali i sprzedają Polskę

42


gość_gość 54 ~gość_gość 54 (Gość)24.10.2020 10:41

Było kilkaset osób na bank. I nic tego nie zmieni. A zdjęcia z drona były robione na samym początku kiedy jeszcze nie wszyscy przyszli. Byłem, widziałem. Pogódź się z tym.

1211


gość_hhj ~gość_hhj (Gość)24.10.2020 10:50

Dać na wychowanie sędzią

92


gość_gość ~gość_gość (Gość)24.10.2020 13:59

Prawo jest prawem, należy stosować, poprzednia wersja ustawy nie podobała się właśnie tym którzy teraz protestują. Nie trzeba było psuć tego co było dobre.

44


gość_zara ~gość_zara (Gość)24.10.2020 12:12

W dobie pandemii organizatorów wszelkich protestów trzeba zamknąć. Najpierw przeżyjcie potem będziecie poprawiać madrzejszych od siebie

312


Pomysłowy Dobromir ~Pomysłowy Dobromir (Gość)24.10.2020 12:51

Pani mgr Julia Przyłębska, udająca prezeskę Trybunału Konstytucyjnego, oświadczyła, że zdaniem posła Kaczyńskiego nie powinno być w Polsce aborcji z przyczyn embriopatologicznych.
W tłumaczeniu z prawicowego na nasze: część aborcji obecnie legalnych powinna się jej zdaniem odbywać w podziemiu lub za granicą, żeby nie kalać oczu porządnych pisowskich katolików po średnio trzech rozwodach.

73


gość_tak myślę ~gość_tak myślę (Gość)24.10.2020 09:46

Każda kobieta ma prawo nie zachodzić w ciążę i to konstans
A jak się decyduje to powinna mieć świadomość skutków
Raczej kobiety walczcie o odpowiedzialność mężczyzn - ojców którzy chore ale i zdrowe dzieci porzucają dla wygody i egoizmu
Powoływanie nowego życia to nie zabawa

134


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat