Bakterie w wodzie w piotrkowskim szpitalu

Strefa FM Wtorek, 13 lutego 201835 12976
Pałeczki legionelli w wodzie wykryto w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Badania wykazały, że została przekroczona dopuszczalna liczba tych bakterii w wodzie.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Pałeczki legionelli mogą wywołać tzw. chorobę legionistów, czyli ciężką zakaźną chorobę dróg oddechowych. Jak informuje piotrkowski sanepid, szpital podjął już niezbędne czynności związane z zakażeniem wody. - Na szpital została nałożona decyzja o doprowadzeniu do redukcji pałeczek legionelli w wodzie ciepłej. Z informacji przekazanych przez dyrektora szpitala, zastosowano termiczną dezynfekcję wody, zakupiono specjalny system Necon, służący do likwidacji legionellozy w wodzie. W szpitalu z wody ciepłej zostały wyłączone prysznice, pacjenci nie mogą z nich korzystać. Pacjenci leżący mają wykonywaną toaletę wodą przegotowaną - mówi Wiesława Kozińska, rzecznik prasowy Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie.

 

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w szpitalu zostały wstrzymane przyjęcia pacjentów, m.in. na Oddział Gastrologiczny.


2 lutego została pobrana do badań kolejna próbka ciepłej wody. Wyniki poznamy w najbliższy piątek.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.02.2018 04:49

W jakiej cieplej wodzie haha !! Zacznijmy od tego ze w szpitalu przynajmniej na oddziale chirurgicznym nie ma cieplej wody co jest nie do pomyślenia !!!! Tak samo ogrzewanie. Grudzień na dworze zimno a w szpitalu lodowa !!! Grzejniki sa praktycznie zimne !!!

00


gość ~gość (Gość)15.02.2018 20:40

Czy pacjent ma prawo do odszkodowania od szpitala jeśli został zarażony?

00


obserwator ~obserwator (Gość)15.02.2018 10:10

Czy w tym mieście musi się wszystko walić jak domek z kart?

11


gość ~gość (Gość)14.02.2018 17:57

A co z pacjentami którzy się zarazili?

61


gość ~gość (Gość)14.02.2018 16:42

A chorym ktoś cokolwiek powiedział ilu jest zarażonych i co teraz mają zrobić?

81


gość ~gość (Gość)14.02.2018 13:10

Cały personel powinien się przebadać na tą bakterie i jeśli nie daj Boże komuś wyjdzie dodatni wynik to zaskarżyć szpital. Nalaloby się dyrekcji do d... w końcu. Pracownik

121


gość ~gość (Gość)14.02.2018 13:06

Powinni zamknąć placówkę do całkowitego pozbycia się bakterii

81


otak ~otak (Gość)14.02.2018 12:38

Czy może przetłumaczyć ktoś to na język polski: "Na szpital została nałożona decyzja o doprowadzeniu do redukcji pałeczek legionelli w wodzie ciepłej." I co ta decyzja? Dobrze się ją udało nałożyć? Muszę nałożyć taką decyzję na moją łazienkę, żeby się posprzątała. Drugie zdanie też boskie: "W szpitalu z wody ciepłej zostały wyłączone prysznice." Trzeci raz czytam i oczom nie wierzę. A swoją drogą wracamy do czasów, gdy ludzie nie chcieli iść do szpitala, bo się bali. Dzięki lokalnym politykom, bez wehikułu czasu, cofnęliśmy się jakieś 150-200 lat. Zgodnie z wyżej opisanym stylem "sanitarnym" powinno się napisać "cofnęliśmy się do tyłu".

50


Michalina ~Michalina (Gość)14.02.2018 10:48

Skoro bakteria jest w wodzie w szpitalu, to znaczy w całym tak? Bo chyba każdy oddział nie ma osobnego ujęcia wody. Jaki sens ma zatem wstrzymywanie przyjęć pacjentów na Oddział Gastrologiczny? Powinny być natychmiast wstrzymane wszystkie przyjęcia a pacjenci kierowani do innych szpitali. Bo woda w całym szpitalu taka sama.
Druga kwestia - "Na szpital została nałożona decyzja o doprowadzeniu do redukcji pałeczek legionelli w wodzie ciepłej. " Wata słowna i mydlenie oczu - co to znaczy? Szpital powie : pałeczki - proszę wymaszerować? Dokonuję Waszej redukcji? Oj, chyba powinna nastąpić redukcja osób odpowiedzialnych za ignorowanie problemu!
Kolejna rzecz - "Termiczna dezynfekcja wody"? Znaczy że ją gotują tak?
Chciałabym zobaczyć jak wykonuje się codzienną toaletę dwudziestu - trzydziestu leżącym pacjentom na jednym oddziale. Kto gotuję wodę? W jakich naczyniach? W kotłach, tak, żeby jej wystarczyło na porządne umycie? Czy w czajnikach? Brzmi dość absurdalnie. Fakty są taki - legionella hasa po szpitalu, a nie zostały podjęte wszystkie możliwe środki ostrożności. Dla mnie to #tematdlauwagi.

95


BOLKO ~BOLKO (Gość)14.02.2018 10:08

Trzeba mieć zdrpwie żeby się leczyć na Rakowskiej :/

143


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat