Artykuły do tagu: Szpital

Kardiologia przy Rakowskiej znów działa
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że Oddział Kardiologiczny wznawia funkcjonowanie w normalnym trybie.
PCMD przejmie małych pacjentów z powiatu radomszczańskiego
Oddział pediatryczny w szpitalu powiatowym w Radomsku został przekształcony na oddział dla osób zakażonych koronawirusem. Decyzja ta wzbudziła spore kontrowersje wśród radomszczan. W razie potrzeby mali pacjenci z powiatu radomszczańskiego znajdą pomoc w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka.
Koronawirus – wbrew temu, co opowiadają tzw. antycovidowcy - nie omija lekarzy. Kilka dni temu zmarł chirurg z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie, chorował na COVID-19. Zakażenia nie uniknął też szef interny w szpitalu w Wieluniu. - Widzę jak u ludzi narasta agresja, która często wylewa się na nas, lekarzy – mówi dr Mariusz Gębski.
Szpital przy Rakowskiej. Sprawdź, które oddziały nie funkcjonują
W szpitalu wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie dziennie diagnozuje się obecność SARS-CoV-2 u średnio 5 pacjentów. - Sytuacja bardzo szybko się zmienia, niestety na niekorzyść, ponieważ liczba zakażonych osób w kraju wciąż rośnie - mówi rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Bartłomiej Kaźmierczak. - Również my - szpital wojewódzki - diagnozujemy coraz większą liczbę zakażonych, zarówno pacjentów, jak i pracowników szpitala.
Wchodzimy w nową fazę epidemii. Co, jak i gdzie się zmieni?
Walka z pandemią COVID-19 trwa. - Aby była jeszcze bardziej skuteczna, dostosowujemy nasze działania do obecnej sytuacji – informują przedstawiciele rządu. Co się zmienia? Wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Zwiększone zostaje liczba łóżek w szpitalach. Usprawniony ma zostać proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.
Wstrzymanie planowanych przyjęć na chirurgię i urologię
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów na Oddział Chirurgiczny oraz Oddział Urologiczny.
Wstrzymanie planowanych przyjęć pacjentów na urologię
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wstrzymano planowane przyjęcia pacjentów na Oddział Urologiczny. Są oni odsyłani do innych placówek medycznych w regionie.
Będą zmiany w opiece szpitalnej nad pacjentem z COVID-19
Zwiększenie liczby miejsc w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem oraz lepsza koordynacja opieki nad pacjentem z COVID-19 na poziomie województwa – to, jak przekazał PAP rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, niektóre z rozwiązań, planowanych przez resort.
Coraz więcej pacjentów z COVID-19 trafia do szpitala w Piotrkowie
W ostatnich dniach do piotrkowskiego szpitala trafia coraz więcej pacjentów, u których po diagnostyce rozpoznany zostaje COVID-19. Osoby te, po uzyskaniu dodatniego wyniku testu na obecność koronawirusa, przekazywani są do innych szpitali z oddziałem zakaźnym lub w razie wskazań do szpitali wielospecjalistycznych, zgodnie z jesienną strategią walki z pandemią, opracowaną przez Ministerstwo Zdrowia.
Kolejny szpitalny oddział zamknięty
Wstrzymano przyjęcia na Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Pracownik personelu pomocniczego jest zakażony koronawirusem.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat